20.09.20018 r. minął pierwszy dzień zjazdu Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, które w tym roku zagościło we Wrocławiu. Jak niektórzy mówią mekka Stomatologów i Ortodontów.

Kiedy udało się otrzymać informację, że jednym z prelegentów będzie dr Chris Chang, tym bardziej dr Anna Duda, która również jest zwolenniczką nieinwazyjnej ortodoncji musiała się tam pojawić. I skorzystać z tej okazji, zamienić kilka zdań z dr Changiem.

Wykład był poparty wieloma przykładami i porównaniami między aparatami klasycznym, a aparatami samoligaturującymi DAMON. Bazując na doświadczeniu dr Anny Duda w systemie DAMON możemy powiedzieć, że system DAMON wiąże się z:

  • Większa Estetyka – szersze łuki zębowe
  • Krótszy czas leczenia – czas leczenia skrócony o kilka miesięcy
  • Mniejsza ilość wizyty aktywacyjnych w porównaniu z aparatami klasycznymi, gdzie występują ligatury

Mniejsze siły działające – dzięki możliwości zastosowania innej sekwencji łuków i mając na uwadze ich budowę oraz jakość. System Damon pozwala przeprowadzać leczenie ortodontyczne z użyciem mniejszych sił, które muszą być wywierane na zęby podczas leczenia. -> Skutek ? – Większe prawdopodobieństwo zachowania odpowiedniej okluzji – mniejsza szansa na nawrót wady zgryzu

Dr Chang będąc we Wrocławiu podczas swojego wykładu przedstawiał przypadki, gdzie najmniej inwazyjna ortodoncja, bez ekstrakcyjna ortodoncja, przynosi największe rezultaty. My również w to wierzymy, dlatego dr Anna Duda podchodzi do każdego przypadku indywidualnie. Jednak w przypadku konieczności przeprowadzenia ekstrakcji ( wyrwanie zęba), identyfikujemy zęby, które są najbardziej zniszczone, po przebytym leczeniu kanałowym, z rozległymi wypełnieniami.

Zęby są dopiebierane w ten sposób, by po ich usunięciu profil pacjenta, i przede wszystkim estetyka twarzy zyskała na atrakcyjności. Dzięki udziałowi w wykładach i prelekcjach i szkoleniach takich ortodntów jak dr Chang, wiemy że sposób prowadzenia pacjenta w Stomo Clinic jest na światowym poziomie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *