Stomatologia dziecięca, jak zachęcić najmłodszych do polubienia dentysty

Stomatologia dziecięca, jak zachęcić najmłodszych do polubienia dentysty

Stomatologia dziecięca w Stomo Clinic

Stomatologia dziecięca w Stomo Clinic przede wszystkim bazuje na autorskich metodach dr Anny Duda, który w trakcie swojego wieloletniego doświadczenia wypracowała metody leczenia dzieci.

Zdecydowana większość dorosłych boi się chodzić do dentysty. Strach ten jest jeszcze większy w przypadku dzieci, które nie rozumieją jeszcze konieczności odwiedzin u stomatologa i odczuwają go jako represje i przymus. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym stomatolog dziecięcy przestaję być tak przerażający.

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy po raz pierwszy zapisać dziecko do stomatologa. Eksperci są w tej materii zgodni. Kiedy dziecko skończy roczek, powinien pojawić się w naszym życiu dentysta dla dzieci. Wrocław, Warszawa, Kraków w każdym większym mieście znajdziemy stomatologa, który specjalizuje się w tego typu wizytach. Musimy pamiętać, że pierwsza wizyta powinna być swojego rodzaju rekonesansem. Dziecko w bezstresowej atmosferze zapozna się z gabinetem, a dentysta pokażę mu jak szczotkować zęby. Im w lepszej atmosferze przebiegnie takie spotkanie, tym chętniej dziecko pójdzie z nami drugi raz do dentysty. Podstawowym błędem, jaki popełnia wielu rodziców, jest ostrzeganie dziecka przed bólem.

Czy stosowanie zwrotów „nie bój się, nic nie będzie bolało”, w ten sposób dajemy dziecko sygnał, że będzie działo się coś złego i przenosimy na nie swoje własne lęki. Kluczowe jest też nagradzanie dziecka po każdej wizycie, zwłaszcza jeśli była ona dla niego niekomfortowym przeżyciem. Nie obiecujmy mu nagrody, ale pozwólmy, że wyrobiło się u niego pozytywne skojarzenie, które pozwoli nieco złagodzić nieprzyjemności związane z samym zabiegiem. Pozwólmy mu też zabierać ze sobą jego ulubioną zabawkę.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *