Nowoczesne metody implantologii stomatologicznej

Nowoczesne metody implantologii stomatologicznej

Implantologia należy do jednej z najmłodszych dziedzin stomatologii, jednak jej rozwój jest bardzo dynamiczny. Stosowanie przez lekarzy dentystów nowoczesnych metod uzupełniania braków w uzębieniu niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim jednak znacząco zmniejsza ewentualne dolegliwości, które mogą pojawić się w trakcie wykonywania zabiegu lub po jego zakończeniu. Dawniej wykorzystywane ruchome protezy protetyczne zastępowane są wygodniejszymi i trwalszymi rozwiązaniami. Utrata zębów nie musi już być traumatycznym doświadczeniem. Nowoczesna stomatologia pomoże w przywróceniu pięknego uśmiechu.

Wykorzystanie implantu dentystycznego w stomatologii

Implant stomatologiczny występuje pod postacią niewielkiej śrubki, która umieszczona zostaje w kości i zastępuje korzeń zęba. Taki element nie stanowi jednak całego zęba, a dopiero jedną z części składowych. Do implantu przykręcany jest bowiem łącznik stanowiący wsparcie dla korony, która zostaje przymocowana do implantu na końcowym etapie. Tego rodzaju rozwiązanie uważane jest za najlepsze uzupełnienie braków w uzębieniu, które gwarantuje pacjentowi najwyższy poziom komfortu. Pacjent ma poczucie posiadania swojego zęba.

Implanty stosowane w nowoczesnej stomatologii

Obecnie w stomatologii bardzo często stosuje się implanty śródkostne. Tego rodzaju rozwiązanie sprawia, że implant tkwi bezpośrednio w kości pacjenta, a wraz z upływem czasu się z nią zrasta. Znakomitym materiałem służącym do tego celu jest tytan - dobrze łączy się z kością oraz jest tolerowany przez ludzki organizm. Praktyka wykazała również niską liczbę odrzutów wszczepów. Niewielki ciężar tytanu, a także jego duża wytrzymałość oraz twardość sprawiają, że świetnie znosi warunki panujące w jamie ustnej.

Czy warto skorzystać z tego rozwiązania?

Implanty są nowoczesną i komfortową metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Z powodzeniem zaczęły zastępować inne, wykorzystywane w stomatologii sposoby na przywrócenie pięknego uśmiechu. W dzisiejszych czasach zaczynają wypierać na przykład mosty wymagające szlifowania co najmniej dwóch sąsiednich zębów. Warunkiem skorzystania z tego rodzaju usługi są zdrowe dziąsła i przyzębie. W przypadku zbyt niewielkiej ilości kości, implant może być niestabilny. Istnieje wówczas możliwość wykonania dodatkowego zabiegu związanego z uzupełnieniem rejonu kości, w który będzie wprowadzany implant. 

Dlaczego warto zdecydować się na implant stomatologiczny? Utrata zęba może być sporym problemem zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Może bowiem skutkować brakiem oparcia dla pozostałych zębów, które z czasem mogą zacząć się przemieszczać, i przechylać względem siebie. W rezultacie pomiędzy zębami zaczynają pojawiać się szpary. W wyniku czego, wymagane będzie dodatkowo leczenie ortodontyczne, odtworzenie luki pod implant, a także uszeregowanie pozostałych zębów. W miejscu po utraconym zębie stopniowo może dochodzić do zaniku tkanki kostnej.

Nie warto zatem zwlekać z podjęciem decyzji. Wizyta w gabinecie nie musi również oznaczać traumatycznego przeżycia. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy Nowoczesny sprzęt oraz ogromna wiedza i doświadczenie stomatologów Stomo Clinic sprawiają, cały cykl leczenia przeprowadzony zostanie w niezwykle komfortowy, bezpieczny dla pacjenta sposób.

Jak przebiega nowoczesne leczenie implantologiczne?

Każda osoba, która trafi do placówki Stomo Clinic, zostanie poddana szczegółowej diagnostyce RTG wraz z konsultacją implantologicznej, przeprowadzonej z udziałem chirurga szczękowo-twarzowego. 

Szczegółowy wywiad medyczny odgrywa bardzo istotną rolę, pozwala bowiem na określenie ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Specjaliści Stomo Clinic dokonują również planowania leczenia. Implant umieszczany jest za pomocą specjalnego wiertła. Kolejnym etapem będzie wkręcenie w niego śruby gojącej oraz zamocowanie sztucznego zęba. W placówce stosuje się wysokiej jakości implanty Straumann, które zapewniają jeden z najmniejszych odsetek odrzucenia wprowadzonego implantu przez organizm pacjenta