Wybielanie zębów Wrocław Stomo Clinic

Jeśli szukasz bezpiecznej i szybkiej metody wybielania zębów we Wrocławiu, polecamy rozjaśnianie zębów za pomocą lampy Beyond. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na spełnienie marzenia o śnieżnobiałym uśmiechu. Stosujemy specjalne systemy wybielające do zębów wrażliwych. W STOMO Clinic zajmujemy się także projektowaniem bezpiecznych szyn do wybielania nakładkowego. Nasi stomatolodzy wykonują wybielanie zębów martwych po leczeniu kanałowym.

Laserowe wybielanie zębów we Wrocławiu

Dziś pacjenci oczekują, że zabiegi wybielające zęby będą zawsze skuteczne. Dlatego stomatologia rozwija się bardzo mocno w tym kierunku, aby niemal w każdej sytuacji spełniać marzenie o Hollywood smile. W STOMO Clinic radzimy sobie z większością ciemnych, żółtych i przebarwionych zębów. W skrajnych przypadkach, gdy uzębienie jest oporne na wybielanie, stosujemy wybielanie wewnątrzkomorowe w systemie walking bleach lub rozjaśniamy uśmiech za pomocą licówek i innych rozwiązań protetycznych.

Zanim rozpoczniemy wybielanie zaprosimy Cię na konsultację stomatologiczną. Na wizycie wnikliwie sprawdzamy szczelność wypełnień i przeanalizujemy zdrowie poszczególnych zębów. W ramach diagnostyki wykonujemy także zdjęcie panoramiczne uzębienia, sprawdzamy zdrowie dziąseł i całego przyzębia. Jeśli cokolwiek jest do leczenia, zajmujemy się tym od A do Z, ponieważ w STOMO Clinic pracują stomatolodzy wszystkich dyscyplin.

A co jeśli znajdziemy ubytek lub nieszczelną plombę? Nie zawsze oznacza to, że musimy najpierw leczyć, a dopiero potem wybielać.  W metodzie gabinetowej możemy zalać płynną żywicą, czyli koferdamem wszelkie ubytki czy abrazje szkliwa, i przystąpić do wybielania lampą Beyond. A potem, po ok. 7 dniach od zabiegu, dobrać lub wymienić wypełnienie na odpowiednie.

Przy metodzie nakładkowej, w ramach której pacjent przez 8-14 dni wybiela zęby w domu, musimy mieć jednak pewność, że zęby są zdrowe i szczelnie zabezpieczone wypełnieniami, w efekcie preparat wybielający nie zaszkodzi tkance miazgi.

Przed wybielaniem zalecamy pacjentom usunięcie kamienia, czyli skaling. Zabieg ten sam w sobie daje pierwszy efekt rozjaśniający, a poza tym umożliwia właściwą penetrację zębów przez środek  wybielający. Wybielanie brudnych zębów, pokrytych osadami i kamieniem, mija się z celem. 

Metoda nakładkowa

Zgłaszasz się na wizytę, w trakcie której skanujemy Twoje uzębienie, i na tej podstawie tworzymy modele, a następnie elastyczne nakładki na zęby. Dostajesz je do domu na następnej wizycie, razem z preparatem wybielającym na bazie nadtlenku karbamidu o indywidualnie dopasowanym stężeniu. Ma on także w składzie dodatki wzmacniające szkliwo oraz zmniejszające nadwrażliwość.  W STOMO Clinic stosujemy najwyższej jakości produkty wybielające, które jednocześnie wybielają zęby i przyczyniają się do remineralizacji i wzmocnienia szkliwa. Cały proces wybielania, zaprojektowany i kontrolowany przez stomatologa, odbywa się w domu.

 • Do nakładek nakładasz codziennie odpowiednia porcję żelu wybielającego, a następnie umieszczasz nakładki na zębach.
 • Możesz je stosować przez ok. 8 godzin podczas snu, lub przez 4-6 godzin w ciągu dnia.
 • Pamiętaj, by po każdym użyciu płukać nakładki pod strumieniem zimnej wody, nakładać je na umyte zęby.
 • Nakładkowe wybielanie zębów trwa z reguły 8-14 dni i jest w pełni bezpieczne dla zdrowia zębów.
 • Po jego zakończeniu, a także w trakcie, stosuj białą dietę, czyli unikaj produktów barwiących, nie pal papierosów.
 • Jeśli odczuwasz nadwrażliwość, zrezygnuj na czas wybielania z gazowanych napojów, kwaśnych, gorących i zimnych potraw.
 • Myj zęby pastą do zębów wrażliwych.

Wyróżniki STOMO Clinic: Stosowane przez nas systemy nakładkowe są bardzo precyzyjnie dopasowywane do uzębienia. Koncentrujemy się na tym, by były w pełni szczelne. Dzięki temu nadmiar żelu wybielającego nie wydostaje się z nakładek i nie drażni dziąseł. Szczelność nakładek powoduje także, że żel wybielający nie utlenia się i działa dużo lepiej na zęby.

Metoda gabinetowa – lampa Beyond

Po określeniu koloru zębów, który jest naszym celem, przystępujemy do zabiegu wybielającego w gabinecie. Do wybielania przyspieszanego za pomocą światła stosujemy nowoczesny akcelerator Beyond, który emituje wiązkę światła o długości 480-520 nanometrów, optymalną do wybielania zębów. Lampa Beyond to profesjonalne, gabinetowe urządzenie, które daje znakomite efekty w krótszym czasie niż inne systemy wybielania. Korzystne w tym rozwiązaniu jest to, że możemy na czas zabiegu stosować płynną żywicę do zabezpieczania pęknięć, ubytków, odsłoniętych szyjek. I spokojnie leczyć zęby po wybielaniu, dobierając odpowiednią kolorystykę plomb, odbudów kompozytowych, licówek itp.

Wybielanie gabinetowe daje efekt rozjaśnienia uśmiechu o 5-12 odcieni w skali kolornika VITA, często już po pierwszym zabiegu. Ze względu na szybie tempo metamorfozy jest to ulubiona metoda wybielania pacjentów STOMO Clinic. Efekty utrzymują się ok. 2 lat, a zależą od indywidualnych cech, stanu wyjściowego trybu życia itp.

Procedura wybielania gabinetowego Beyond trwa ok. 90 minut i wygląda w STOMO Clinic we Wrocławiu następująco:

 1. Zakładasz okulary ochronne
 2. Zabezpieczamy Twoje usta kremem ochronnym.
 3. Zakładamy rozwierak, który daje swobodny dostęp do uzębienia i jest komfortowy dla pacjenta.
 4. Układamy fotel w pozycji leżącej, wtedy nie ma problemu z odprowadzaniem śliny.
 5. Dokładnie osuszamy zęby i dziąsła, po czym nakładamy płynny koferdam, który chroni girlandę dziąsłową.
 6. Po utwardzeniu koferdamu nakładamy na powierzchnię przednią zębów pastę lub żel wybielający.
 7. Przykładamy lampę do zębów i uruchamiamy światło. Naświetlanie trwa ok. 15-20 minut, po czym środek wybielający jest usuwany i zastępowany nowym. Maksymalnie możemy powtórzyć tę procedurę trzy razy.
 8. Po zakończeniu wybielania usuwamy koferdam, wałeczki zabezpieczające i rozwierak. Po dokładnym wypłukaniu zębów otrzymujesz od nas zalecenia związanie z białą dietą i odwrażliwianiem zębów po zabiegu.

Wybielanie wrażliwych zębów

Nowa metoda, która pozwala rozjaśnić uśmiech nawet o 8 odcieni, mimo problemów z wrażliwością zębową. Genialne rozwiązanie dla osób, które do tej pory nie mogły myśleć o wybielaniu ze względu na odczucia bólowe. Innowacyjna metoda stosowana jest także u pacjentów, którzy nie chcą odczuwać nawet przejściowej nadwrażliwości w trakcie i po zabiegu wybielania. Polega na zastosowaniu preparatu wybielającego razem z silnym związkiem remineralizującym szkliwo, czyli hydroksyapatytem. Wypełnia on kanaliki zębinowe i znosi nadwrażliwość, a ponieważ jest naturalnym składnikiem szkliwa i zębiny, wzmacnia struktury zębów, zwiększając ich odporność.

Połączenie nadtlenku wodoru z hydroksyapatytem daje jednocześnie silny efekt wybielający, porównywalny do tradycyjnego wybielania gabinetowego. W STOMO Clinic łączymy wybielanie wrażliwych zębów z akceleratorem Beyond, który przyspiesza cały proces rozjaśniania zębów. System daje też dobre efekty bez akceleracji światłem. O wyborze metody decydujemy wspólnie podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu wybielania.

Wybielanie zębów martwych

Decyzję o tym, że można wybielać martwy ząb, podejmuje zawsze lekarz endodonta STOMO Clinic po leczeniu kanałowym. Ocenia ilość i jakość zachowanej tkanki, ponieważ najważniejsze jest to, by proces wybielania nie osłabił zęba. Stopniowe rozjaśnianie zęba polega na aplikowaniu do jego wnętrza substancji wybielającej z wodorotlenkiem wapnia, i zabezpieczeniem jej odpowiednimi cementami, by nie miała kontaktu z materiałem wypełniającym kanały oraz ze śliną pacjenta. Wkład wybielający wymienia się co 5-7 dni, oceniając jednocześnie, jakie są efekty wybielania. W trakcie wybielania w systemie walking bleach prosimy pacjentów, by starali się do odciążać ząb podczas gryzienia i żucia, unikali twardych potraw itp. Zalecamy także odpowiednie preparaty wzmacniające szkliwo w trakcie procesu rozjaśniania. Po uzyskaniu odpowiedniego efektu wypełniamy ząb kompozytem o odpowiedniej barwie. Musisz jednak pamiętać, że martwy ząb po wybielaniu może z czasem wracać do ciemniejszej barwy. Alternatywą dla wybielania martwego zęba jest zastosowanie korony protetycznej, która dopasuje jego barwę do reszty uśmiechu i jednocześnie wzmocni go i ustabilizuje w zgryzie.

Wybielanie zębów zarówno metodą nakładkową jak i gabinetową jest bezpieczne, jeśli do tego estetycznego zabiegu zakwalifikuje Cię dentysta. Chodzi o to, by sprawdzić i potwierdzić zdrowie Twojego uzębienia. W trakcie konsultacji musimy wyeliminować przeciwwskazania, a są nimi przy wybielaniu nakładkowym – próchnica, silne pęknięcia szkliwa, ubytki klinowe, stany zapalne dziąseł. Przy wybielaniu gabinetowym możemy zabezpieczyć wszelkie ubytki płynną żywicą, a po wybielaniu rozpocząć leczenie i wypełnianie odpowiednia barwą kompozytów.  Ponieważ nie wykonuje się badań klinicznych na kobietach w ciąży i karmiących, zakładamy że w trakcie ciąży i karmienia także nie wybiela się zębów.

Ze względu na nieukończony jeszcze proces kształtowania szkliwa, nie wybiela się zębów u dzieci. Granicą wieku są tutaj 16. urodziny. Nie stosuje się wybielania u kobiet w ciąży i w trakcie karmienia. Przeciwwskazaniem są także zaburzenia psychiczne i nierealistyczne oczekiwania, związane z zaburzeniem odbioru własnego wyglądu. Taki problem jak bleachoreksja, czyli uzależnienie od wybielania, jest już zdiagnozowany przez lekarzy. Porównuje się go do uzależnienia od opalania (tanatorekjsa) czy do anoreksji.

Do przeciwwskazań względnych należą ubytki próchnicowe, które przed leczeniem nakładkowym trzeba po prostu wyleczyć. W przeciwnym razie preparat wybielający mógłby wywołać stan zapalny zęba, a to oznaczałoby konieczność leczenia kanałowego. Generalnie wybiela się zęby zdrowe. Chociaż przy wybielanu gabinetowym Beyond możemy najpierw zabezpieczyć ubytki płynnym koferdamem, a po wybielaniu leczyć zęby, dobierając odpowiednią barwę wypełnień.

Należy także zadbać o zdrowie przyzębia, wyleczyć stany zapalne dziąseł, a także usunąć przyczyny zgrzytania. Jeśli wybielalibyśmy zęby starte, z odsłoniętą zębiną, zabieg byłby dla pacjenta bolesny, a do tego mógłby niepotrzebnie podrażniać tkanki.

Są także zęby oporne na wybielanie. Do takich należą zęby z silnymi przebarwieniami polekowymi, fluorozą wyższych stopni czy martwe zęby leczone kanałowo. Możemy je wtedy wybielać od wewnątrz, przykrywać licówkami i koronami, albo próbować zeszlifować część przebarwień (gdy są płytkie, a ich usunięcie nie zagraża zdrowiu zębów).

Po wybielaniu należy przede wszystkim stosować białą dietę. Nazwa ta jest bardzo czytelna i ułatwia pacjentom przestrzeganie zasad. Przez 3-4 dni po zabiegu jemy potrawy wyłącznie o jasnym kolorze, najlepiej pozbawione barwników, zbliżone w kolorystyce do bieli. Na naszej liście mogą się znaleźć sery, jogurty, mleko, ryż, makarony, jasne owoce i warzywa.

Potem – przez ok 2 tygodnie unikamy silnie  barwiących składników diety, takich jak buraki, jagody, porzeczki, czerwone wino, herbata, kawa.

A jeśli chcesz jak najdłużej utrzymać efekty wybielania, stosuj bezpieczne pasty wybielające, o odpowiednik współczynniku ścieralności RDA, dobranym przez lekarza lub higienistkę stomatologiczną.  Po drugie, regularnie usuwaj kamień. Zgłaszaj się na skaling do STOMO Clinic 1-2 razy do roku. Regularnie czyszczone i polerowane szkliwo trudniej „łapie” zanieczyszczenia, a uśmiech jest przez to dłużej biały. I jeszcze jedno zalecenie, rzuć palenie papierosów.

Niestety nie! Systemy wybielające działają tylko na Twoje naturalne uzębienie. Nie zmienią koloru wypełnień czy odbudów wykonanych z kompozytu. Na preparaty wybielające są także odporne licówki, korony i mosty z porcelany. Dlatego zawsze zachęcamy pacjentów, którzy nie są zadowoleni z barwy swojego uzębienia, by najpierw przeszli w naszej klinice wybielanie. Dopiero po ustabilizowaniu koloru rozpoczynamy pracę nad licówkami, koronami czy mostami protetycznymi. W przypadku plomb, w strefie estetycznej proponujemy ich wymianę po zakończonym wybielaniu.

Metoda gabinetowa daje ten komfort, że w dniu zabiegu masz śnieżnobiały uśmiech i praktycznie od razu możesz stanąć na ślubnym kobiercu. Ale czy to oznacza, że możesz wpisać wybielanie zębów na ostatnią pozycję na liście przygotowań do ślubu, przed fryzjerem i makijażem? Naszym zdaniem nie! Po pierwsze, przed wybielaniem stomatolog musi potwierdzić, że zęby są zdrowe. Po drugie, po każdym wybielaniu zaleca się białą dietę i unikanie produktów drażniących. A co jeśli na weselnym przyjęciu podadzą czerwone wino, barszcz czy mocne espresso. Nie wolno Ci pić napojów gazowanych, łyk szampana także raczej nie wchodzi w grę. Wesele to nie ten moment, by wszystko kontrolować, rezygnować z przyjemności (bo jesteś po wybielaniu i musisz przestrzegać białej diety). Dlatego zalecamy, by nawet na gabinetowe wybielanie zgłosić się minimum 2 tygodnie przed ślubem, aby kolor uśmiechu mógł się spokojnie ustabilizować. Jeśli wybierasz metodę nakładkową, zacznij wybielanie miesiąc przed ślubem, by przez ok. 14 dni stosować nakładki, a potem przez kolejne 14 dni utrwalać osiągniętą biel, stosując białą dietę.

Cena wybielania zębów we Wrocławiu

Zabieg wybielania zębow

Telefon kontaktowy

534 009 002

Chcesz skorzystać z naszych usług ale masz pytania? Zadzwoń! Nasi eksperci służą pomocą

Umów wizytę

STOMO Clinic | Implantologia, Ortodoncja, Stomatologia Estetyczna, Stomatologia Dziecięca, Protetyka

Menu nawigacyjne

Opinie pacjentów

Miejsce godne polecenia rodzinom z małymi dziećmi i nie tylko.Panie dentystki z niesamowitym spokojem nawet najbardziej wystaraszonemu małemu dziecku potrafią pomóc, a niestety taki spokój i opanowanie to rzadkosc nawet wśród stomatologów dziecięcych.
Małgorzata