
Wybielanie zębów Wrocław

Wybielanie zębów w Stomo Clinic Wrocław. Jeśli szukasz bezpiecznej i szybkiej metody wybielania zębów we Wrocławiu, polecamy rozjaśnianie zębów za pomocą lampy Beyond. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na spełnienie marzenia o śnieżnobiałym uśmiechu. Stosujemy także specjalne systemy wybielające do zębów wrażliwych.
W Stomo Clinic we Wrocławiu zajmujemy się również projektowaniem bezpiecznych szyn do wybielania nakładkowego. Alternatywą dla wybielania zębów jest też założenie licówek porcelanowych.
INFO
Bezpieczne
wybielanie zębów we Wrocławiu
Wybielanie zębów jest zabiegiem cieszącym się coraz większą popularnością. Można je wykonać w placówce Stomo Clinic we Wrocławiu. Dziś pacjenci oczekują, że zabiegi wybielające zęby będą przede wszystkim zawsze skuteczne. Dlatego stomatologia rozwija się bardzo mocno w tym kierunku, aby niemal w każdej sytuacji spełniać marzenie o Hollywood smile.
W Stomo Clinic radzimy sobie z większością ciemnych, żółtych i przebarwionych zębów. W skrajnych przypadkach, gdy uzębienie jest oporne na wybielanie, rozjaśniamy uśmiech także za pomocą licówek i innych rozwiązań protetycznych. Laserowe wybielanie zębów w naszej Stomo Clinic Wrocław to najprostsza droga do pięknego uśmiechu, a także doskonałego samopoczucia.
Zanim przystąpimy do zabiegu wybielania zębów, zaprosimy Cię na konsultację stomatologiczną do naszej kliniki we Wrocławiu. Na wizycie wnikliwie sprawdzamy szczelność wypełnień i analizujemy zdrowie poszczególnych zębów. W ramach diagnostyki wykonujemy także zdjęcie panoramiczne uzębienia, sprawdzamy dodatkowo zdrowie dziąseł i całego przyzębia.
A co jeśli jednak znajdziemy ubytek lub nieszczelną plombę? Nie zawsze oznacza to, że musimy najpierw leczyć, a dopiero potem wybielać. W metodzie gabinetowej możemy bowiem najpierw zalać płynną żywicą, czyli koferdamem wszelkie ubytki czy abrazje szkliwa, i przystąpić do wybielania lampą Beyond. Potem, po ok. 7 dniach od zabiegu, pozostaje już tylko dobrać lub wymienić wypełnienie na odpowiednie.
Przy metodzie nakładkowej, w ramach której pacjent przez 8-14 dni wybiela zęby w domu, musimy mieć jednak pewność, że zęby są zdrowe i szczelnie zabezpieczone wypełnieniami. Wtedy przed wybielaniem umawiasz się na leczenie zachowawcze.
Zanim zarezerwujesz termin na wybielanie zębów w Stomo Clinic Wrocław dodatkowo zalecamy usunięcie kamienia, czyli skaling. Zabieg ten sam w sobie daje pierwszy efekt rozjaśniający, a poza tym umożliwia właściwą penetrację zębów przez środek wybielający. Innymi słowy wg ekspertów Stomo Clinic Wrocław wybielanie brudnych zębów, pokrytych osadami i kamieniem, mija się z celem. Na skaling u nas możesz umowić się online.
Wybielanie nakładkowe zębów w Stomo Clinic Wrocław przeprowadzane jest w szybki i profesjonalny sposób. Najpierw zgłaszasz się na wizytę, w trakcie której pobieramy wyciski Twojego uzębienia. Na tej podstawie tworzymy modele, a następnie elastyczne nakładki na zęby. Dostajesz je do domu na następnej wizycie, razem z preparatem wybielającym o indywidualnie dopasowanym stężeniu. Ma on także w składzie dodatki wzmacniające szkliwo oraz zmniejszające nadwrażliwość. W Stomo Clinic stosujemy najwyższej jakości produkty wybielające, które jednocześnie wybielają zęby i przyczyniają się do remineralizacji i wzmocnienia szkliwa. Cały proces wybielania, zaprojektowany i kontrolowany przez stomatologa, odbywa się jednak w domu.
– Do nakładek nakładasz codziennie odpowiednią porcję żelu wybielającego, a następnie umieszczasz nakładki na zębach.
– Możesz je stosować przez ok. 8 godzin podczas snu lub przez 4-6 godzin w ciągu dnia.
– Pamiętaj jednak, by po każdym użyciu płukać nakładki pod strumieniem zimnej wody, nakładać je na umyte zęby.
– Nakładkowe wybielanie zębów trwa z reguły 8-14 dni i jest w pełni bezpieczne dla zdrowia zębów.
– Po jego zakończeniu, a także w trakcie, stosuj jednak białą dietę, czyli unikaj produktów barwiących, nie pal także papierosów.
– Jeśli odczuwasz nadwrażliwość, zrezygnuj na czas wybielania z gazowanych napojów, podobnie z kwaśnych, gorących i zimnych potraw.
– Myj zęby pastą do zębów wrażliwych.
Wybielanie nakładkowe zębów w Stomo Clinic: Stosowane przez nas systemy nakładkowe są bardzo precyzyjnie dopasowywane do uzębienia. Koncentrujemy się na tym, by były w pełni szczelne. Dzięki temu nadmiar żelu wybielającego nie wydostaje się z nakładek i nie drażni dziąseł. Szczelność nakładek powoduje także, że żel wybielający nie utlenia się i działa dużo lepiej na zęby. Wybielanie nakładkowe zębów w naszej klinice we Wrocławiu to gwarancja pełnego zadowolenia.
Metoda gabinetowa – lampa Beyond
Po określeniu koloru zębów, który jest naszym celem, przystępujemy do zabiegu wybielającego w gabinecie. Do wybielania przyspieszonego za pomocą światła stosujemy nowoczesny akcelerator Beyond, który emituje wiązkę światła o długości 480-520 nanometrów, optymalną do wybielania zębów. Lampa Beyond to profesjonalne, gabinetowe urządzenie, które daje znakomite efekty w krótszym czasie niż inne systemy wybielania. Korzystne w tym rozwiązaniu jest też to, że możemy na czas zabiegu stosować płynną żywicę do zabezpieczania pęknięć, ubytków, odsłoniętych szyjek. I spokojnie leczyć zęby po wybielaniu, dobierając odpowiednią kolorystykę plomb, odbudów kompozytowych, licówek itp.
Wybielanie gabinetowe daje efekt rozjaśnienia uśmiechu o 5-12 odcieni w skali kolornika VITA, często już po pierwszym zabiegu. Ze względu na szybie tempo metamorfozy jest to ulubiona metoda wybielania zębów przez pacjentów Stomo Clinic we Wrocławiu. Efekty utrzymują się ok. 2 lat, a zależą od indywidualnych cech, a także od stanu wyjściowego, trybu życia itp.
Procedura wybielania gabinetowego Beyond trwa ok. 90 minut i wygląda w Stomo Clinic we Wrocławiu następująco:
1. Nakładasz najpierw okulary ochronne
2. Zabezpieczamy Twoje usta kremem ochronnym.
3. Zakładamy następnie rozwierak, który daje swobodny dostęp do uzębienia i jest komfortowy dla pacjenta.
4. Układamy teraz fotel w pozycji leżącej, wtedy nie ma problemu z odprowadzaniem śliny.
5. Dokładnie osuszamy zęby i dziąsła, po czym nakładamy płynny koferdam, który chroni girlandę dziąsłową.
6. Po utwardzeniu koferdamu nakładamy na powierzchnię przednią zębów pastę lub żel wybielający.
7. Przykładamy następnie lampę do zębów i uruchamiamy światło. Naświetlanie trwa ok. 15-20 minut, po czym środek wybielający jest usuwany i zastępowany nowym. Maksymalnie możemy powtórzyć tę procedurę trzy razy.
8. Po zakończeniu wybielania usuwamy koferdam, wałeczki zabezpieczające i rozwierak. Po dokładnym wypłukaniu zębów otrzymujesz też od nas zalecenia związanie z białą dietą i odwrażliwianiem zębów po zabiegu.
Wybielanie wrażliwych zębów
Wybielanie zębów w Stomo Clinic we Wrocławiu może być przeprowadzone nawet w sytuacji występowania różnego rodzaju utrudnień. Nowa metoda pozwala rozjaśnić uśmiech nawet o 8 odcieni, mimo problemów z wrażliwością zębową. Genialne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które do tej pory nie mogły myśleć o wybielaniu ze względu na odczucia bólowe. Innowacyjna metoda stosowana jest także u pacjentów, którzy nie chcą odczuwać nawet przejściowej nadwrażliwości w trakcie i po zabiegu wybielania. Polega ogólnie na zastosowaniu preparatu wybielającego razem z silnym związkiem remineralizującym szkliwo, czyli hydroksyapatytem. Wypełnia on kanaliki zębinowe i znosi nadwrażliwość, a ponieważ jest naturalnym składnikiem szkliwa i zębiny, wzmacnia też struktury zębów, zwiększając ich odporność.
Połączenie nadtlenku wodoru z hydroksyapatytem daje jednocześnie silny efekt wybielający, porównywalny do tradycyjnego wybielania gabinetowego. W Stomo Clinic Wrocław łączymy wybielanie wrażliwych zębów z lampą Beyond, który przyspiesza cały proces rozjaśniania zębów. System daje też dobre efekty bez akceleracji światłem. O wyborze metody decydujemy wspólnie na samym początku, podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu wybielania.
Wybielanie zębów martwych
Decyzję o tym, że można wybielać martwy ząb, podejmuje zawsze lekarz endodonta po leczeniu kanałowym. Wybielanie zębów w Stomo Clinic Wrocław rozpoczyna się bowiem od oceny ilości i jakości zachowanej tkanki, ponieważ najważniejsze jest to, aby proces wybielania nie osłabił zęba. Stopniowe rozjaśnianie zęba polega na aplikowaniu do jego wnętrza substancji wybielającej i zabezpieczeniem jej odpowiednimi cementami, by nie miała kontaktu z materiałem wypełniającym kanały oraz ze śliną pacjenta.
Wkład wybielający wymienia się co 5-7 dni, oceniając jednocześnie, jakie są efekty wybielania. W trakcie wybielania w systemie walking bleach prosimy pacjentów, by starali się odciążać ząb podczas gryzienia i żucia, a także unikali twardych potraw itp. Zalecamy też odpowiednie preparaty wzmacniające szkliwo w trakcie procesu rozjaśniania. Po uzyskaniu odpowiedniego efektu wypełniamy ząb kompozytem o odpowiedniej barwie. Musisz jednak pamiętać, że martwy ząb po wybielaniu może z czasem wracać do ciemniejszej barwy. Alternatywą dla wybielania martwego zęba jest zastosowanie korony protetycznej, która dopasuje jego barwę do reszty uśmiechu i jednocześnie wzmocni go i ustabilizuje w zgryzie.
To doskonała alternatywa dla tradycyjnych plomb, czyli wypełnień kompozytowych w zębach bocznych. Odbudowy typu inlay/onlay/overlay stosujemy często u pacjentów, których zęby leczyliśmy kanałowo.
Po prawidłowym leczeniu endodontycznym chcemy bowiem odbudować koronę zęba tak, by była ona szczelna, mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Inlay’e , onlay’e oraz overlay’e zwiększają szansę na wieloletnie utrzymanie zęba leczonego kanałowo. Ich trwałość oblicza się nawet na kilkanaście lat.
Dzięki nakładom możemy przede wszystkim zrekonstruować także wszystkie cechy anatomiczne zębów bocznych, ich bruzdy i guzki, które idealnie pasują w zgryzie. Oznacza to dla pacjenta komfort gryzienia i życia, a także utrzymanie prawidłowych kontaktów między zębami.
Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie wycisku pobranego przez stomatologa. Przed pobraniem wycisku oczyszczamy najpierw ząb z próchnicy i opracowujemy odpowiedni kształt pod wkład koronowy. Najczęściej wykonujemy go z kompozytu, choć w STOMO Clinic realizujemy także nakłady porcelanowe.
Nakłady typu inlay stosujemy, gdy ubytek obejmuje tylko powierzchnię żującą, bez guzków.
Onlay to z kolei nakład, który jest większy od inla’a i odbudowuje powierzchnię żującą wraz z guzkami zęba.
Gdy ubytek jest tak duży, że musimy odbudować całą powierzchnię żującą, z guzkami i pelnym obwodem zęba, poza ściankami bocznymi, mówimy wtedy o nakładzie typu overlay.
Zalety wypełnień inlay/onlay/overlay:
1. Trwalsze od tradycyjnych wypełnień.
2.Odporne na mikroszczeliny (są utwardzane i polimeryzowane w pracowni).
3. Wzmacniają zęby leczone kanałowo i wydłużają ich przetrwane w jamie ustnej.
4. Przywracają pełną anatomię i funkcje zębów bocznych.
5. Wysoka estetyka i integracja z resztą uzębienia.
Przy rozległych ubytkach, gdy próchnica lub uszkodzenie mechaniczne zniszczyły większą lub całość korony, dla stabilizacji przyszłej odbudowy protetycznej wykonujemy wkłady koronowo-korzeniowe. Taki wkład jest cementowany lub wkręcany do korzenia zęba i łączy go z przyszłą koroną. Wkład koronowo-korzeniowy można uznać za ostatni etap ratowania zęba, gdy mamy dobrze zachowany, przeleczony kanałowo korzeń, i chcemy na nim odbudować zniszczoną koronę. Jeszcze inne porównanie? Innymi słowy wkład koronowo-korzeniowy to taki implant, który wprowadzamy nie w szczękę czy żuchwę, lecz w zachowany korzeń zęba.
Za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego możemy także odzyskać ząb, nawet jeśli pozostał po nim tylko zdrowy korzeń. Ale muszą być spełnione pewne warunki:
1. Po pierwsze radiologiczna diagnostyka potwierdza stabilność korzenia oraz prawidłowość leczenia endodontycznego, z szansą na wieloletnie przetrwanie.
2. Pacjent nie ma też problemów z dużą ruchomością zębów i prawidłowo czyści zęby.
3. Nie stwierdziliśmy dodatkowo wad zgryzu lub innych zaburzeń objawiających się zgrzytaniem.
4. Anatomia korzenia pozwala odpowiednio opracować kanały zęba, aby móc do nich wprowadzić i szczelnie zacementować wkłady. Jeśli światło kanałów jest na tyle nieregularne, że nie można do nich prawidłowo wprowadzić wkładu, pozostaje jednak ekstrakcja i wszczepienie implantu.
Wkłady koronowo-korzeniowe stosujemy w STOMO Clinic we Wrocławiu także wtedy, gdy chcemy wzmocnić ząb po leczeniu kanałowym, ale mamy zachowaną sporą część korony. Wtedy po założeniu wkładu wypełniamy ubytek kompozytem.
Generalnie wkłady koronowo-korzeniowe wykonywane są albo bezpośrednio w naszej klinice przez stomatologa, to tak zwana metoda bezpośrednia. W metodzie pośredniej wkład powstaje na podstawie wycisku w pracowni protetycznej.
Stomatolog, po leczeniu kanałowym, przygotowuje korzeń zęba pod wypełnienie włóknem szklanym. Jest to rozwiązanie trwałe i mało inwazyjne. Elastyczność włókna szklanego jest bowiem zbliżona do zębiny i dlatego materiał ten bardzo dobrze zachowuje się we wnętrzach kanałów. Włókno szklane dodatkowo wzmacnia i stabilizuje leczony kanałowo ząb, czyli czyni go odpornym na złamania i inne uszkodzenia mechaniczne.
Po wypełnieniu kanałów włóknem szklanym lekarz wykonuje samodzielnie część koronową takiego wkładu za pomocą kompozytu. Formuje rodzaj kikuta, połączonego z wkładem, który stanie się filarem dla korony protetycznej. Może być ona wykonana potem z kompozytu lub ceramiki. Montuje się ją na kolejnej wizycie na podstawie wycisku pobranego od pacjenta zaraz po zakończeniu pracy nad wkładem koronowo-korzeniowym.
W rezultacie odbudowa zęba wymaga dwóch wizyt, gdzie na pierwszej leczymy kanałowo ząb i wypełniamy go włóknem szklanym, a na drugiej montujemy koronę protetyczną. Gdy większa część korony jest zachowana, możemy od razu odbudować prawidłowy kształt zęba kompozytem, tak jak podczas wypełniania ubytków (zakładamy na wkład z włókna szklanego tzw. plombę).
Lekarz opracowuje światło kanałów tak, aby można było wprowadzić wkłady, które przypominają w części korzeniowej niewielkie szpileczki, idealnie dopasowane do kształtu kanałów. Zdarza się, że wkłady koronowo-korzeniowe składają się z dwóch części. Wkłady składane stosuje się przy rozbieżnych kanałach.
Następnie pobieramy wycisk pod wkład koronowo-korzeniowy, który trafia do pracowni protetycznej i powstaje tam w ciągu kilku dni.
Na kolejnej wizycie cementujemy wkład koronowo-korzeniowy. Ponieważ posiada on część koronową, od razu mamy gotowy filar pod odbudowę protetyczną. Pobieramy następnie wycisk, aby zaprojektować taką koronę protetyczną, która idealnie połączy się z wkładem koronowo-korzeniowym. Kolejna wizyta: zakładamy koronę i w ten sposób osiągamy dobrze wzmocniony i zabezpieczony ząb, który był leczony kanałowo, i stracił koronę.
W takiej sytuacji odbudowa zęba wymaga trzech wizyt, na pierwszej przygotowujemy ząb, na drugiej montujemy wkład, a na trzeciej zakładamy koronę.
Oczywiście metalowe wkłady koronowo-korzeniowe stosuje się także wtedy, gdy chcemy tylko wzmocnić leczony kanałowo ząb bez nadbudowy protetycznej, ponieważ mamy zachowaną dużą część korony. Wtedy ząb jest przygotowywany pod wkład na jednej wizycie, na drugiej wprowadzamy go do części korzeniowej, a następnie w części koronowej wypełniamy ubytek kompozytem.
Zalety wkładów koronowo-korzeniowych
1. Sposób na uratowanie zęba, nawet ze zniszczoną koroną, lecz z zachowanym korzeniem.
2. Stabilna odbudowa zęba, jako alternatywa dla ekstrakcji i odbudowy protetycznej na implancie.
3. Długoletnia stabilność i wysoka estetyka pracy.

CENNIK
Wybielanie zębów
Wrocław
- Wyprzedane
- Wyprzedane Wybielanie zębów metodą Philips Zoom White1800 PLNWybielanie zębów lampą + wybielanie nakładkowe
Tagi : laserowe wybielanie zębów Wrocław wybielanie nakładkowe Wrocław wybielanie zębów cena Wrocław wybielanie zębów Wrocław wybielanie zębów Wrocław cena wybielanie zębów Wrocław cena