
Stomatolog dla dorosłych Stomo Clinic

Stomatolog w Stomo Clinic Wrocław to będzie Twój ulubiony dentysta – przekonaj się sam!
W STOMO Clinic we Wrocławiu mocno rozwijamy stomatologię zachowawczą, ponieważ zależy nam na tym, by nasi pacjenci zachowali naturalnie piękny uśmiech na lata. Dlatego wykonujemy bardzo precyzyjne przeglądy stomatologiczne i zachęcamy do regularnych wizyt. W razie potrzeby stomatolog w Stomo Clinic Wrocław oczyszcza zęby z próchnicy i wypełnia ubytki materiałami kompozytowymi, czyli plombami wysokiej jakości. To właśnie jest podstawowa stomatologia. W naszej placówce zawsze bezbolesna i komfortowa.
Przy większych ubytkach stomatolog odbudowuje zęby za pomocą różnego rodzaju nakładów typu inlay, onlay, overlay. Zapraszamy także na regularne usuwanie kamienia nazębnego, kontrole zgryzu i dziąseł.
FAQ
Stomatolog Wrocław.
Leczenie próchnicy we Wrocławiu
Próchnica, czyli stopniowe odwapnienie i rozpad tkanek twardych zęba, to najczęstsza choroba przewlekła świata. Dotyczy aż 80% mieszkańców globu. Polskie statystyki mówią, że z próchnicą miało styczność 95% dorosłych mieszkańców naszego kraju. Aby ograniczać jej rozwój, należy zrozumieć, skąd się bierze.
Mówiąc wprost, próchnicę wywołują bakterie, rozkładające cukry w jamie ustnej. Rozwijają się one najchętniej w płytce nazębnej, która jest mieszanką śliny i resztek pożywienia i różnego rodzaju bakterii. Wśród nich są bakterie próchnicotwórcze, niebezpieczne, ponieważ produktem ubocznym ich metabolizmu są kwasy organiczne, które niszczą szkliwo.
Aby ograniczyć rozwój próchnicy należy przede wszystkim jeść mniej cukrów rafinowanych, sztucznie dodawanych do pożywienia. Im mniej jest bowiem cukrów w jamie ustnej, tym mniej jest też bakterii je rozkładających. Szczególnie ważne jest, aby nie ulegać ciągłemu podjadaniu różnego rodzaju przekąsek, bo to one sprawiają, że bakterie próchnicotwórcze mają stałe dostawy pożywienia. I cały czas produkują szkodliwe dla zębów kwasy. Dobrym nawykiem jest np. picie wody po posiłkach, płukanie nią jamy ustnej lub żucie gumy bezcukrowej, która zwiększa wydzielanie śliny i neutralizuje kwasy.
Druga sprawa to regularne usuwanie płytki nazębnej, w której żyją nasi wrogowie. Stomatolog z placówki Stomo Clinic Wrocław wyjaśnia, że standardowa próchnica, oprócz jej odmian kwitnącej i ostrej, rozwija się wolno i potrzebuje czasu, aby zniszczyć ząb. A więc nawet jeśli jesz słodycze, ale myjesz dokładnie zęby dwa razy dziennie, możesz mieć zdrowe zęby . Jeśli jednak zęby nie są dobrze szczotkowane i zalega na nich płytka nazębna, to po pewnym czasie kwasy produkowane przez bakterie zaczną niszczyć tkanki zębów. Innymi słowy dokładne mycie jamy ustnej 2 razy dziennie to obowiązek.
U osób ze skłonnością do próchnicy, warto dodatkowo sprawdzić poziom i skład wydzielanej śliny. Ma ona działanie bakteriobójcze i remineralizujące. Jej niewłaściwy skład lub za mała ilość może mieć wpływ na rozwój choroby.
Może być tak, że masz skłonność do próchnicy z powodów genetycznych, albo ze względu na zbyt małą ilość wapnia i fluoru dostarczanego do Twojego organizmu w okresie płodowym. W takiej sytuacji należy regularnie kontrolować stan zębów i razem ze stomatologiem w Stomo Clinic Wrocław pracować nad remineralizacją uzębienia.
Regularne kontrole stomatologiczne pozwalają bowiem ograniczyć rozwój próchnicy i zatrzymać ją na wczesnym etapie.
Dlatego każdy stomatolog w Stomo Clinic Wrocław zaprasza naszych pacjentów na wizyty standardowo co 6 miesięcy. Jeśli jednak masz dużą skłonność do próchnicy, warto kontrolować się częściej, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego
Jak leczymy próchnicę w STOMO Clinic we Wrocławiu?
Początek próchnicy to widoczne białawe plamki na zębie, które nie wymagają borowania, a jedynie oczyszczenia i nałożenia związków z zawartością fluoru, hydroksyapatytu itp. Może się okazać, że zaprosimy Cię na takie fluorowanie nawet kilka razy. W ten sposób odbudujemy utracone szkliwo. Proces ten fachowo nazywa się remineralizacją. Zalecimy Ci także odpowiednią pastę odbudowującą szkliwo np. z hydroksyapatytem wapnia.
Na pierwszy rzut oka może wydawać się niewielki, ale każdy ubytek próchnicowy trzeba oczyścić i zaplombować. Może się bowiem okazać, że niewielka dziurka szybko doprowadzi do zajęcia zębiny próchnicą, a kolejnym celem jej ataku będzie miazga. Należy pamiętać, że zaawansowana próchnica kończy się często leczeniem kanałowym, a nawet utratą zęba. Dlatego lepiej zawczasu zgłosić się do stomatologa.
Stomatolog w STOMO Clinic Wrocław usunie chorą tkankę, a następnie wypełni ubytek za pomocą światłoutwardzalnego materiału kompozytowego nazywanego powszechnie plombą. Za pomocą kompozytów najnowszej generacji precyzyjnie odbudowujemy pierwotny kształt plombowanego zęba, tak aby idealnie pasował w zgryzie i był pod względem barwy identyczny z otoczeniem. Taka dbałość o estetykę i funkcjonalność dotyczy zarówno wypełniania ubytków w zębach bocznych jak i przednich. Zabiegi tego typu zawsze wykonywane są w dobrej jakości znieczuleniu miejscowym i są dla pacjenta całkowicie bezbolesne.
Zaawansowana próchnica, która zajęła miazgę, wymaga leczenia kanałowego. Na szczęście dziś to standardowa, szybka i całkowicie bezbolesna procedura. W STOMO Clinic we Wrocławiu wykonujemy najczęściej leczenie kanałowe na jednej wizycie pod mikroskopem. Endodonta należący do Polskiego Związku Endodontycznego, pracując w powiększeniu, precyzyjnie oczyszcza kanały zęba, a następnie je odkaża i szczelnie wypełnia.
W razie potrzeby ząb leczony kanałowo jest następnie wypełniany wkładem koronowo-korzeniowym, który wzmacnia go od środka. Jego korona może być z kolei rekonstruowana za pomocą nakładów kompozytowych lub porcelanowych.
Podstawą pięknego i zdrowego uśmiechu jest regularny skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, który bardzo powoli, w niezauważany wręcz sposób odkłada się na zębach. We wrocławskiej klinice STOMO uważamy, że kamień nazębny należy usuwać standardowo co 6 miesięcy. Wtedy zabieg jest komfortowy, a co ważniejsze, chroni Cię przed chorobami dziąseł i przyzębia, które jak się okazuje rozwijają się najczęściej właśnie z powodu kamienia.
Skąd bierze się kamień nazębny?
Z dnia na dzień niedoczyszczana płytka bakteryjna, znajdująca się na zębach, twardnieje i mineralizuje się, przez co nie można jej już usunąć podczas zwykłego szczotkowania. Tak jak kamień we wnętrzu czajnika zaczyna być widoczna. Nawet jeśli dokładnie myjesz zęby, stosujesz specjalistyczne pasty, płukanki i nitki do higieny przestrzeni międzyzębowych, to jednak nie unikniesz skalingu. Prędzej czy później kamień odłoży się w trudno dostępnych miejscach. Jego złogi powstają najszybciej na dolnych siekaczach. Zęby stają się pożółkłe, zwłaszcza przy dziąsłach. Możesz mieć skłonność do tworzenia się kamienia, jeśli pijesz zieloną herbatę, kawę, palisz papierosy, albo pijesz mocno zmineralizowaną wodę.
Jak usuwamy kamień? Skaling w STOMO Clinic
Dobra informacja jest taka, że kamienia nazębnego można się łatwo pozbyć za pomocą standardowego zabiegu, nazywanego skalingiem.
To bardzo ważne, aby poddawać się mu regularnie, nie tylko dlatego że oczyszczone z kamienia zęby są jaśniejsze, a uśmiech ładniejszy. Złogi kamienia mają zły wpływ na zdrowie dziąseł. Nieusuwany kamień często przedostaje się bowiem pod dziąsła, na zdjęciu RTG widzimy wtedy kamień poddziąsłowy. Mechanicznie odsuwa on dziąsła od zębów, niszcząc przyczepy dziąsłowe, wywołując stany zapalne i ruchomość zębów. Zwłaszcza że wraz z kamieniem do kieszonek dziąsłowych przedostają się bakterie, wywołujące zapalenie przyzębia.
Najczęściej pacjenci, którzy zgłaszają się do nas, twierdząc że mają paradontozę, w rzeczywistości chorują z powodu nieusuwanego kamienia. Po kilkukrotnym usuwaniu kamienia nad i poddziąsłowego oraz stosowaniu specjalistycznych płukanek i past, problem zapalenia dziąseł ustępuje. A pacjent cieszy się zdrowym uśmiechem i stabilnym uzębieniem.
Zachęcamy pacjentów, aby regularnie zgłaszali się na zabiegi higienizacji, których celem jest usuwanie kamienia nazębnego, zanim przedostanie się od pod linię dziąseł i zacznie niszczyć przyzębie.
Zabiegi higienizacyjne w STOMO Clinic to:
Skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków oraz specjalistycznych mikronarzędzi. Skaler ultradźwiękowy pracuje tylko w zakresie złogów kamienia i jest bezpieczny dla szkliwa zębów. Oczyszczanie zębów z kamienia jest bezbolesne, ale przy jakichkolwiek objawach nadwrażliwości np. szyjek zębowych stosujemy znieczulenie stomatologiczne.
Kiretaż. Gdy widzimy, że kamień przedostał się już pod linię dziąseł i mamy stan zapalny przyzębia, musimy z zabiegiem higienizacji wejść głębiej, do kieszonek dziąsłowych. Za pomocą kiret usuwamy złogi kamienia i płytki bakteryjnej z korzeni zębów. Celem zabiegu jest spłycenie kieszonki dziąsłowej i usunięcie biofilmu bakteryjnego, aby mogło dojść do wyleczenia stanu zapalnego. Kiretaże w STOMO Clinic wykonujemy zawsze w komfortowym znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu otrzymujesz od nas odpowiednie zalecenia, w razie potrzeby receptę na antybiotyk. Nasz personel dokładnie wyjaśnia, jak należy dbać o zęby w okresie pozabiegowym, przepisujemy specjalne szczoteczki, płukanki z chlorheksydyną. Najważniejsze po kiretażu są też regularne wizyty kontrole oraz usuwanie kamienia na wczesnym etapie, gdy znajduje się on nad linią dziąseł.
Piaskowanie zębów ma na celu usuwanie osadów i powierzchniowych przebarwień. Wykonuje się je najczęściej jako zabieg uzupełniający po skalingu u osób, które mają skłonność do osadów na przykład z powodu pitej kawy, zielonej herbaty, palenia papierosów itp. W trakcie piaskowania zęby oczyszczane są strumieniem piasku stomatologicznego i wody. Piaskarka pracująca pod ciśnieniem dociera do najtrudniej dostępnych miejsc. Zabieg jest bezbolesny, jednak przy silnej nadwrażliwości możemy zastosować znieczulenie, decydują o tym Twoje indywidualne odczucia. Podczas zabiegu możesz czuć w jamie ustnej słonawy smak.
Polerowanie wykonujemy po skalingu i piaskowaniu, aby perfekcyjnie wygładzić szkliwo zębów. Zabieg ten sprawia, że nowy kamień odkłada się wolniej, ponieważ powierzchnia zębów nie jest porowata i nie wnika w nie tak łatwo płytka bakteryjna. W praktyce wygładzamy szkliwo za pomocą past polerskich i mikrourządzeń. Po polerowaniu zęby pięknie się błyszczą, przez co wyglądają na jaśniejsze.
Fluoryzacja i lakierowanie to finalna część zabiegu higienizacyjnego. Polega na wmasowaniu w powierzchnie zębów związków wzmacniających szkliwo. Nie zawsze muszą to być tylko związki fluorowe, które chronią zęby przed próchnicą. Na zęby nakładane są też pasty i żele z zawartością wapnia i fosforu, które remineralizują szkliwo. Nasi specjaliści od higienizacji stosują też na finał skalingu preparaty znoszące nadwrażliwość zębową.
Co trzecia osoba skarży się na to, że ma wrażliwe zęby. Odczuwa przeszywający ból pod wpływem kontaktu z gorącym lub zimnym napojem, strumieniem zimnego powietrza, albo z czymś kwaśnym. Problem jest dość powszechny, stąd na rynku tak dużo past dla posiadaczy wrażliwych zębów.
Nadwrażliwość pojawia się, gdy odsłonięta zostanie zębina, bardzo czuła na bodźce część zębów, przykryta normalnie przez dziąsła. Dlaczego jest odsłonięta? Zdiagnozowanie przyczyny nie jest zawsze oczywiste. Dlatego jeśli dokucza Ci nadwrażliwość zębowa, nie czekaj, bo może być gorzej, jeśli nie zrobisz nic. I pamiętaj, że to tylko objaw jakiejś nieprawidłowości z jamie ustnej.
W STOMO Clinic we Wrocławiu określamy na konsultacji przyczynę nadwrażliwości szyjek zębowych, a następnie wdrażamy odpowiednie leczenie. Odsłonięcie zębiny może mieć kilka przyczyn. Najbardziej popularne wymieniamy poniżej.
– Mechaniczne uszkadzanie dziąseł pod wpływem złej techniki szczotkowania. Nauczymy Cię, jak prawidłowo myć zęby, aby nie wywoływać cofania się dziąseł.
– Przeciążenia grup zębów z powodu nieprawidłowego zgryzu lub choroby okluzyjnej, także prowadzą do obniżenia dziąseł i nadwrażliwości zębowej. Gdy problemy z dziąsłami i przyzębiem mają przyczyny zgryzowe, zalecimy szybkie leczenie aparatem ortodontycznym.
– Kamień nazębny, a zwłaszcza ten poddziąsłowy może mechanicznie odpychać dziąsła od powierzchni zębów i wywoływać nadwrażliwość szyjek zębowych. W takich sytuacjach zlecimy usunięcie kamienia za pomocą skalingu lub kiretażu.
– Zdarza się jednak, że niektóre osoby mają anatomiczną skłonność do ucieczki dziąseł, może się ona pojawiać z wiekiem, mimo prawidłowego zgryzu, higieny. Zawsze robimy wszystko, aby zapewnić naszym pacjentom szybką ulgę w nadwrażliwości zębowej!
Nawet jeśli leczymy problem przyczynowo, pamiętamy o tym, że potrzebujesz przecież efektów już na pierwszej wizycie. Dlatego wykonujemy zabiegi, które zamykają odsłonięte kanaliki zębinowe, za pomocą różnego rodzaju preparatów na bazie związków fluoru, wapnia, potasu lub z zastosowaniem żywic. Zabiegi tego typu dają natychmiastową i długotrwałą ulgę i pozwalają nam też spokojnie pracować nad usunięciem przyczyn nadwrażliwości.
CENNIK
Stomatologia
zachowawcza. Stomatolog Wrocław
- do koszyka 170 PLN
- Wyprzedane
- Wyprzedane 330 - 450 PLN
- Wyprzedane
- Wyprzedane 300 PLN
- Wyprzedane 300 PLN
- Wyprzedane Higienizajca450 PLNSkling + Piaskowanie
- Wyprzedane 450 PLN
- Wyprzedane 750 PLN
- Wyprzedane 950 PLN
- Wyprzedane 1200 PLN
- Wyprzedane 1900 PLN
- Wyprzedane 200 PLN