Protezy na implantach Wrocław Stomo Clinic

Protezy na 4, 6 lub 8 implantach to protezy całkowite mocowane na odpowiedniej liczbie implantów. Reklamuje się je jako nowy uśmiech w jeden dzień. Jakie są fakty? W dniu wszczepienia implantów mocuje się do nich protezy tymczasowe. Najważniejsze w tym systemie jest co innego: protezy na implantach zapewniają największą stabilność i komfort użytkowania. Dlatego uważane są w stomatologii za najlepszy sposób leczenia bezzębia.

Profesjonalne protezy na implantach we Wrocławiu

Dziś proteza to nie koniec świata. Możemy nawet powiedzieć, że nowoczesna proteza jest początkiem komfortowego życia, bez śladu skrępowania. Protezy projektowane i montowane w STOMO Clinic wyglądają jak naturalne uzębienie, tak samo działają, zapewniając pełną swobodę w życiu codziennym.

Jesteś zainteresowany odbudową większych braków zębowych za pomocą protetyki? Zapraszamy na konsultację, na której zaproponujemy kilka wariantów leczenia. Dobierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie protetyczne. Ponieważ specjalizujemy się w implantologii, jesteśmy ekspertami w wykonywaniu protez stabilizowanych na implantach, zwanych potocznie Implantach, w zależności od liczby wszczepianych implantów w łuku.

Oczywiście stosujemy różne rodzaje protez. Jednak zawsze polecamy pacjentom protezy oparte na implantach, jako najlepsze rozwiązanie. Dlaczego?

Podniebienie

 • Protezy na implantach Implantach

Najwyższy komfort użytkowania oraz wytrzymałość zapewniają protezy stabilizowane na implantach. To najczęściej wybierana forma leczenia bezzębia w STOMO Clinic. Mocuje się je na odpowiedniej liczbie implantów (minimalna liczna to 4 implanty w żuchwie i 4 w szczęce), a każda z protez odtwarza kompletne uzębienie w łuku.

Rozwiązanie może być stosowane:

 • nawet u pacjentów z zanikami kostnymi,
 • bez konieczności regeneracji i przeszczepów.

Już w dniu montażu implantów pacjent odzyskuje kompletny uśmiech, ponieważ po implantacji zakładamy tymczasowe protezy protetyczne. Po kilkumiesięcznej integracji wszczepów tymczasowe protezy są zastępowane finalnymi uzupełnieniami protetycznymi z kompozytu lub porcelany, które są mocowane do implantów za pomocą zatrzasków, belek itp.

Tego typu protezy mają wiele zalet.

 • Przede wszystkim nie są oparte na wyrostku zębodołowym, a więc go nie degradują i nie prowadzą do zaników kostnych.
 • Rysy twarzy pacjenta nie ulegają pogorszeniu, ponieważ kości szczęki i żuchwy mają prawidłową objętość.
 • Protezy na implantach są komfortowe w użytkowaniu, nie ma ryzyka, że wypadną w trakcie żucia, mówienia, śmiechu. Ich posiadacze z czasem zapominają, że noszą protezy.
 • Nie trzeba ich podścielać, nie uciskają dziąseł, można w nich spać i funkcjonować jak z naturalnym uzębieniem.
 • Ich estetyka jest także najwyższej próby, ponieważ korony w protezach na implantach standardowo wykonuje się z akrylu najwyższej jakości lub z porcelany.
 • Protezy osiadające akrylowe

To tradycyjne ruchome protezy wykonane z wysokiej jakości akrylu, które opierają się na tkankach miękkich. Technicznie nie są przyklejane, lecz zasysają się dzięki ślinie zebranej między płytą protezy a śluzówką podniebienia (proteza górna) i wyrostka zębodołowyego. Wykonane z wysokiej jakości akrylu bardzo dobrze imitują naturalne uzębienie, dzięki czemu uśmiech pacjenta wygląda naturalnie. Są kolosalną poprawą jakości życia w porównaniu do bezzębia. Pacjent może się uśmiechać, mówić, gryźć i żuć, przestrzegając jednak pewnych zasad. Ważne bowiem, by proteza osiadająca była dobrze dopasowana (z szacunkiem dla tkanek miękkich jamy ustnej) oraz regularnie podścielana. Chodzi o to, że protezy osiadające powodują powolne zanikanie podparcia kostnego. W rezultacie po kilku latach użytkowania stają się luźne, mogą uwierać miejscami itp. To wtedy pacjent zaczyna narzekać na ruchomość protezy, obawia się, że mu się wysunie w najmniej odpowiednim momencie. Takie protezy należy oddać do podścielenia za pomocą dodatkowej warstwy akrylu. Jest to rozwiązanie tańsze niż wymiana protezy na nową. Należy jednak wziąć pod uwagę, że protezy osiadające zmienia się co 3-7 lat oraz że nie każdą protezę można podścielić, na przykład gdy jest uszkodzona lub w złym stanie.

 • Protezy tymczasowe

To ruchome uzupełnienia protetyczne wykonywane w STOMO Clinic na przykład bezpośrednio po ekstrakcji zębów. Mają na celu zamaskowanie bezzębia na czas leczenia. Są lżejsze i mniej trwałe niż docelowe prace protetyczne. Montuje się je także w dniu wszczepienia implantów, zanim wszczepy  zintegrują się z organizmem, i będzie można je obciążyć finalną protezą porcelanową.

 • Protezy szkieletowe

Proteza szkieletowa to ruchome uzupełnienie protetyczne, które stosujemy, gdy pacjent ma nieliczne zęby zachowane. Projektuje się je indywidualnie do warunków w jamie ustnej, tworząc metalową konstrukcję. Taki szkielet za pomocą systemu klamer, zaczepów i zatrzasków pozwoli oprzeć część akrylową protezy na istniejących zębach. Rozłożenie sil chroni w dużym stopniu kości szczęk przed zanikiem, odtwarza bardziej fizjologiczne przenoszenie sił żucia. Dlatego uważa się ją za rozwiązanie bardziej komfortowe niż proteza osiadająca. Pacjenci cenią ją za ażurowość i większą stabilność w porównaniu do protez osiadających. Ale znów, proteza szkieletowa musi być dobrze zaprojektowana, aby nie uciskała i nie drażniła tkanek miękkich. No i najważniejsze:  potrzebne jest odpowiednie podparcie dla takiej protezy w postaci zachowanych zębów pacjenta. Jeśli pozostające zęby własne są rozchwiane i osłabione, odradzamy montowanie do nich protez szkieletowych.

Jak powstaje proteza na implantach? Harmonogram wizyt

Pierwsza wizyta – planowanie i diagnostyka

Pracę nad Twoim nowym uśmiechem zaczniemy od rozmowy o oczekiwaniach. Następnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania. Kolejnym etapem będzie zdiagnozowanie stanu zdrowia Twojej jamy ustnej. Wykonamy niezbędne cyfrowe zdjęcia RTG w naszej pracowni oraz fotografie uśmiechu. Jeśli decydujesz się na protezę na implantach Implantach, chirurg-implantolog przeanalizuje stan kości i zaproponuje najbardziej optymalną metodę implantacji. Po zapoznaniu się ze sposobem leczenia, jego kosztami i czasem trwania, umówimy Cię na pierwszą wizytę związaną ze wszczepieniem implantów (czytaj: IMPLANTY). Z kolei jeśli będą potrzebne jakieś ekstrakcje przed dalszymi pracami, również wszystko zostanie po kolei zaplanowane w czasie.

Druga wizyta – wszczepienie implantów pod protezy

Zabieg wszczepienia implantów pod protezy przy całkowitym bezzębiu należy do najbardziej przewidywalnych i standardowych zabiegów implantologicznych. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że do wszczepienia kilku implantów pod protezę nie ma konieczności stosowania dodatkowych zabiegów, takich jak przeszczepy kostne. Pacjenci dzięki metodzie Implantach mogą mieć implanty i odzyskać piękny uśmiech mimo zaników kostnych. W dniu implantacji na śrubach gojących montujemy protezy tymczasowe, dzięki którym pacjent wygląda i czuje się dobrze w czasie procesu integracji wszczepów.

Trzecia wizyta – zdjęcie szwów

Po ok. 10-14 dniach zaprosimy Cię na zdjęcie szwów w miejscach wszczepienia implantów.

Czwarta i piąta wizyta – kontrole

Po 2 i 4 miesiącach od wszczepienia implantów przewidujemy standardowo kontrole, aby potwierdzić, że proces osteointegracji przebiega prawidłowo.

Pierwsza wizyta – wycisk pod protezę ostateczną

Średnio 6 miesiącach możemy rozpocząć intensywną pracę nad finalną protezą na implantach. Najpierw ostatecznie potwierdzamy, że implanty są w pełni zintegrowane, a następnie pobieramy wycisk techniczny, który rejestruje aktualną sytuację w jamie ustnej po wygojeniu i integracji. Interesuje nas przede wszystkim ustawienie implantów. Po pobraniu wycisku zakładasz ponownie swoją protezę tymczasową.

Druga wizyta – przymiarka

Na podstawie wycisku w pracowni protetycznej projektowane są attachementy, czyli różnego rodzaju zatrzaski i belki, które będą łączyć protezę z implantami.  W oparciu o wycisk projektowana jest także twoja ostateczna proteza. Na etapie wstępnym są to zęby akrylowe lub porcelanowe korony ustawione i zagnieżdżone w wosku. Taka praca typu „zęby w wosku” jest przymierzana na tej wizycie. Lekarz dopasowuje ją w zgryzie, koryguje ustawienie zębów, szerokość łuku itp.

Trzecia wizyta – odbiór protezy Implantach

Skorygowana proteza zostaje utrwalona w pracowni protetycznej w procesie polimeryzacji. Wtedy jest gotowa do montażu. Dzięki zatrzaskom ostateczna praca protetyczna zostaje połączona z implantami. A Ty cieszysz się z komfortu, jaki dają protetyka na implantach. Twoja proteza idealnie naśladuje naturalne uzębienie, daje pełną swobodę podczas mówienia, jedzenia, snu. Łatwo się czyści i nie degraduje kości szczęki i żuchwy.

Protezy zębowe - najczęstsze pytania

To zależy od tego, o jakiej protezie mówimy. Stan protezy osiadające należy kontrolować raz w roku. To ważne, ponieważ powinna być ona idealnie dopasowana. Stomatolog może ją podścielać, aby niwelować ewentualne luki. Z reguły po 5-7 latach proteza na skutek zaniku podłoża protetycznego zaczyna być na tyle luźna, że trzeba ją wymienić. To efekt zaniku kości pod płytą protezy. Degradacji ulega także sama proteza, po prostu po kilku latach akryl z którego jest wykonana traci swój połysk. Staje się porowaty, a przez to „łapie” różnego rodzaju zanieczyszczenia. Wiele zależy też od pacjenta i jego dbania o czystość protezy. Natomiast protezy na implantach są o wiele bardziej żywotne. Ponieważ nie wywołują zaników kości można się nimi cieszyć przez kilkanaście lat, w zależności od higieny jamy ustnej i zmian w budowie twarzoczaszki, związanych z wiekiem.

Cudowne jest to, że protezy na implantach nie trzeba zdejmować do snu. Jest ona na tyle bezpieczna, że nie ma potrzeby wyjmowania, nie trzeba jej więc trzymać na szafce nocnej. Natomiast klasyczna proteza osiadająca powinna być zdejmowana do snu.

Absolutnie nie! Pacjent na każdym etapie prac protetycznych czuje się komfortowo dzięki protezom czy mostom tymczasowym. Pozwalają one prowadzić normalny, aktywny tryb życia w trakcie metamorfozy uśmiechu.

Jeśli jest to proteza osiadająca ruchoma, wcale nie należy jej wrzucać na noc do szklanki z wodą. Po prostu zdejmuj ją do snu, aby twoja śluzówka i tkanki miękkie w jamie ustnej mogły „odpocząć” od ciała obcego. Wkładaj ją na noc do pudełeczka i przechowuj w suchym miejscu. Jeśli wrzucisz ją do wody, to porowaty z czasem akryl zacznie chłonąć wodę i stwarzać warunki korzystne do rozwoju bakterii i grzybów. Codziennie  najlepiej po każdym posiłku szczotkuj protezę ruchomą za pomocą dwustronnej szczoteczki do protez. Nie używaj zwykłych past do zębów. Są na rynku specjalne pasty do higieny protez, które nie mają składników ściernych i nie rysują akrylu. Możesz posiłkować się różnego rodzaju tabletkami i proszkami do czyszczenia protez. Dla komfortu możesz zakładać protezę na klej do protez, który niweluje luki w pod płytą protezy, zwiększając jej dopasowanie i stabilność. Nie zapominaj o higienie jamy ustnej, myj dokładnie język, szczotkuj wnętrze policzków oraz masuj dziąsła miękką szczoteczką. Jeśli proteza wywołuje dyskomfort, który pojawił się nagle lub nie mija po 2 tygodniach od jej założenia, zgłoś się do dentysty.

Najważniejsza jest codzienna higiena. Musimy pamiętać o dokładnym, regularnym oczyszczaniu przestrzeni wokół implantów oraz pod mostami za pomocą specjalistycznych szczoteczek implantologicznych, np. jednopęczkowych. Zalecamy także stosowanie gąbczastych nici dentystycznych ze sztywnym zakończeniem, ułatwiającym wprowadzenie w trudno dostępne przestrzenie. Irygatory, czyli waterpiki, mają również specjalne końcówki do pielęgnacji implantów i mostów. Irygacja wydaje się najlepszym, fizjologicznie naturalnym sposobem dbania o higienę jamy ustnej.  Szczególnie polecamy ją właśnie wtedy, gdy musimy doczyszczać trudno dostępne miejsca, narażone na zaleganie pokarmów i rozwój bakterii chorobotwórczych.

Protezy All

Telefon kontaktowy

534 009 002

Chcesz skorzystać z naszych usług ale masz pytania? Zadzwoń! Nasi eksperci służą pomocą

Cennik

Leczenie protetyczne

Wkład koronowo- korzeniowy 600 PLN

Wypełnienie Inlay/ Onlay950 PLN

Proteza Szkieletowa1950 PLN

 Proteza Akrylowa1500 PLN

 Zatrzask800 PLN

 Zespolenie kładkowe1350 PLN

 Podścielenie protezy350 PLN

 Naprawa protezyCena ustalana indywidualnie po konsultacji z technikiem

Umów wizytę

STOMO Clinic | Implantologia, Ortodoncja, Stomatologia Estetyczna, Stomatologia Dziecięca, Protetyka

Menu nawigacyjne

Opinie pacjentów

Bardzo miła obsługa. Pani doktor odcięła mi uwierający łuk z aparatu bez żadnej opłaty. Polecam!
Justyna