dobry dentysta stomatolog Wrocław

Stomo ClinicMake You Smile

Dentysta Wrocław Stomo Clinic Leczenie nakładkami 1

Leczenie ortodontyczne nakładkami Clear Aligner w STOMO ClinicWrocław

Dentysta Wrocław Stomo Clinic Leczenie nakładkami 1

Leczenie nakładkami w Stomo Clinic we Wrocławiu jesteśmy w stanie wyleczyć każdą wadę zgryzu. Nakładki ortodontyczne są najmniej widocznym aparatem.

Są one idealnie przeźroczyste i posiadają jeden z najniższych współczynników w ramach przebarwiania się. To znaczy, że użyty materiał do produkcji płytek pozwala, aby zostały one praktycznie tak samo przeźroczyste jak pierwszego dnia.

Ich zdejmowanie jest bardzo proste, przez co łatwiej można utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Musimy o tym pamiętać, ponieważ do jedzenia oraz spożywania kolorowych napoi jak kawa czy herbata powinniśmy zdejmować płytki

Nakładki są niemal niewidoczne, a leczenie przy zastosowaniu pomocy bezbolesne i bezinwazyjne.

Jak wygląda leczenie przy pomocy nakładek Clear Aligner – niewidocznych aparatów ortodontycznych?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia leczenia przy pomocy nakładek jest konsultacja z ortodontą dr Anną Duda. To właśnie dr Anna Duda decyduje w Stomo Clinic o tym jakie metody oraz techniki zostaną zastosowane w trakcie leczenia ortodontycznego

W celu weryfikacji wstępnych założeń dr Anna Duda, które pacjent poznaje podczas konsultacji ortodontycznej, umawiamy wizytę – diagnostyka ortodontyczna. Wówczas oprócz wykonania badania RTG, wykonujemy również skany uzębienia. 

Z racji, że jesteśmy wielkimi fanami cyfrowej ortodoncji, która zapewnia największą dokładność w ramach planowania leczenia ortodontycznego pacjenta, zamiast wycisków, pobieramy skan uszeregowania zębów. Skany pobieramy za pomocą najnowszego skanera wewnątrz ustnego. To właśnie dzięki skanom, jesteśmy w stanie poznać dokładne pomiary przesunięć poszczególnych zębów 

To bardzo ważna diagnostyka, gdyż pozwala na staranne opracowanie planu leczenia (uwzględniającego czas jego trwania, koszt oraz ewentualne dodatkowe procedury, a także zasady postępowania w czasie trwania leczenia).

Całość planu zespół ortodontyczny Stomo Clinic jest w stanie naszemu pacjentowi przedstawić, przechodząc krok po kroku, a za pomocą wizualizacji, możemy pokazać do w danym kroku będziemy wykonywać, jakim ruchom zęby będą poddawane. 

Po diagnozie i konsultacji stomatologiczno- ortodontycznej pacjent który decyduje się na leczenia systemem nakładek w Stomo Clinic otrzymuje wizualizację leczenia nakładkami.

Każda z nakładek jest dopasowana jest do wszystkich zębowych. Pacjent posiadający wadę zgryzu wymienia nakładki co 7 dni do czasu zakończenia leczenia ortodontycznego.

Czas noszenia jednej nakładki to tydzień, po którego upływie należy zmienić ją na nową. Po ustalonym czasie pacjent powraca do ortodonty na wizytę kontrolną.

Cała procedura powtarza się aż do momentu, w którym zostaną osiągnięte ustalone efekty leczenia. 

W przypadku stosowania nakładek Clear Aligner w Stomo należy uwzględnić także okres retencji, czyli proces stabilizowania się zębów w nowej pozycji. Warto mieć świadomość tego, że jest to etap, który trwa dłużej niż okres samego leczenia. W czasie retencji niezbędne jest korzystanie z aparatu retencyjnego. 

Wszystkie informacje odpowiednio wcześnie przedstawiamy pacjentowi.

Dlaczego warto korzystać z leczenia ortodontycznego nakładkami w Stomo Clinic 

Nakładki są wręcz idealnie przeźroczyste, przez co niemal niewidoczne na zębach. 

Dodatkowo ich zakładanie i zdejmowanie jest naprawdę bardzo proste, co pozwala na utrzymanie właściwego poziomu higieny jamy ustnej. 

Nakładki są gładkie, idealnie dopasowane do zębów i błony śluzowej wyrostka zębodołowego. 

Efekty leczenia przy wykorzystaniu nakładek w Stomo Clinic potrafią być lepsze niż w przypadku korzystania aparatów, których elementy, jak np. Zamki ortodontyczne są wklejane na zęby, i mocowany jest do nich łuk ortodontyczny.

W Stomo Clinic jesteśmy w stanie wyleczyć każdą wadę zgryzu nakładkami Clear Aligner bez znaczenia jakiej wady zgryzu leczenie ortodontyczne dotyczy: 

Pozytywne strony noszenia nakładek ortodontycznych, które prostują zęby

 • Większe poczucie komfortu podczas użytkowania.
 • Uzyskanie bezpiecznego kształtu łuk zębowego poprzez możliwości cyfrowego planowania leczenia ortodontycznego
 • Cena wykonania nakładek prostujących zęby jest podawana podczas omawiania planu leczenia.
 • Koszty leczenia są bardziej przewidywalne niż w przypadku leczenia aparatem wklejanym.
 • Nosząc te elementy w jamie ustnej nie ma potrzeby zmiany diety ani dotychczasowych nawyków żywieniowych.
 • Higiena jamy ustnej pozostaje niezmieniona.  
 • Można bez problemu zdjąć nakładki, jeżeli tego wymaga dana sytuacja życiowa, jednak pamiętajmy, że powinniśmy je nosić przez 23h z 24h
 • W przypadku potrzeby wykonania badania rezonansu magnetycznego – zdejmujemy nakładki na czas badania.
 • Nie ma limitu wieku przy noszeniu nakładek prostujących zęby.
 • Możliwość wyleczenia każdej wady zgryzu

Negatywne strony noszenia nakładek ortodontycznych, które prostujących zęby    

 • Należy pamiętać, aby podczas spożywania posiłków lub picia ciepłych lub gorących napoi zdjąć nakładki – nie zawsze trafiamy na zaciszne i dyskretne miejsce, gdzie możemy to zrobić, ale zawsze możemy przeprosić naszego rozmówce, odwrócić się i zdjąć nakładki.
 • Trzeba obchodzić się z nakładkami delikatnie, ponieważ można je uszkodzić. – w przypadku pęknięcia, nakładka nie nadaje się do użytku
 • W przypadku leczenia dzieci lub młodzieży rodzic musi pilnować, aby dziecko nosiło nakładki.

W imieniu dr Anny Duda, zapraszamy do konsultacji

UMÓW WIZYTĘ