W Stomo Clinic Wrocław ortodonta zajmuje się leczeniem wad zgryzu dorosłych i dzieci. Bez ograniczeń wiekowych! Jeśli szukasz ortodonty we Wrocławiu, który stosuje wygodne systemy leczenia wad zgryzu, osiąga szybkie efekty, a do tego z pasją i zaangażowaniem leczy dorosłych, to jesteś w odpowiednim miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kliniki ortodoncji we Wrocławiu – Stomo Clinic.
Leczenie ortodontyczne w STOMO CLINIC Wrocław
– zakładamy aparaty ortodontyczne nakładkowe ( Spark Clear Aligner) na 3-4 miesiące do 1,5 roku – nie stosujemy żadnych ograniczeń wiekowych, – unikamy ekstrakcji zębów jeżeli to tylko możliwe – pracujemy na nakładkach ortodontycznych Spark – pozyskujemy wiedzę od najlepszych szkoleniowców z całego świata, – podejmujemy się wyzwań, leczymy pacjentów ze skomplikowanymi wadami zgryzu we Wrocławiu.
– Leczenie dzieci, jest bardzo mocno zindywidualizowane i zależy od wielu czynników. Dlatego podczas naszych terapii ortodontycznych współpracujemy z najlepszymi logopedami
Wiemy, jak ważna jest estetyka dla naszych pacjentów. A ponieważ klinikę tworzy zespół stomatologów wszystkich dyscyplin, łączymy leczenie ortodontyczne z implantologią, protetyką, stomatologią estetyczną i zachowawczą.Patrz „O nas”) Leczenie za pomocą aparatów nakładkowych jest częścią złożonego planu leczenia wad zgryzu.
Wiemy jak proste, równe zęby oraz piękny uśmiech są ważne przede wszystkim dla naszej pewności siebie, a także dla komfortu, tak w życiu prywatnym jak i zawodowym. Ale choć najczęściej zgłaszacie się do nas na leczenie ortodontyczne z powodów estetycznych, to my wiemy, że założenie aparatu ma także potężny wpływ na zdrowie uzębienia.
Dr Anna Duda, ortodonta w STOMO Clinic Wrocław, zapewnia naszym pacjentom najwyższe standardy leczenia ortodontycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego PTO Amerykańskiego Stowarzyszenia Ortodontów (AAO). Podczas każdego roku aktywnie uczęszcza w międzynarodowych szkoleniach w Madrycie, Dubaju, Austrii, USA,
Ortodoncja dla dorosłych
Czy wiesz, że Amerykańskie Stowarzyszenie Ortodontów szacuje, że już co piąty pacjent zakładający aparat ortodontyczny to osoba dorosła? Mimo że najłatwiej i najczęściej leczy się zgryz u nastolatków (czym także się zajmujemy z powodzeniem), to ortodoncja jest także coraz bardziej popularna wśród dorosłych. W tej grupie obserwujemy również najwyższą dynamikę wzrostu także w Polsce. Ortodonta w STOMO Clinic Wrocław zajmuje się leczeniem wad zgryzu dorosłych, ponieważ współczesna ortodoncja pozwala na skuteczne i bezpieczne leczenie niezależnie od wieku – umożliwiając dorosłym pacjentom założenie aparatów ortodontycznych we Wrocławiu.
Ortodoncja dla dzieci
Wczesna ortodoncja u dzieci za pomocą aparatów ruchomych i częściowych oraz szybkie leczenie ortodontyczne nastolatków – w tym specjalizuje się ortodonta w STOMO Clinic Wrocław. Koncentrujemy się na tym, aby maksymalnie zmotywować dzieci i młodzież do współpracy. Dzięki pozytywnemu podejściu do terapii, która jest po prostu fajną przygodą, mali i młodzi pacjenci pomagają nam w osiągnieciu szybkich efektów. To także dzięki nim jesteśmy w stanie maksymalnie skrócić leczenie. Oczywiście najważniejszy jest pełen sukces, u jednych ze względu na rodzaj wady możemy mieć pożądany efekt już po 12 miesiącach, u innych – leczenie będzie trwać 24 miesiące. Ale dzięki możliwości założenia aparatu ortodontycznego we Wrocławiu młody pacjent uniknie w przyszłości operacji stomatologicznej.
Ortodonta w Stomo Clinic Wrocław zawsze też tłumaczy młodym pacjentom, jak ważny jest zdrowy zgryz, odnosi się też do ich potrzeb i punktów widzenia. Innymi słowy jesteśmy partnerami. Dlatego też mamy odrębną zakładkę: leczenie dzieci.
INFO
Po co zakładamy aparat ortodontyczny?
Niewyleczona wada zgryzu w młodości
Wielu dorosłych pacjentów decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego, aby po prostu wyleczyć wadę zgryzu, która nie została zlikwidowana w wieku nastoletnim. Albo w ogóle nie zdawali sobie z niej sprawy, albo dopiero gdy się pogłębiła z czasem, zaczęła im przeszkadzać. Może też być tak, że w przeszłości nie było takich możliwości i technologii, aby wyprostować krzywe zęby. Teraz przyszedł ten moment, aby spełnić marzenie o prostych zębach i pięknym uśmiechu, mając możliwość wyleczenia wady zgryzu we Wrocławiu.
Starte zęby
Dorośli obserwują także, jak wada zgryzu degraduje ich zęby, dochodzi do ścierania siekaczy, które wyglądają coraz mniej estetycznie. Rozpoczynając leczenie odbudowujemy więc prawidłowe wysokości zębów, a także podnosimy wysokość zwarcia i w ten sposób zapobiegamy dalszemu ścieraniu zębów.
Luki w uśmiechu (ortodoncja przedimplantologiczna i przedprotetyczna)
Nawet jeden utracony ząb może zmienić z czasem warunki zgryzowe. Na przykład w kierunku luki po brakującej szóstce będą powoli przesuwać się i pochylać sąsiednie zęby. W rezultacie może dochodzić do ich nadmiernego obciążania, a przez to osłabienia, chorób dziąseł i przyzębia wokół przeciążonych zębów. Gdy podejmujemy decyzję o odtworzeniu brakującego zęba za pomocą implanta, może okazać się, że nie ma dla niego miejsca.
Dlatego leczenie ortodontyczne bardzo często jest wymagane przez implantologów. Pomaga bowiem w odtworzeniu miejsca pod brakującego zęba, ustawiając pochylone w kierunku luki zęby, które na przestrzeni lat ustawiły się w ten sposób, a tym samym uniemożliwiają implantację zęba.
Leczenia ortodontyczne jest dodatkowo wskazane przed leczeniem implantologicznym, ponieważ przygotowuje nam odpowiednią ilość miejsca i ustawienie korzeni sąsiednich zębów. Chodzi o to, aby nie kolidowały one z planowanym implantem.
Dzięki prawidłowemu ustawieniu zębów za pomocą aparatu, a następnie po wszczepieniu implantu i odtworzeniu korony caramiką, pacjent odzyskuje prawidłowy zgryz, najwierniej odtwarzający naturalne uzębienie.
Choroby przyzębia
Fakt jest także taki, że osoby z prawidłowym zgryzem rzadziej cierpią na schorzenia przyzębia. Stany zapalne dziąseł i całego przyzębia są nierzadko bowiem konsekwencją przeciążeń grup zębowych, które są narażone ze względu na niewłaściwe położenie. Dlatego gdy stwierdzamy w STOMO Clinic Wrocław związek między tzw. paradontozą a występującą wadą zgryzu, układamy dla pacjentów specjalny plan leczenia. Obejmujący on nie tylko ortodoncję lecz także inne dyscypliny stomatologiczne, którymi się zajmujemy.
Jedną z częstych sytuacji jeszcze tzw. „wychodzenie” zębów z zębodołu, co pacjent określa jako paradontozę. Tymczasem zęby po prostu wędrują, nie mając kontaktu w zgryzie (np. braki w uzębieniu, wyłączenie ze zgryzu). Mogą także pochylać się w kierunku luki, tracąc swoje pierwotne przyczepy i naturalną stabilność. Gdy dojdzie do tego np. zła higiena, skłonności do odkładania kamienia itp. mogą rozwijać się i przechodzić także w choroby przyzębia. Lecząc je tylko objawowo, nie usuniemy przyczyny, a są nią właśnie zaburzenia zgryzowe i ubytki zębowe.
Bruksizm
Ortodoncja może także zapobiegać degradacji stawów skroniowo-żuchwowych. Zaburzenia w pracy tych stawów oznaczają dla pacjentów wiele dolegliwości takich jak: bóle głowy, mdłości, migreny, bóle szyi, karku, pleców, sumy uszne. Pacjenci, zgłaszający się do ortodonty w STOMO Clinic Wrocław, z takimi objawami mają diagnozowany zgryz, analizujemy także stan stawów skroniowo-żuchwowych.
Widząc objawy bruksizmu, takie jak starcia zębów, pęknięcia szkliwa itp., podejmujemy decyzję o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego, które jest w specjalny sposób projektowane dla bruksistów. Stosowane przez nas metody są w stanie szybko zmniejszyć lub zlikwidować dolegliwości bólowe, chronią zęby i stawy skroniowo-żuchwowe przed dalszą degradacją. Pacjent cieszy się także z szybkiej poprawy estetycznej, na etapie montażu aparaty odtwarzamy prawidłowe wysokości startych zębów.
INFO
Konsultacja ortodontyczna – ortodonta we Wrocławiu
Jak wygląda konsultacja ortodontyczna?
Nowoczesna chirurgia stomatologiczna koncentruje się na tym, by W STOMO Clinic za konsultacje ortodontyczne odpowiedzialna jest dr Anna Duda, która podczas pierwszej wizyty, czyli konsultacji ortodontycznej, przeprowadza również pełny przegląd stomatologiczny. To ważne, ponieważ, podejmując się leczenia ortodontycznego, musimy mieć pewność, że zęby są zdrowe i prawidłowo przygotowane do terapii.
1. Całościowy ogląd stanu uzębienia pacjenta. Nie patrzymy wybiórczo na uzębienie – wyłącznie pod kątem leczenia wady zgryzu. 2. Analizujemy stan kości, dziąseł. Sprawdzamy m.in., czy zęby są wolne od próchnicy, kamienia, chorób przyzębia. Wszystko to ma również wpływ na leczenie ortodontyczne. 3. Bardzo ważną częścią konsultacji jest rozmowa na temat estetyki uśmiechu, oczekiwań pacjenta co do wyglądu jego uzębienia, kształtu poszczególnych zębów, ich koloru itp.
Podczas wizyty diagnostycznej wykonujemy:
– Zdjęcia RTG 2D i 3D z wykorzystaniem naszego tomografu CBCT, – Zdjęcia aparatem cyfrowym twarzy, profilu oraz zębów pacjenta (górny oraz dolny łuk zębowy), – Wyciski lub skan zębów pod modele diagnostyczne 3D.
Na podstawie powyższych badań dr Anna Duda ortodonta w Stomo Clinic Wrocław opisuje i dokładnie wyjaśnia:
– Rodzaj wady zgryzu, – Dobór aparatu lub aparatów ortodontycznych dla pacjenta, – Ewentualne potrzebne dodatkowe zabiegi typu – usunięcie kamienia, usunięcie ubytków, estetyczne odbudowy zębów w czasie leczenia ortodontycznego, – Końcowy wpływ leczenia ortodontycznego na rysy twarzy pacjenta, – Kosztorys związany z leczeniem ortodontycznym, – Plan działań po zdjęciu aparatu (wybielanie, wymiana kompozytu na porcelanowe odbudowy, montaż licówek itp.).
Po omówieniu wszystkich szczegółów umawiamy następnie kolejną wizytę, trwającą około 1,5-2 h, na montaż aparatu.
Istnieje możliwość połączenia konsultacji ortodontycznej, zawierającej pełną diagnostykę, z montażem aparatu na jednej wizycie u ortodonty we Wrocławiu – STOMO Clinic.
INFO
Jak przebiega leczenie ortodontyczne w STOMO Clinic we Wrocławiu?
Plan leczenia ortodontycznego
Diagnostyka
Planowanie
Montaż attachmentów wspomagających system leczenia nakładkami
Zakończenie leczenia ortodontycznego – usunięcie elementów z zębów oraz innych elementów, które ewentaalnie zostały wykorzystane do leczenia ortodontycznego, wyczyszczenie zębów
To cała grupa aparatów, które zgodnie z nazwą mogą być zdejmowane przez pacjenta, a więc zakładane tylko na noc lub kilka godzin w ciągu dnia. Najczęściej noszą je dzieci, które nie mają jeszcze wszystkich zębów stałych, posiadają jednak wady zgryzu, często nabyte, wynikające z nawyków takich jak ssanie kciuka, zbyt długie używanie smoczka itp. Stosuje się je także przy dysfunkcjach (wady wymowy, oddychanie przez usta, niemowlęcy typ połykania u starszego dziecka). Stosuje się je również, aby wyleczyć mniejsze wady zgryzu lub zredukować te większe, zanim dziecko założy aparat stały. Efektywność leczenia aparatami ruchomymi zależy przede wszystkim od zdyscyplinowania pacjenta oraz regularnych wizyt u ortodonty.
Są zbudowane z akrylowej płytki (dla dzieci wykonywanej często z kolorowych materiałów) i różnego rodzaju metalowych śrub, sprężyn, klamer i pętelek, projektowanych indywidualnie dla danej osoby na podstawie wycisku lub skanu 3D.
Aparaty typu Clear Aligner – aparaty przezroczyste – leczenie ortodontyczne dorosłych oraz dzieci
Leczenie wad zgryzu opiera się tutaj głównie na stosowaniu indywidualnie projektowanych i dopasowanych do uzębienia nakładek. Są one wykonane ze specjalnego plastiku, który formuje się na zamówienie. Pacjent otrzymuje komplet nakładek do domu, które następnie stosuje w zaleconych sekwencjach. Zaletą jest na pewno też fakt, że nakładki można swobodnie zdejmować np. podczas jedzenia oraz do codziennej higieny jamy ustnej. Oczyszcza się je za pomocą szczoteczki do zębów i wody. Ale jednocześnie jest to wada, ponieważ system umożliwia robienie sobie „przerw w leczeniu”.
Tymczasem nakładki – aby dawały efekty – wymagają przede wszystkim zdyscyplinowania od pacjenta, ponieważ należy je nosić przez min. 20 godzin dziennie. Oznacza to, że w praktyce zdejmujemy je tylko do posiłków i mycia zębów. Trzeba więc pamiętać, aby nigdzie ich nie zostawić, a także nie zgubić i nie zniszczyć (nakładki często bywają zniszczone przez zwierzęta domowe, np. psa).
Nakładki nie są też rozwiązaniem dla każdego, dlatego że stosuje się je tylko w pewnych grupach wad zgryzu, z reguły do mniejszych korekt. Nie jesteśmy w stanie za ich pomocą poszerzyć łuków zębowych, aby zlikwidować stłoczenia. Niewielka rozbudowa następuje raczej poprzez wychylenie zębów.
Wraz ze STOMO Clinic możliwe jest leczenie ortodontyczne przy pomocy Clear Aligner każdej wady zgryzu
INFO
Ortodoncja we Wrocławiu. Najczęstsze pytania o leczenie ortodontyczne
W jakim wieku mogę założyć aparat?
Leczenie ortodontyczne nie ma sztywnych ram, kiedy należy rozpocząć lub nie rozpoczynać leczenia ortodontycznego. Oczywiście najlepszym okresem jest faza wzrostu u nastolatka, który posiada wszystkie zęby stałe. W tym czasie wykorzystujemy bowiem skok wzrostowy do prawidłowego ustawienia zębów i wyleczenia wady zgryzu. W okresie dojrzewania kości szczęki i żuchwy są też bardziej elastyczne, a przez to podatne na leczenie ortodontyczne. Dużo łatwiej jest na przykład rozszerzyć szczękę, aby rozbudować wąski, górny łuk zębowy.
Ale osoby dorosłe także mogą nosić aparaty w każdym wieku.
Nieleczona wada zgryzu może:
– osłabiać niektóre grupy zębów, – prowadzić do ich ścierania, – mieć wpływ na choroby dziąseł i przyzębia.
Niektóre typy wad zgryzu przyspieszają także starzenie rysów twarzy. Dodatkowo dorośli zakładają aparaty ortodontyczne jako przygotowanie do leczenia implantologicznego.
Kiedy należy iść z dzieckiem do ortodonty?
Zespół lekarzy STOMO Clinic zwraca uwagę na kwestie ortodontyczne podczas regularnych wizyt stomatologicznych.
Ogólnie przyjęte zasady mówią, że między 6, a 7 rokiem życia powinno się przeprowadzić z dzieckiem pierwszą wizytę u ortodonty. Wczesne reagowanie – zwłaszcza na nieprawidłowe nawyki u dzieci – może w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko rozwoju wady zgryzu. O konieczności rozpoczęcia leczenia ortodontycznego informujemy rodziców, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba.
Jakie są przeciwwskazania dla założenia aparatu ortodontycznego?
Na etapie kwalifikowania do leczenia ortodontycznego ortodonta w Stomo Clinic Wrocław sprawdza, czy pacjent nie choruje na schorzenia autoimmunologiczne. Przeciwwskazaniem do założenia aparatu są niektóre z nich np. białaczka. Przed założeniem aparatu należy także unormować cukrzycę i ustawić leki w przypadku nieprawidłowej pracy gospodarki hormonalnej.
Nie zalecamy natomiast zakładania aparatów ortodontycznych w ciąży. Przede wszystkim ze względu na specyficzne zmiany w funkcjonowaniu dziąseł (np. skłonność do krwawienia, opuchnięć i zapalenia dziąseł).
Grupą ryzyka są także pacjenci przyjmujący leki na osteoporozę. Natomiast choroby przyzębia są często wręcz wskazaniem do leczenia ortodontycznego. Po zastosowaniu najpierw cyklu higienizacji i remisji paradontopatii, zakładamy następnie aparat, aby prawidłowo ustawić i wzmocnić zęby. Okazuje się, że stabilizacja uzębienia za pomocą ortodoncji ma bowiem korzystny wpływ na regenerację przyzębia.
Czy przed rozpoczęcia leczenia ortodontycznego nakładkami, należy usuwać zęby ?
W STOMO Clinic podejmujemy zawsze wszystkie możliwe kroki do tego, by pacjent uniknął ekstrakcji, czyli usuwania zębów. Jesteśmy zwolennikami ortodoncji mało inwazyjnej. Uważamy, że w większości wypadków ortodontyczne usuwanie czwórek lub piątek spłaszcza profil pacjenta. Innymi słowy wpływa niekorzystnie na rysy twarzy. Zdobyta wiedza oraz doświadczenie pozwalają nam w wielu przypadkach uniknąć ekstrakcji zębów lub nawet operacji ortognatycznych.
W przypadku bardzo zaawansowanych wad zgryzu oraz w przypadku specyficznych – zbyt pełnych – profili pacjenta proponujemy ekstrakcję, jeśli faktycznie poprawi ona rysy twarzy.
Przy planowaniu ekstrakcji zębów – jeżeli tak jest konieczna – bierzemy jednak pod uwagę wiele czynników m.in stan zębów.
Odrębnym tematem jest usuwanie ósemek ze wskazań ortodontycznych.
Czy przed założeniem aparatu trzeba pozbyć się ósemek?
Ósemki, czyli ósme zęby wyrastające późno i często z problemami, bywają utrudnieniem leczenia ortodontycznego. Nie oznacza to jednak, że wszystkie ósemki trzeba automatycznie usuwać przed założeniem aparatu ortodontycznego.
Jeśli tzw. zęby mądrości są :
– w całości odsłonięte, – prawidłowo ustawione w łuku, – mają kontakty z zębami przeciwstawnymi, – a do tego są zdrowe lub mają niewielkie ubytki,
to zdecydowanie nie ma sensu ich usuwać. Pamiętajcie, że mogą się one nam kiedyś przydać!
Generalnie usuwamy ósemki, które są zatrzymane, a ich korzenie wchodzą w konflikt lub trakcie przemieszczania mogą zagrażać korzeniom pozostałych zębów. Pozbywamy się także ósemek, które są poza łukiem, nie biorą udziału w żuciu i nie mają antagonisty. Takie zęby mogą się w niekontrolowany sposób wydłużać, zmieniać pozycje, nagryzać śluzówkę policzka, stwarzając zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej.
Czy leczenie ortodontyczne, a szczególnie leczenie nakładkami boli ?
Samo rozpoczęcie leczenia ortodontycznego nie boli, elementy ( attachementy) leczenia ortodontycznego nakładkami są wklejane na zęby, od zewnętrznej oraz od strony języka. Materiał, który jest używany przez nas jest odpowiednio wyselekcjonowany, szczególnie aby miał odpowiedni kolor. Kolor natomiast jest odpowiednio dobierany do koloru szkliwa zęba.
Na etapie przyzwyczajania się do Leczenia Ortodontycznego pojawia się dyskomfort, jednak zgodnie z najnowszymi badaniami, po kilku tygodniach ten dyskomfort praktycznie znika.
Okres przyzwyczajenia to z reguły ok. 1-2 tygodni.
Nakładki ortodontyczne na szczęście zdejmujemy do jedzenia, dlatego w przypadku konsumpcji jakichkolwiek posiłków, nie ma najmniejszego problemu z jedzeniem nawet na początku leczenia ortodontycznego.
Dyskomfort przy nakładek ortodontycznych SPARK jest jednym z najmniejszych w porównaniu z innymi systemami leczenia ortodontycznego.
Odczucia, jakie mogą się pojawiać, to także wrażenie luźnych zębów. Jest ono związane z procesem przemieszczania się uzębienia i nie należy się tego obawiać.
Ile trwa leczenie ortodontyczne?
To najczęstsze pytanie w trakcie konsultacji ortodontycznych. Jesteśmy zwolennikami szybkiej ortodoncji. W wielu przypadkach ortodonta Stomo Clinic Wrocław jest w stanie zakończyć leczenie i zdjąć aparat po 12 miesiącach od jego założenia. Należy jednak pamiętać, że nie czas tutaj jest najważniejszy, ale pełen sukces. Jeśli bowiem wada zgryzu jest poważna, warto wydłużyć leczenie, aby osiągnąć jak najlepszy efekt medyczny i estetyczny.
Na tempo leczenia wpływa także rodzaj zastosowanego aparatu.
Dr Anna Duda ortodonta Stomo Clinic Wrocław stosuje aparat samoligaturujący w systemie DAMON (aparat niskiego tarcia). Dlatego że, pozwala on nam między innymi skrócić czas leczenia ortodontycznego nawet o kilka miesięcy.
Najważniejsze – zmniejszamy przez to liczbę wizyt. A więc zamiast co miesiąc widzimy się co 2-3 miesiące, w zależności od fazy leczenia.
Kolejna sprawa, wiele zależy też od postawy pacjenta. Regularne wizyty, stosowanie się do zaleceń w tym sumienne noszenie wyciągów, przyspieszają bowiem leczenie ortodontyczne. Brak współpracy może z kolei wydłużyć terapię.
Jak dbać o zęby w aparacie ortodontycznym?
– W okresie leczenia ortodontycznego należy dodatkowo zwiększyć wysiłki związane z higienizacją, ponieważ wokół zamków zbiera się osad i kamień. Każdy pacjent otrzymuje od nas informacje i instrukcje, w jaki sposób powinien dbać o czystość jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego – mówi dr Anna Duda, ortodonta Stomo Clinic Wrocław.
6 zasad dbania o zęby w trakcie leczenia ortodontycznego:
1. Stosuj irygatory (hydropulsery, waterpicki). Urządzenia oczyszczające przestrzenie międzyzębowe za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem to bowiem najlepsza forma dbania o uśmiech w aparacie.
2. Zaopatrz się dodatkowo w specjalny arsenał do higieny jamy ustnej. W aptekach znajdziesz np. szczoteczki ortodontyczne, wyciorki, nitki i szczoteczki interdentalne, a także specjalne pasty i płukanki dla pacjentów ortodontycznych.
3. Zrezygnuj natomiast z lepiących, słodkich przekąsek, które przyklejając się do zamków i innych elementów aparatu. Będą dłużej bowiem narażać zęby na kontakt z cukrem i prowokować rozwój próchnicy.
4. Noś przy sobie na przykład podręczny zestaw do higieny jamy ustnej. Dlatego, że do aparatu lubi się coś przykleić, co może być widoczne, np. gdy się uśmiechasz.
5. Jeśli odczuwasz otarcia lub nacisk na śluzówkę jamy ustnej, stosuj też wosk i żele ortodontyczne. Jeśli jednak ta dolegliwość nie ustąpi, zgłoś to ortodoncie.
6. Przynajmniej co 3 miesiące sprawdzaj także zdrowie swoich zębów podczas przeglądu. W STOMO Clinic dysponujemy zespołem lekarzy stomatologów wszystkich dyscyplin. Dzięki temu możemy łączyć wizyty aktywacyjne z leczeniem stomatologicznym. Aby zaoszczędzić pacjentom czasu! Umów wtedy jednak odpowiednią liczbę wizyt, jedną po drugiej u naszych dentystów.
Czy w STOMO Clinic znajdę dobrego ortodontę we Wrocławiu?
My uważamy, że zdecydowanie tak – o tym świadczą m.in. opinie naszych pacjentów, z którymi możecie się zapoznać na przykład w serwisie ZnanyLekarz
Zapraszamy także do przeczytania opinii dotyczących tematu ortodonta w Stomo Clinic Wrocław, a również poprzez serwisy Facebook czy wyszukiwarkę Google.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować, dotyczące tematu dobrego ortodonty i samej ortodoncji we Wrocławiu:
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaNie wyrażam zgodyPolityka prywatności
Możesz zmienić swoją decyzję w dowolnym momencie klikają przycisk Zmiana decyzjiZmiana decyzji