Implanty Wrocław Stomo Clinic– co oferujemy?

Straciłeś ząb, a może kilka zębów i zastanawiasz się nad wszczepieniem jednego lub kilku implantów. Szukasz dobrego chirurga, implantologa, analizujesz, który system będzie lepszy, sprawdzasz ceny implantów we Wrocławiu. To przecież rozwiązanie na całe życie! Zespół Stomo Clinic specjalizuje się w zabiegach implantologicznych. Wykonujemy zabiegi przygotowujące do implantacji, w tym przeszczepy i regeneracje kostne. Pracujemy na najlepszych systemach implantologicznych Straumann. Implanty w placówce Stomo Clinic we Wrocławiu to najlepsze rozwiązanie dla wymagających Pacjentów.

Implanty zębowe Wrocław

Łączymy implantologię z ortodoncją, chirurgią i protetyką estetyczną. W klinice ramię w ramię pracują lekarze wszystkich stomatologicznych dyscyplin. Decydując się na implanty w Stomo Clinic Wrocław, możesz być pewnym ich wysokiej jakości, potwierdzonej wieloletnim doświadczeniem specjalistów

Implanty stomatologiczne Wrocław Stomo Clinic

Wiesz już pewnie, że implant – tytanowa śrubka ­­umieszczona w szczęce lub żuchwie – to tak naprawdę początek drogi do odzyskania komfortu pełnego uzębienia. Dopiero gdy implant – technicznie „sztuczny” korzeń zębowy – połączymy z koroną protetyczną, uzyskamy najlepsze odwzorowanie natury. A Ty będziesz się cieszyć z odzyskania utraconego zęba.

Implantologia, dziedzina, która rozwija się już prawie 70 lat, ma moc uszczęśliwiania ludzi. Ponieważ korony na implantach wyglądają i działają jak naturalne uzębienie, czujemy się z nimi piękni, pewni siebie. Ładny uśmiech, lepsze samopoczucie to dają nam implanty zębowe. Usługi świadczymy na terenie miasta Wrocław. Nasze implanty to świetna oferta dla Klientów z Wrocławia i okolic. Atrakcyjna cena, najwyższej jakości materiały, wysokiej klasy sprzęt, profesjonalizm oraz pełne zrozumienie potrzeb Pacjenta to zalety naszej placówki.

 • Implanty w 100% zastępują funkcje naturalnych zębów – spożywanie posiłków nie będzie się różniło niczym w porównaniu do naturalnych zębów pacjenta.
 • Dzięki implantom nie musimy szlifować sąsiednich zębów, aby stworzyć podparcie dla mostu protetycznego, wypełniającego lukę w uśmiechu.
 • Dzięki implantom korony i mosty protetyczne są stabilne, a kość szczęki i żuchwy pracuje jak przy pełnym uzębieniu (implanty zapobiegają zanikom kostnym).
 • Implanty zębowe w niektórych warunkach można wszczepić od razu w dniu usunięcia zęba (to tak zwana implantacja natychmiastowa). Z tego rodzaju usługi skorzystać można w Stomo Clinic we Wrocławiu po konsultacji ze specjalistą.
 • Dzięki implantom możemy leczyć bezzębie. Protezy na implantach są komfortowe w noszeniu, nie przemieszczają się i nie uciskają przyzębia.
 • Implanty i połączone z nimi korony zapobiegają przemieszczaniu się zębów, utrzymują prawidłowy zgryz, mają w ten sposób wpływ na rysy twarzy (u osób z brakami zębowymi twarz starzeje się szybciej bez odpowiedniego podparcia kostnego skóra szybciej się marszczy i opada)
 • implanty zębowe można wykonać w Stomo Clinic we Wrocławiu w atrakcyjnej cenie.

Najlepszy moment na wszczepienie implantu? Jeśli są do tego warunki, można to zrobić nawet bezpośrednio po usunięciu zęba, a najczęściej i najlepiej 2-3 miesiące po ekstrakcji. Wykorzystujemy wtedy naturalne procesy regeneracyjne i kościotwórcze, i w miejsce po usuniętym zębie wprowadzamy jego tytanowego następcę. Implanty stomatologiczne mają szansę bardzo szybko się zintegrować w młodej kości. Wczesna implantacja jest najbardziej polecana przez zespół Stomo Clinic Wrocław.

Po 3 miesiącach od usunięcia zęba obowiązuje generalna zasada: im później zdecydujemy się na wszczepienie implantu, tym bardziej ryzykujemy, że wystąpiły już zaniki kostne. Oczywiście jest to sprawa indywidualna, a implantacja późna też jest możliwa i bardzo często przez nas wykonywana. Ale zdarza się wtedy, że trzeba pobudzać organizm do wytworzenia odpowiedniej ilości kości o właściwej gęstości. Pojawiają się dodatkowe zabiegi, takie jak sterowane regeneracje kostne.

Stopniowy zanik podłoża kostnego w miejscu braków zębowych powoduje nie tylko, że implantacja jest potem bardziej pracochłonna. Utrata zębów i zmiany kostne finalnie mają wpływ na:

 • zaburzenia pracy stawów skroniowo- żuchwowych
 • pojawienie się przykurczy mięśniowych
 • nawracające bóle głowy
 • zaburzenia zgryzu
 • zmiany kształtu dziąseł
 • dysproporcje twarzy
 • zapadnięcie warg
 • przyspieszone starzenie

Stomo Clinic Wrocław to zespół lekarzy posiadający doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów implantologicznych.

Dzięki wspólnemu planowaniu na linii chirurg-implantolog-ortodonta-protetyk jesteśmy w zaprojektować najlepsze rozwiązania, bezpieczne pod względem integracji, o najwyższej estetyce i funkcjonalności. Nasze implanty stomatologiczne docenią osoby stawiające na profesjonalizm.

Efekt, do którego wspólnie dążymy w klinice, to kompletne uzębienie (co z tego że na implantach) funkcjonujące w zdrowym zgryzie, które pacjent i otoczenie odbierają jak własne. Zaczynając od wszczepienia implantów kończymy swoją pracę na olśniewającym uśmiechu, który wygląda naturalnie, współgra z rysami twarzy i sprawia radość naszym pacjentom.

Ponieważ stosujemy najwyższej klasy systemy implantologiczne, minimalizujemy ryzyko nieprzyjęcia implantów. Najwyższe wskaźniki integracji to także zasługa tego, że dokładnie przygotowujemy pacjentów do implantacji:

 • leczymy ogniska zapalne
 • wypełniamy ubytki
 • przygotowujemy przyzębie
 • za pomocą zabiegów chirurgicznych poprawiamy warunki kostne, jeśli jakość i ilość tkanki kostnej nie pozwalają na bezpieczne wszczepienie implantów
 • wykonujemy przeszczepy kości własnych, stosujemy materiały kościotwórcze i systemy kościozastępcze
 • gdy brakuje miejsca na implanty, przeprowadzamy szybkie leczenie ortodontyczne.

Jeśli implant jest wszczepiany w strefie uśmiechu, pacjent oczekuje, że bezpośrednio po zabiegu będzie miał kompletne uzębienie. To jedno z najczęstszych pytań: „czy wyjdę z gabinetu szczerbaty, czy może po wszczepieniu implantu będę miał od razu ząb (koronę) w miejscu braku”.

Implantolog ze Stomo Clinic we Wrocławiu dba o to, aby Pacjenci po wszczepieniu od razu wyglądali dobrze i nie musieli krępować się z powodu braków zębowych. Stosujemy następujące rozwiązania.

W idealnych warunkach (wzorowy stan zdrowia, idealne warunki kostne, silna pierwotna stabilizacja implantu) możemy wykonać implanty zęba z natychmiastowym obciążeniem. Jest to jednak zawsze sytuacja, w której przez obciążenie utrudniamy integrację wszczepu z kością. Pacjent musi mieć też świadomość, że korona zakładana na implant w dniu zabiegu to praca tymczasowa, na tymczasowym łączniku z niefunkcjonalną koroną protetyczną. Jest tak założona, by utrudniać nagryzanie. Od pacjenta zależy jednak, czy faktycznie będzie miejsce implantacji, wymaga to od niego dużej ostrożności, zwłaszcza na początku. Dopiero po pełnej osteointegracji (gdy mechaniczne połączenie wszczepu z kością zamienia się w integrację biologiczną) wymieniamy koronę na ostateczną (praca tymczasowa to dodatkowy koszt).

Gdy są do tego przeciwwskazania, decydujemy się wyłączyć miejsce ze zgryzu i stosujemy przygotowaną wcześniej tymczasową pracę protetyczną most Maryland, przyklejany do zębów sąsiednich za pomocą specjalnych zaczepów. Pacjent wygląda dobrze, to znaczy nie ma luki w uśmiechu, ale taka praca nie obciąża implantu i pozwala na bezpieczne gojenie i integrację.

Poza strefą estetyczną zachęcamy pacjentów do wstrzymania się z jakimikolwiek obciążeniami do czasu pełnej osteointegracji, czyli pełnej integracji wszczepionego implantu z tkankami własnymi pacjenta. Wtedy możemy planować uzupełnienie protetyczne na implancie, który jest tak samo silny jak naturalny korzeń zęba.

Implanty zębów w placówce Stomo Clinic Wrocław to sposób na całkowite leczenie bezzębia. Stosowane są nowoczesne protezy na zatrzaskach i belkach typu Lokator. Pacjent w jeden dzień przechodzi zabieg implantacji i odzyskuje kompletny uśmiech dzięki w pełni funkcjonalnym i estetycznym odbudowom protetycznym.

 • Pozwalają one na odtworzenie całego uzębienia w łuku dzięki wszczepieniu minimalnej liczby implantów
 • Co ważne, u pacjentów z zanikami kostnymi nie są wtedy konieczne regeneracje kostne i przeszczepy
 • Już w dniu wprowadzenia implantów montujemy na stałe uzupełnienie protetyczne, które umożliwia pacjentowi jedzenie, mówienie i pełną swobodę zachowania.

Pacjent musi mieć świadomość, że ZAWSZE w metodzie Implantach montujemy w dniu zabiegu tymczasowe mosty protetyczne. Są one w pełni funkcjonalne i wyglądają estetycznie, ale są lżejsze i mniej trwałe niż docelowe, wzmocnione protezy. Taka jest zawsze procedura Implantach​, promowana jako sposób na „zęby w jeden dzień”. Tymczasowe protezy przykręcamy na stałe do implantów za pomocą specjalnych łączników i zostawiamy je w jamie ustnej na okres integracji implantów. Nim wymienimy prace tymczasowe na ostateczne zapraszamy pacjentów na 3 wizyty, zdjęcie szwów po 7-14 dniach oraz kontrole po 2 i 4 miesiącach

Średnio po 6 miesiącach od implantacji, gdy mamy potwierdzoną integrację implantów, wymieniamy tymczasowy most na ostateczną protezę stabilizowaną na implantach. Pacjent ma wybór – może zdecydować się na stały most cementowany na implantach lub na uzupełnienie ruchome (montowane na zatrzaskach typu Lokator, belkach i zatrzaskach kulkowych).

W uzasadnionych przypadkach jako prace tymczasowe jesteśmy w stanie wykorzystać dawne kompozytowe protezy osiadające pacjenta (jeśli mają do 6 miesięcy). Montujemy je wtedyw dniu implantacji na świeżo wkręconych implantach. Pacjent nie musi wtedy ponosić kosztów pracy montowanej na czas integracji implantów z kością.

Na czym polega wszczepienie implantu? Harmonogram leczenia implantologicznego

Pacjent, który zdecyduje się na implant zęba w placówce Stomo Clinic Wrocław, bierze udział w kilku etapowym procesie.  Konsultacja implantologiczna to spotkanie diagnostyczne z chirurgiem szczękowo-twarzowym Stomo Clinic, który przeprowadza wywiad z pacjentem, kwalifikując go do leczenia implantologicznego.

Wywiad medyczny

Implantolog ze Stomo Clinic Wrocław musi przeprowadzić stosowny wywiad medyczny. Rozmowa dotyczy przede wszystkim stanu zdrowia pacjenta, przebytych chorób na przestrzeni ostatnich lat. Należy się spodziewać, że lekarz zapyta o przyjmowane aktualne leki, a w razie wątpliwości zleci dodatkowe badania. Nie warto jednak ich wykonywać na własną rękę przed konsultacją, to implantolog wie najlepiej, jaki typ badań jest potrzebny. Jeśli pacjent będzie działał samodzielnie, może się okazać, że wykonał niewłaściwy rodzaj badań. To, co szczególnie interesuje nas w ogólnym stanie zdrowia pacjentów implantologicznych, to choroby krążenia, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia, cukrzyca, reumatyzm, wysoki cholesterol, osteoporoza, poziom witaminy D, a także samopoczucie psychiczne. Większość schorzeń, jeśli jest ustabilizowanych, a pacjent przyjmuje leki, nie stwarza przeszkody do tego, by wszczepić implant. Temat, którego na pewno nie wolno bagatelizować, to palenie papierosów. Nałóg ten stwarza poważne ryzyko odrzucenia implantu, dlatego pacjent musi być w pełni tego świadomy i przynajmniej na czas gojenia i integracji zrezygnować z palenia lub znacznie je ograniczyć.

Diagnostyka i badanie

Następnie analizujemy stan jamy ustnej i uzębienia na podstawie zdjęcia RTG panoramicznego lub tomografii komputerowej (CBCT). Zdjęcie pantomograficzne, które pacjenci mogą wykonać w naszej pracowni RTG, pozwala nam określić warunki kostne, pozycje zębów oraz charakterystykę obszarów bezzębnych.

Na fotelu stomatologicznym oceniamy następnie zdrowie jamy ustnej. Jeśli występują ogniska zapalne, próchnica, kierujemy najpierw pacjenta na leczenie zachowawcze w naszej klinice. Chodzi o to, aby przeprowadzać zabieg wszczepienia implantu w zdrowej jamie ustnej, każdy rodzaj bakterii to przecież zagrożenie dla powodzenia implantacji. Po wypełnieniu wszystkich ubytków, wyleczeniu ewentualnych stanów zapalnych dziąseł i całego przyzębia, ostatecznie przystępujemy do planowania sposobu implantacji.

Planowanie

Implanty stomatologiczne to przede wszystkim dobór odpowiednich materiałów i systemów implantologicznych. W Stomo Clinic Wrocław robimy, to kierując się zdrowiem Pacjenta, warunkami kostnymi oraz stanem uzębienia. Wykorzystujemy najlepsze rozwiązania światowej klasy, opieramy się na najnowszych technikach implantologicznych, a naszym celem jest bezpieczne odtworzenie braków zębowych, tak by pacjent czuł się z implantami tak dobrze jak ze swoim naturalnym uzębieniem.

W procesie planowania bierzemy oczywiście pod uwagę oczekiwania funkcjonalne i estetyczne pacjenta. Zawsze przedstawiamy pacjentowi kilka możliwości do wyboru, jeśli tylko warunki na to pozwalają, by zastosować alternatywne rozwiązania (tańsze i droższe, szybsze i wolniejsze, optymalne i klasy premium). W porozumieniu z pacjentem dobieramy rozwiązania protetyczne, w które w finalnym etapie leczenia będą zastosowane. Planowanie zabiegów przeprowadzamy z uwzględnieniem odpowiedniego oprogramowania, aby uniknąć kolizji przy wyłanianiu w końcowej fazie leczenia.

Zabieg wszczepienia implantu zęba w Stomo Clinic Wrocław odbywa się w umówionym terminie, jeśli Pacjent ma odpowiednie warunki kostne do jego przeprowadzenia (czytaj niżej, co robimy, gdy brakuje tkanki kostnej do przeprowadzenia implantacji).

Najważniejsza informacja dla pacjentów: zabieg wszczepienia implantu jest zabiegiem przewidywalnym, dużo bardziej standardowym niż np. usuwanie ósemek.

 • Chirurg na podstawie wykonanej diagnostyki i planowania komputerowego precyzyjnie określa miejsce wprowadzenia tytanowej śruby w kość. Jej wymiary to zaledwie kilka milimetrów
 • Otwór w kości wykonywany jest specjalnie dobranymi do rozmiaru implantu kalibrowanymi wiertłami
 • Zabieg jest precyzyjny i w porównaniu do innych zabiegów chirurgicznych mało inwazyjny dla tkanek i organizmu
 • Sama procedura przygotowania miejsca pod implant i jego wkręcenia zajmuje ok. 15-30 minut
 • Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Dla pacjenta nie jest to zabieg odczuwalny, znieczulenie stomatologiczne całkowicie likwiduje jakiekolwiek odczucia bólowe
 • Następnie pacjent otrzymuje od nas zalecenia pozabiegowe (patrz niżej), a po ok. tygodniu (termin ustalamy indywidualnie) zgłasza się do kliniki na zdjęcie szwów.

Standardowo po ok. 6 miesiącach (dokładny termin wyznaczany jest w porozumieniu z lekarzem prowadzącym) możemy umocować koronę zęba lub inną pracę protetyczną do łącznika implantu.

Dzięki implantom i mocowanym do nich pracom protetycznym możemy odbudować:

 • jeden brakujący ząb
 • kilka brakujących zębów za pomocą pojedynczych koron na implantach lub stosując mosty protetyczne
 • całe uzębienie w łuku za pomocą protez stabilizowanych na implantach (metoda All-on-4, All-on-6, All-on-8)

Ważnym etapem jest dobór do implantu łącznika implantologicznego, który stanowi filar dla pracy protetycznej, łącząc ją ze wszczepioną śrubą. W zależności od oczekiwań i możliwości Pacjentów stosujemy w Stomo Clinic Wrocław standardowe łączniki najlepszych, światowych marek oraz łączniki indywidualne, wykonywane precyzyjnie na zamówienie (indywidualny profil wyłaniania, nie wymagają dopasowywania, są najczęściej wykonane z tlenku cyrkonu lub z porcelany, o barwie zbliżonej do koloru zębów), dzięki czemu nasze implanty cechują się doskonałą jakością.

Polecamy naszym pacjentom łączniki porcelanowe i cerkonowe ze względu na to, że zwiększają one estetykę prac protetycznych. Korony porcelanowe na nich wykonane mają najbardziej naturalną głębię i barwę, nie ma ryzyka prześwitywania metalu w okolicy dziąsłowej.

Implant zębowy w placówce Stomo Clinic Wrocław może być zastosowany także w przypadku problemów kostnych. Jeśli pacjent ma zaniki kostne (przy późnej implantacji, złej protetyce wywołującej zaniki wyrostka zębodołowego, chorobach przyzębia itd.), także możemy przeprowadzić implantację. Musimy jednak wcześniej przygotować odpowiednie wymiary i gęstość kości, w której umieszczony zostanie tytanowy wszczep.

W Stomo Clinic wykonujemy sterowane regeneracje kostne, w skrócie GBR z ang. Guided Bone Regeneration, nazywane także augmentacją kości. Zabieg polega na odbudowie tkanki kostnej. Wszczepiamy w miejsce zaniku tkankę kostną pobraną najczęściej od pacjenta (przeszczep autogenny), ewentualnie stosujemy preparaty kościozastępcze, które są matrycą dla regeneracji kostnej. W ciągu kilku miesięcy od zabiegu chirurgicznego kość regeneruje się i przebudowuje, a wszczepiony materiał staje się pełnowartościową tkanką. Jesteśmy wtedy gotowi do właściwej implantacji.

Drugim najczęściej wykonywanym zabiegiem przygotowującym do wszczepienia implantu jest podniesienie dna zatoki szczękowej, czyli Sinus Lift. Zabieg pomaga nam poradzić sobie z zanikami kostnymi w kości szczęki, gdy np. z powodu usunięcia trzonowców dochodzi do obniżenia dna zatoki lub gdy powiększa się ona z wiekiem. Chirurg szczękowy podnosi dno zatoki, wypełnia przestrzeń pod regenerację kości biomateriałem i zabezpiecza membraną. W niektórych przypadkach chirurg-implantolog może zdecydować o jednoczesnym umieszczeniu implantu w szczęce w trakcie zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej. Decydują o tym jednak warunki kostne. Jeśli kość nie ma wystarczających wymiarów, czekamy kilka miesięcy, aby wszczepić implant.

W przypadku, kiedy pacjent nie posiada wystarczającego miejsca na wszczepienie implantu z powodu np. przesunięcia się zębów szukających kontaktu względem siebie, zabieg wszczepienia implantu powinien być poprzedzony leczeniem ortodontycznym mającym na celu dostosowanie zębów do możliwości wszczepienia implantu (czytaj więcej: Ortodoncja).

Implanty stomatologiczne wymagają specjalnego traktowania. Specjaliści ze Stomo Clinic we Wrocławiu zalecają przestrzeganie określonych zasad:

 • Po zabiegu zalecamy zimne okłady typu cold-pack, przez ok. 4 godziny
 • W pierwszych dniach prosimy o stosowanie diety płynnej i półpłynnej, bez gorących posiłków i napojów
 • Przepisujemy leki przeciwbólowe, najczęściej pacjenci biorą je tylko jeden dzień
 • Zakazujemy palenia papierosów przynajmniej do zdjęcia szwów
 • 2 dni po zabiegu nie należy spożywać alkoholu
 • 2 dni po zabiegu należy mało mówić, unikać szerokiego otwierania jamy ustnej, śmiania się itp
 • Prosimy, by wszystkie zęby szczotkować normalnie, a okolicę implantu omijać.
 • Aby utrzymać czystość należy 3-4 razu dziennie płukać jamę ustną preparatem wskazanym przez implantologa (np. Eudril, Corsodyl)
 • Po posiłkach należy płukać jamę ustną wodą mineralną lub przegotowaną
 • Do momentu zdjęcia szwów nie wolno uprawiać sportu, podnosić ciężarów, wysilać się. Tryb życia powinien być spokojny
 • W tym czasie odradzamy korzystanie z basenu, siłowni, sauny, solarium
 • Jeśli implant jest wszczepiany latem, unikamy słońca, upału. Spędzamy czas w cieniu, chłodząc się w razie potrzeby

Rodzaje implantów wszczepianych w STOMO Clinic

Amerykański koncern Biomet 3i to jeden z globalnych liderów, jeśli chodzi o produkcję systemów implantologicznych oraz produktów do regeneracji kostnych. Implanty stomatologiczne Biomet 3i z powierzchnią OSSEOTITE są stosowane w stomatologii od ponad 20 lat. Wykorzystujemy je również w naszej placówce we Wrocławiu. Opatentowana powierzchnia zwiększa osteointegrację (zrośnięcie tytanowej śruby z kością), a jej biozgodność potwierdzają europejskie i amerykańskie certyfikaty. Od 10 lat koncern oferuje także system implantów z powierzchnią NANONITE, która jeszcze bardziej zwiększa osteointegrację i zmniejsza ryzyko niepowodzeń integracji nawet w grupie podwyższonego ryzyka (palacze, cukrzycy, osoby z chorobami przyzębia).

MIS Implants Technologies Ltd. jest światowym liderem w dziedzinie opracowywania i produkcji zaawansowanych produktów i innowacyjnych rozwiązań mających na celu uproszczenie implantologii stomatologicznej. MIS oferuje szeroką gamę najnowocześniejszych implantów dentystycznych w 60 krajach na całym świecie. Najnowsza biomimetyczna powierzchnia implantów B+ sprzyja długotrwałej i skutecznej osteointegracji, ponieważ jest odbierana przez organizm jako struktura podobna do kości. Sprzyja to wcześniejszemu obciążeniu implantu ze względu na przyspieszenie gojenia, szybkie tworzenie macierzy kostnej i stabilizację biomechaniczną. W Stomo Clinic we Wrocławiu wykorzystujemy głównie implanty zębów MIS SEVEN do implantacji o szerokim zakresie typów kości oraz procedur augmentacji kości.

Istniejący od ponad pół wieku szwajcarski Institut Straumann AG to światowy lider implantologii stomatologicznej oraz regeneracji tkanek przyzębia. Wyniki badań klinicznych publikowane przez koncern udowadniają, że implanty Straumanna mają najwyższy odsetek przetrwania (98,8%). Jednocześnie te implanty stomatologiczne są najlepiej przebadanym systemem na świecie. Z powodzeniem sprawdzają się również w Stomo Clinic Wrocław.

Dysponujemy wieloma typami implantów marki Straumann:
 • do odbudowy trzonowców, w odcinkach tyło-bocznych
 • do implantacji estetycznych w odcinkach przednich i przedniobocznych.

Stosujemy je do tworzenia prac protetycznych na:

 • systemach retencyjnych
 • zatrzaskach typu Lokator
 • belkach i zatrzaskach kulkowych.

Implanty natychmiastowe Straumanna pozwalają nam z kolei na ekstrakcję i wszczepienie implantu podczas jednej wizyty (gdy pozwala na to zdrowie pacjenta i stan kości). Najnowsza powierzchnia implantologiczna SLActive oraz standardowa SLA zapewniają bardzo dobrą integrację implantu z kością. Innowacyjna SLActive umożliwia obciążenie implantu nadbudową protetyczną po 2-4 tygodniach od wszczepienia, ponieważ jest biologicznie aktywna i przyspiesza proces przebudowy kości wokół implantu w początkowej fazie integracji.

Najczęstsze pytania o implanty zębowe

Nie.

Zabieg wprowadzenia implantu stomatologicznego do kości szczęki lub żuchwy jest całkowicie bezbolesny. W Stomo Clinic Wrocław dla pełnego komfortu Pacjentów stosujemy znieczulenie miejscowe. A ponieważ zabieg jest krótki, z reguły sama implantacja trwa krócej niż 30 minut, pacjent dłuższą chwilę po zabiegu jest jeszcze znieczulony. Następnie korzysta z przepisanych w klinice środków przeciwbólowych. Nasze doświadczenie pokazuje, że ich przyjmowanie ogranicza się w wielu przypadkach do jednego dnia po zabiegu. Na pewno jest to zabieg mniej odczuwalny – także jeśli chodzi o odczucia pozabiegowe – niż ekstrakcja.

Osoba decydująca się na implant zębowy w Stomo Clinic Wrocław może normalnie funkcjonować, jeśli zabieg implantacji był wykonywany bez korekty tkanek miękkich. Pod warunkiem oczywiście, że nie wiąże się to z dużym wysiłkiem fizycznym. Na pewno przez ok. tydzień po standardowej implantacji należy zrezygnować z uprawiania sportu i aktywności fizycznej.

Nie wolno dźwigać, przemęczać się, chodzić na saunę, basen. Latem unikamy słońca, przegrzania organizmu, stosując nawet chłodne okłady skóry w miejscu implantacji. Przy regeneracjach tkanek i przeszczepach kostnych czas ten może być wydłużony do kilku tygodni. Chodzi o to, by nie osłabiać organizmu i nie wywoływać przeciążeń, które mogłyby zaburzyć proces gojenia.

Podobne zalecenia stosuje się po ekstrakcji zębów np. ósemek.

Jeśli chodzi o inne ograniczenia:

do czasu zdjęcia szwów nie należy pić gorących płynów i jeść gorących pokarmów,

w pierwszych dwóch dobach najlepiej stosować dietę półpłynną

możliwie mało mówić i gryźć.

Nie należy nagryzać tego miejsca, nie manewrować w okolicy implantu językiem.

Tak,

jeśli tylko pozwalają na to kości. Jeśli natomiast kość w miejscu planowanej implantacji jest niewystarczająca, musimy najpierw przeprowadzić zabiegi odbudowujące. Dopiero po regeneracji i uzupełnieniu niedoborów w kościach szczęki lub żuchwy, możemy zaplanować wszczepienie implantów zębowych. Wtedy mamy całkowitą dowolność i możemy za pomocą implantów odbudować zarówno pojedynczy brakujący ząb, wypełnić kilkupunktową lukę w uśmiechu oraz odtworzyć całe uzębienie za pomocą protez na implantach. Można tego dokonać w naszej placówce we Wrocławiu.

Tak,

implanty zębowe mogą być wszczepione od razu. To tak zwana implantacja natychmiastowa. Tego rodzaju zabieg możliwy jest do wykonania w Stomo Clinic Wrocław. Do jego przeprowadzenia potrzebne jest spełnienie kilku warunków.

Najważniejszy z nich jest taki, że w miejscu ekstrakcji musi być odpowiednia ilość kości, aby można było w nią wprowadzić i stabilnie zakotwiczyć implant.

Ważne jest także zachowanie odpowiedniej ilości tkanek miękkich po usunięciu zęba.

Pacjent musi być przygotowany na to, że równolegle z implantacją chirurg zastosuje materiały kościotwórcze i kościozastępcze, aby wypełnić braki kostne i silnie pobudzić proces osteointegracji, czyli połączenia się wszczepu z tkankami pacjenta.

Tak,

to tak zwane natychmiastowe obciążenie implantu koroną protetyczną, najbardziej kontrowersyjny zabieg w implantologii. Najczęściej pacjentom zależy na takim rozwiązaniu w strefie estetycznej.

Rozumiemy tę potrzebę. Dlatego umożliwiamy zawsze pacjentom wyjście z gabinetu z kompletnym uśmiechem.

Mimo że rzadko decydujemy się na natychmiastowe obciążenie implantu.

Podkreślamy, że natychmiastową odbudowę można zastosować tylko wtedy, gdy implant zębowy ma silną pierwotną stabilizację, a to zależy m.in. od ilości i gęstości kości, warunków zgryzowych, a także od tego, jaki implant można zastosować.

Przy minimalnym ryzyku przeciążenia implantu specjaliści ze Stomo Clinic Wrocław proponują, aby miejsce implantacji wyłączyć ze zgryzu i wykonać tymczasowe uzupełnienie protetyczne, np. most Maryland, który nie kontaktuje się ze śrubą gojącą implantu, a jest zawieszony między sąsiednimi zębami na specjalnych przyczepach. Pacjent wychodzi z kliniki bez luki w uzębieniu. A implant spokojnie się integruje.

Decydując się jednak na natychmiastowe obciążenie, pacjent musi wiedzieć, że zakładamy na świeżo wkręcony implant łącznik tymczasowy oraz koronę tymczasową. Przez okres integracji jest ona poza zgryzem, przez minimum 6 tygodni nie wolno nią nadgryzać pokarmów. Następnie wymieniamy taką tymczasową pracę na ostateczną.

To nie jest wcale prosta zależność, nie zawsze dokonuje się wszczepienia tylu implantów, ilu zębów brakuje. Specjalista w Stomo Clinic we Wrocławiu musi w indywidualny sposób ocenić dany przypadek.

Przy bezzębiu możemy odbudować komplet zębów w łuku dolnym wszczepiając w żuchwę.

Już 4 implanty zębowe pozwalają zamocować do nich protezę na zatrzaskach (All-on-4). W przypadku szczęki potrzebujemy do tego w zależności od stanu kości 4-8 implantów.

Implanty świetnie sprawdzają się także jako filary mostów protetycznych, za pomocą których możemy odbudowywać większe braki zębowe, bez konieczności wielu implantacji. Nie musimy wtedy szlifować zdrowych zębów, aby mieć podparcie dla prac protetycznych.

W Stomo Clinic Wrocław przykładamy dużą uwagę do profesjonalnego wykonania zabiegu. Mimo ogromnego rozwoju implantologii może się zdarzyć tak, że implant zęba nie zintegruje się z organizmem. Statystki mówią, że odsetek niepowodzeń maleje z roku na rok, zawsze jednak ok. 2-4% zabiegów może zakończyć się fiaskiem. Jesteśmy świadomi, że nasze organizmy reagują w indywidualny sposób, również podczas zabiegów stomatologicznych i implantologiczno- stomatologicznych.

Najważniejsza jest tutaj higiena, ponieważ nawet najlepiej wszczepiony implant nie utrzyma się, jeśli pacjent nie będzie dbał o czystość jamy ustnej.

Używanie specjalnych szczoteczek, nici, irygacje, a także obowiązkowe wizyty kontrolne co 6 miesięcy – o tym wszystkim trzeba pamiętać.

Aby zminimalizować ryzyko nieprzyjęcia implantów zespół Stomo Clinic eliminuje wszelkie czynniki ryzyka przez zabiegiem.

 • Zwracamy szczególną uwagę na ogniska infekcji w sąsiednich zębach (torbiele, ziarniaki itp.). Bardzo ważne jest usunięcie ognisk infekcji przed leczeniem implantologicznym. To one mogą spowodować ewentualne odrzucenie implantu
 • Przestrzegamy pacjenta przed mechanicznymi urazami miejsca wszczepi
 • Uczymy prawidłowej higieny
 • Zwiększamy objętość kości, prowadzimy zabiegi regeneracyjne, aby stworzyć warunki odpowiednie dla implantacji
 • Projektujemy prace protetyczne na odpowiednim podparciu. Przyczyną odrzucenia implantu może być zbyt mała liczba implantów względem działających sił w pracy protetycznej (rozległy most, proteza).

W przypadku chęci skorzystania z implantów zębowych w placówce Stomo Clinic Wrocław, należy wziąć pod uwagę ewentualne przeciwwskazania. Tak naprawdę większość przeciwwskazań to tak zwane przeciwwskazania względne. Wystarczy odpowiednio się przygotować, aby je wykluczyć. Implant można wszczepiać po zakończeniu okresu wzrostu kości, który trwa do ok. 18 roku życia. A więc, aby wszczepić implant trzeba być osobą dorosłą.

Nie wszczepia się implantów u osób z AIDS, uzależnieniem od narkotyków, w stanach wyniszczenia organizmu, chorobach psychicznych oraz trakcie radioterapii.

Przeciwwskazania względne do implantacji są następujące:

 • U pacjentów z cukrzycą przeprowadzamy implantację, jeśli choroba jest leczona, a pacjent przyjmuje leki i ma wyrównany poziom cukru. Stosujemy wtedy osłonę antybiotykową i kładziemy duży nacisk na higienę jamy ustnej
 • Palenie papierosów. Palacze ryzykują najbardziej, że implant nie przyjmie się. Prosimy palących pacjentów, aby ograniczyli palenie w okresie pozabiegowym do minimum. Zapraszamy ich na częstsze kontrole
 • Wady ortodontyczne. Gdy brakuje miejsca na wszczepienie implantu, najpierw przeprowadzamy leczenie aparatem, które odtwarza miejsce pod implant czy implanty
 • Zaburzenia krążenia, choroby serca, nadciśnienie. Jeśli są leczone, a wyniki w normie, implantacja może zostać przeprowadzona
 • Zmniejszonej masa kostna – wówczas zaleca się zastosowanie materiałów do regeneracji kości.
implanty_1
implanty-stomo

Telefon kontaktowy

534 009 002

Chcesz skorzystać z naszych usług ale masz pytania? Zadzwoń! Nasi eksperci służą pomocą

Cennik

Leczenie implantologiczne - uzupełnianie pojedynczych braków zębowych

Implant Biomet 3i 3000 PLN

Implant Straumann3300 PLN

Usunięcie Implantu600-1000 PLN

Korona na implancie wraz z łącznikiem3000 PLN

Podniesienie dna zatoki szczękowej – metoda zamknięta1000-1500 PLN

Podniesienie dna zatoki szczękowej – metoda otwarta3000-3500 PLN

Augmentacja Pionowa/ Pozioma1000-2500 PLN

Zaprojektowanie pozycji implantów oraz przygotowanie szablonu chirurgicznego1000-1500 PLN ( przy zabiegu implantologicznym)

Zaprojektowanie pozycji implantów oraz przygotowanie szablonu chirurgicznego2200 PLN (dla innych gabinetów)

Umów wizytę

STOMO Clinic | Implantologia, Ortodoncja, Stomatologia Estetyczna, Stomatologia Dziecięca, Protetyka

Menu nawigacyjne

Opinie pacjentów

Pierwszy (nie ostatni) raz byłam, na tak profesjonalnej, konkretnej, rzetelnej wizycie. Pani Kamila jest genialna. Polecam! Bardzo miło atmosfera w całym gabinecie 🙂 z uśmiechem na twarzy będe tu wracała
Aleksandra