Diagnostyka w STOMO Clinic

Dlaczego tomografia komputerowa jest lepsza od zdjęć panoramicznych zębów? Dlatego że istniejemy w trzech wymiarach i każde obrazowanie 3D ułatwia leczenie stomatologiczne. Dwuwymiarowe zdjęcia, takie jak popularna „panorama”, są tylko rzutem na płaszczyznę, nie dają tak pełnego obrazu, który potrzebny jest do skomplikowanych zabiegów implantologicznych, chirurgicznych i leczenia ortodontycznego. W STOMO Clinic posługujemy się najwyższej klasy tomografem dostępnym obecnie na rynku. Wielofunkcyjny system Carestream Dental CS 9600 zaledwie kilka miesięcy temu zadebiutował w Polsce. Urządzenie wykonuje wszystkie badana diagnostyczne, potrzebne w stomatologii.

System tomografii komputerowej z wiązką stożkową CS 9600 (CBCT)

to najbardziej inteligentna technologia,

zaprojektowana na potrzeby chirurgii jamy ustnej i implantologii! Ale nie tylko!

W STOMO Clinic stosujemy Carestream Dental 9600 w ortodoncji, stomatologii ogólnej, endodoncji i periodontologii.

Wykonujemy badania diagnostyczne dla laryngologów oraz przed zabiegami z zakresu chirurgii szczękowej. System został po raz pierwszy pokazany w Polsce na ostatnich targach stomatologicznych CEDE 2018. Uznaliśmy, że muszą go mieć nasi pacjenci!

Carestream Dental to jeszcze do niedawna znana wszystkim dobrze marka Kodak, o wieloletnim doświadczeniu w produkcji urządzeń optycznych, diagnostycznych i fotograficznych. Pod nową nazwą kontynuuje wieloletnie tradycje na globalnym rynku. Jej najnowsze dzieło CS 9600 umożliwia wykonywanie wszystkich niezbędnych w stomatologii badań diagnostycznych , takich jak:

  • Niezwykle precyzyjne panoramiczne obrazowanie 2D
  • Tomografia komputerowa stożkowa CBCT o najwyższej jakości obrazowania
  • Skanowanie 3D twarzy pacjenta
  • Skanowanie 3D uzębienia pacjenta w celu wykonania modeli diagnostycznych (zamiast wycisków)
  • Obrazowanie cefalometryczne

System diagnostyczny CS 9600 ściśle przestrzega zasady ALARA (ang. As Low As Reasonably Achieavable), tzn. dąży do uzyskania maksymalnych ilości informacji diagnostycznych przy tak dużej redukcji dawki promieniowania, jak to jest możliwe. Dzięki zastosowaniu w urządzeniu przełomowego generatora  dużej mocy 120 kV uzyskujemy najwyższej jakości obrazy, potrzebne w diagnostyce, przy rekordowo niskich dawkach promieniowania, mniejszych niż emitują starsze modele tomografów. Są one też zdecydowanie niższe niż przy tradycyjnych badaniach rentgenowskich. Mało tego! Dawka promieniowania jest mniejsza od tej, która działa na nas podczas lotu samolotem. Zdrowie i dobro pacjenta są dla nas najważniejsze. Kiedy będziesz musiał wykonać zdjęcie radiologiczne w innym gabinecie, dopytaj o swoje bezpieczeństwo.

Twórcy Carestream Dental 9600 sami sobie podnieśli poprzeczkę. W najnowszym urządzeniu po raz pierwszy dawka promieniowania jest indywidualnie dobierana do pacjenta, nie na podstawie jego wieku, wagi czy płci, lecz na podstawie jego budowy. Jak to się dzieje? Urządzenie za pomocą systemu SmartAuto Pan skanuje najpierw morfologię osoby badanej i – w oparciu o jej kształt i rozmiar szczęk – oblicza prawidłowe ustawienia ekspozycji z jak najniższą dawką. Jest to szczególnie przydatne w przypadku diagnostyki dzieci, ale także osób o drobnych kościach. W STOMO Clinic jesteśmy szczególnie dumni z tego, że stosujemy technologie tak dopasowanie do indywidualnych cech każdego pacjenta. To jeszcze większe bezpieczeństwo! 

Rzeczywisty obraz tkanek pacjenta i precyzyjne pomiary – to właśnie daje nam – stomatologom tomografia komputerowa. Moglibyśmy opisywać, że CS 9600 to aż 14 pól obrazowania (od 4×4 cm aż do 16×17 cm), mniejsza liczba artefaktów, najlepsza jakość zdjęć. Tylko co to powie pacjentowi?

Na pewno ważne jest szerokie pole działania. Za pomocą tego urządzenia możemy badać całą okolicę twarzowo-szczękową, diagnozować zarówno pojedynczego zęba, jak i całe uzębienie, a nawet zatoki aż po czubek nosa. CS 9600 ułatwia nam precyzyjne planowanie wszczepiania implantów, ekstrakcje zatrzymanych zębów, w tym ósemek, różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne, takie jak przeszczepy kostne czy podniesienie zatoki szczękowej.

Jeszcze ważniejsze jest to, że dzięki tomografii możemy dobrze przygotować się do leczenia nawet najbardziej skomplikowanych przypadków. Jesteśmy potem podczas zabiegów maksymalnie precyzyjni, a to zwiększa bezpieczeństwo i powodzenie terapii.

Dobra diagnostyka skraca naszą pracę i pozwala nam celnie działać. Dzięki temu pacjent nie jest narażony na przewlekłą chorobę i długotrwałe leczenie. Jest to szczególnie ważne np. przy leczeniu kanałowym oraz powtórnym leczeniu endodontycznym.

Samo obrazowanie jest także bardzo szybkie i wygodne dla pacjenta. Automatycznie mamy dostępną rekonstrukcję obrazu 3D, pacjent nie musi czekać na wyniki. W trakcie wykonywania zdjęć siedzi wygodnie w fotelu, co poprawia stabilność i minimalizuje ryzyko poruszenia się. Urządzenie samo panuje nad tym, by badanie zostało wykonane prawidłowo.

  • Trudne przypadki chirurgiczne (np. zatrzymany ząb w sąsiedztwie kanału nerwu zębodołowego dolnego)
  • Planowanie zabiegów implantologicznych (szczegółowe pomiary wysokości i szerokości wyrostka zębodołowego)
  • Leczenie kanałowe (poszukiwanie i obrazowanie kanałów, diagnostyka perforacji i zmian okołowierzchołkowych, a także ewentualnych urazów, które są niewidoczne na zdjęciu pantomograficznym lub wewnątrzustnym)
  • Ortodoncja (planowanie leczenia ortodontycznego, precyzyjna lokalizacja zębów zatrzymanych, zwłaszcza kłów, analiza stanu korzeni zębów, ocena stanu stawów skroniowo-żuchwowych.
  • Periodontologia (lepsza diagnostyka ubytków kostnych).

W STOMO Clinic za pomocą systemu Carestream Dental CS 9600 wykonasz także najwyższej jakości diagnostykę radiologii cyfrowej: zdjęcia panoramiczne i punktowe 2D oraz zdjęcia boczne.

Nasza klinika zapewnia także skanowanie 3D uzębienia, które pozwala wyeliminować pobieranie wycisków pod modele diagnostyczne, w celu wykonania uzupełnienia protetycznego, ortodontycznego aparatu ruchomego  itp. Dla wielu pacjentów – mimo stosowania przez nas najlepszych na rynku mas wyciskowych – pobieranie wycisków nie należy do przyjemności. Staramy się zawsze precyzyjnie dobierać wielkość łyżek wyciskowych, aby wyeliminować odruch wymiotny. Ale może być jeszcze bardziej komfortowo. Dzięki nowym technologiom w stomatologii skanowanie uzębienia odbywa się bez zastosowania masy wyciskowej. Kształt uzębienia skanowany jest komputerowo, a pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Od razu zyskujemy precyzyjny, trójwymiarowy obraz uzębienia, widoczny na ekranie komputera. Jest on maksymalnie dokładny, system komputerowy eliminuje ryzyko błędów wynikających z przesunięć czy  nieprawidłowego zagryzienia podczas pobierania wycisków. Skanowanie 3D zębów to kolejna innowacja technologiczna stosowana w gabinecie stomatologicznym STOMO we Wrocławiu.

stomo clinic implantologia

Telefon kontaktowy

534 009 002

Chcesz skorzystać z naszych usług ale masz pytania? Zadzwoń! Nasi eksperci służą pomocą

Umów wizytę

STOMO Clinic | Implantologia, Ortodoncja, Stomatologia Estetyczna, Stomatologia Dziecięca, Protetyka

Menu nawigacyjne

Opinie pacjentów

Miejsce godne polecenia rodzinom z małymi dziećmi i nie tylko.Panie dentystki z niesamowitym spokojem nawet najbardziej wystaraszonemu małemu dziecku potrafią pomóc, a niestety taki spokój i opanowanie to rzadkosc nawet wśród stomatologów dziecięcych.
Małgorzata