Chirurgia Stomatologiczna we Wrocławiu, lista zabiegów które realizujemy w Stomo Clinic
Chirurgia stomatologiczna w STOMO Clinic
Chirurgia stomatologiczna we Wrocławiu. Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna? To dużo więcej niż ekstrakcje zębów! To także chirurgiczne usuwanie ósemek, odsłanianie zębów zatrzymanych, podcinanie wędzidełek, hemisekcje, usuwanie torbieli, plastyka dziąseł i odbudowy kostne… Dobra klinika stomatologiczna, zajmując się uzębieniem od A do Z, musi specjalizować się także w chirurgii szczękowo-twarzowej. Czym się zajmuje chirurg i chirurg szczękowo- twarzowy. w STOMO Clinic wykonujemy różnego typu zabiegi chirurgii stomatologicznej. Są one zawsze bezbolesne dla pacjentów dzięki wysokiej jakości znieczuleniom. Proces leczenia wspiera też profesjonalna diagnostyka radiologiczna. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą zabiegów gdzie poradnia chirurgii stomatologicznej STOMO kwalifikuje do zabiegów
INFO
Chirurgia stomatologiczna Wrocław – chirurg stomatologiczny jakie zabiegi wykonuje
Nowoczesna chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna w nowoczesnym wydaniu koncentruje się na tym, by prawidłowo wykonany zabieg był jednocześnie jak najmniej inwazyjny dla pacjenta i zachowywał zdrowe tkanki. Dzięki takiemu podejściu proces gojenia po zabiegach operacyjnych w jamie ustnej skraca się, a pacjenci Stomo Clinic Wrocław szybciej wracają do pełnej aktywności.
Chirurg stomatologiczny we Wrocławiu w STOMO Clinic to jednocześnie implantolog, który wykonując najczęstsze zabiegi chirurgiczne, czyli ekstrakcje, od razu planuje optymalne rekonstrukcje zębowe za pomocą implantów. Współpracując z kolei z naszym ortodontą, wykonuje też wszelkie zabiegi, które posuwają do przodu leczenie ortodontyczne, od podcinania wędzidełek, przez usuwanie zatrzymanych ósemek i zębów nadliczbowych, po ściąganie zębów zatrzymanych itp. Chirurgia stomatologiczna jest też w STOMO Clinic Wrocław wsparciem dla leczenia chorób przyzębia (tzw. paradontozy) oraz trudnych przypadków leczenia kanałowego, czyli endodoncji.
Ekstrakcje zębów
Ekstrakcja zęba, czyli popularne wyrwanie lub usunięcie, to zawsze ostateczność. Zdarza się jednak, że zaawansowana próchnica albo głębokie złamanie zamykają nam drogę do uratowania zęba. W STOMO Clinicwe Wrocławiuekstrakcje są zawsze wykonywane w najlepszym znieczuleniu miejscowym, dzięki któremu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Szczególnie ważne jest dla nas to, by usuwać zęby w sposób delikatny, z poszanowaniem dla kości i tkanek miękkich. Dlatego planując ekstrakcje, korzystamy z nowoczesnej radiologii cyfrowej. Zdjęcia RTG i precyzyjne obrazowanie to podstawa nawet przy prostej z pozoru ekstrakcji. Dzięki takiemu podejściu miejsce po usuniętym zębie szybko się też goi i możemy od razu planować odbudowę braku za pomocą implantu. Przy dobrych warunkach kostnych wykonujemy nawet implantację natychmiastową. Z kolei podczas implantacji wczesnych stosujemy zabiegi regeneracji kości w wyrostku zębodołowym i nie musimy walczyć z zanikami kostnymi za pomocą skomplikowanych przeszczepów. Podsumowując, chirurg-implantolog, planując usunięcie zęba, od razu projektuje ja najlepsze warunki dla wszczepienia implantu.
W niektórych przypadkach wykonujemy liczne ekstrakcje, gdy wymagają tego stan zdrowia i Twoje oczekiwania. Nasz chirurg stomatologiczny na co dzień pracuje na szpitalnym oddziale chirurgii twarzowo-szczękowej. Ma więc do czynienia z najbardziej skomplikowanymi przypadkami klinicznymi.
Chirurgiczne usuwanie ósemek
Wykonujemy wszystkie zabiegi związane z usuwaniem zębów mądrości, w tym ekstrakcje ósemek zajętych próchnicą, w całości odsłoniętych, ale nieprawidłowo położonych oraz ósemek zatrzymanych. Chirurgia stomatologiczna we Wrocławiu w STOMO Clinic zajmuje się zabiegami usuwania ósemek także ze wskazań naszego ortodonty. Ponieważ specjalizujemy się w tego typu zabiegach, ósemkom poświęciliśmy odrębny dział w opisie naszych usług.
Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego
Zęby zatrzymane, czyli zablokowane w kości podczas wyrzynania to najczęściej ósemki, ale nie tylko. Usuwamy także zatrzymane zęby nadliczbowe i dodatkowe oraz zawiązki zębów stałych. Kiedy należy je usunąć? Przede wszystkim wtedy, gdy ich obecność wywołuje rozwój stanów zapalnych, np. torbieli zębopochodnych. Nieprawidłowo ułożone zęby zatrzymane, których nie można sprowadzić do łuku, jeśli zostaną pozostawione w szczęce czy żuchwie, mogą także stanowić zagrożenie dla Twoich pozostałych zębów. Wywołując na nie nacisk, prowadzą bowiem do zaniku korzeni i osłabienia zębów sąsiednich.
Odsłonięcie zęba zatrzymanego
W przypadku kłów, ale także innych zębów zatrzymanych (np. przedtrzonowców), lepszym rozwiązaniem niż usunięcie jest często „ściągnięcie” zęba do łuku zębowego. We współpracy z ortodontą STOMO Clinic chirurg stomatologiczny we Wrocławiu wykonuje wtedy chirurgiczne odsłonięcie zęba zatrzymanego. Po co? Sprowadzenie takiego zęba do prawidłowego położenia po pierwsze poprawia estetykę Twojego uśmiechu, ale jest częścią leczenia wad zgryzu w naszej klinice. Po chirurgicznym odsłonięciu zęba zatrzymanego przyklejamy do niego zamek ortodontyczny. A następnie za pomocą aparatu wprowadzamy go na miejsce. W ten sposób zyskujesz kompletny uśmiech, a dzięki dalszej ortodoncji zdrowy i w pełni funkcjonalny zgryz.
Resekcja wierzchołka korzenia zęba
Zdarza się, że dla zdrowia zęba należy odciąć i usunąć jeden z wierzchołków jego korzeni. Taki zabieg to właśnie resekcja korzenia. Przeprowadzamy ją u pacjentów, u których zdiagnozowaliśmy zapalenie okołowierzchołkowe, a nie możemy wyleczyć całości zmian endodontycznie z powodu nietypowej budowy kanału korzeniowego lub zablokowania kanału przez narzędzie stomatologiczne. Gdy nie można udrożnić i oczyścić kanału na całej jego długości, chirurgicznie usuwamy tylko wierzchołek wraz ze zmienionymi zapalnie tkankami. Pozostałą część korzenia zabezpieczamy przed kolejną infekcją, a następnie stosujemy materiały regeneracyjne, aby przyspieszyć odnowę kości w miejscu zabiegu. Resekcja wierzchołka korzenia zębowego wykonywana jest oczywiście w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu otrzymujesz też wszystkie zalecenia i odwiedzasz nas, najpierw aby zdjąć szwy, a potem kontrolnie.
Podniesienie zatoki szczękowej – Sinus Lift
Ten zabieg wykonujemy, przede wszystkim, gdy napotykamy trudności w prawidłowym wszczepieniu implantów w szczęce, czyli górnym łuku zębowym. Zdarza się bowiem, że z powodów zaników kostnych w szczęce brakuje kości do wszczepienia implantów. Dno zatoki szczękowej mogło się też obniżyć z wiekiem lub na skutek braków zębowych. Chirurgia stomatologiczna we Wrocławiu w STOMO Clinic podnosi wtedy dno zatoki szczękowej. Następnie wypełnia uzyskaną przestrzeń biozgodnym materiałem kościozastępczym lub tkanką kostną pobraną od pacjenta. Zabezpieczona membraną przestrzeń staje się wtedy miejscem do zakotwiczenia implantu. Implant może zostać wprowadzony w szczękę już w trakcie Sinus Liftu (przy podniesieniu zatoki szczękowej metodą zamkniętą) lub kilka miesięcy później, gdy wymagany jest proces regeneracji kości. Czytaj: Implanty
Hemisekcja zęba
Hemisekcja to usuniecie jednego lub więcej korzeni w zębie trzonowym wraz z odpowiadającą mu częścią korony. Zabieg ten wykonujemy, gdy z powodów anatomicznych lub urazowych nie ma warunków dla prawidłowego leczenia endodontycznego. Do hemisekcji zęba kwalifikuje Cię więc endodonta wraz z chirurgiem, decydując, czy pozostawiona część trzonowca – korzenie i część korony mogą stać się w rezultacie bezpieczną podstawą pod uzupełnienie protetyczne. Przeciwwskazaniem są na przykład wątpliwości co do zdrowia pozostałej części zęba, a także rozchwianie zębów z powodu zapalenia przyzębia i podatności na paradontopatie. Podsumowując, hemisekcja to zabieg ostatniej szansy, jest bowiem alternatywą dla ekstrakcji trzonowca i odbudowy zęba na implancie. Inną odmianą tego typu zabiegu jest radektomia. Usuwamy wtedy zmieniony zapalnie korzeń, którego kanału nie można wyleczyć endodontycznie, ale bez odpowiadającej mu części korony.
Usunięcie torbieli w szczęce lub żuchwie
Torbiele w kości szczęki lub żuchwy mogą nie dawać o sobie znać, dlatego zachęcamy: regularnie diagnozuj zdrowie jamy ustnej za pomocą zdjęć panoramicznych RTG! Zwłaszcza że wielu pacjentów, odczuwając ból w zakresie twarzoczaszki, nie kojarzą go nawet z uzębieniem. Skarżą się wtedy na migreny, bóle ucha, nerwobóle. Często przypadkowo w trakcie zwykłej diagnostyki stomatologicznej odkrywamy przyczynę dolegliwości. Znajdujące się w kości torbiele najczęściej są konsekwencją mikro-aktywności zębów zatrzymanych. Powstają też na skutek stanów zapalnych w okolicy wierzchołków korzeni zębów, które są martwe lub nieprawidłowo przeleczone ortodontycznie. Impulsem do tworzenia się torbieli mogą być też resztki korzeni usuniętych zębów, które pozostały w kości. Torbiele należy bezwzględnie usuwać, ponieważ rozrastając się niszczą kość i zagrażają stabilności uzębienia. Mogą też wywoływać ogólnoustrojowe choroby odogniskowe.
Usunięcie pozostawionych korzeni zębów
Czy wiesz, że usuwany przed laty ząb, może dać o sobie znać? Dzieje się tak, gdy nie został usunięty w całości. Pozostawione nawet niewielkie resztki korzeni zębowych to problem zdrowotny. Wokół takich niewielkich fragmentów zęba rozwinąć się mogą po pierwsze zmiany zapalne, a nawet torbiele. Dlatego zawsze kontrolujemy efekty ekstrakcji za pomocą zdjęcia RTG. W przypadku gdy pacjent zgłasza się z dolegliwością bólową o nieokreślonym pochodzeniu, także wykonujemy diagnostyczne badanie radiologiczne.
Pozostawione fragmenty korzeni zębów usuwa się chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym wraz ze zmianami zapalnymi, które wywołały. Chirurg przeprowadza zabieg pod mikroskopem, aby usunąć wszystkie, nawet najmniejsze części zęba. Jednocześnie podczas tego samego zabiegu może także przygotować kość pod implantację, stosując np. materiały do sterowanej regeneracji kostnej.
Podcięcie wędzidełka języka i wargi
Mimo że tkanki miękkie są mocno ukrwione, to jednak zabiegi podcięcia wędzidełka języka lub wargi są bezkrwawe. W STOMO Clinic stosujemy bowiem elektrokoagulacyjny nóż chirurgiczny, który od razu zasklepia ranę i zatrzymuje krwawienie. Sam zabieg jest więc krótki, trwa kilka minut i nie wymaga specjalnego przygotowania. Możemy go wykonywać także w znieczuleniu miejscowym. Wędzidełka, czyli fałdy błony śluzowej między wargą a dziąsłem lub językiem i dziąsłem, podcinamy najczęściej ze wskazań ortodontycznych lub protetycznych. Na zabieg plastyki wędzidełek warg i języka może skierować Cię do nas także logopeda, ponieważ mają one wpływ na wady wymowy. Chirurgia stomatologiczna w Stomo Clinic Wrocław ma więc także korzystny wpływ na Twój sposób mówienia.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaNie wyrażam zgodyPolityka prywatności
Możesz zmienić swoją decyzję w dowolnym momencie klikają przycisk Zmiana decyzjiZmiana decyzji