Implantologia zębów i korzyści z niej płynące

Implantologia zębów i korzyści z niej płynące

Chirurgia stomatologiczna rozwija się w niezwykle intensywnym tempie i współcześnie oferuje nam metody leczenia, które jeszcze do niedawna były nam kompletnie nieznane. Przykładem jest choćby implantologia.

Największe ośrodki Stomatologii w Polsce w takich miastach jak Wrocław, Warszawa, Poznań, czy Kraków oferują dla swoich pacjentów, zabiegi uzupełnienia braków zębowych z użyciem implantów.

W dzisiejszych czasach leczenie implantologiczne oferuje wiele gabinetów stomatologicznych.

Jednak mało jest gabinetów takich jak Stomo Clinic, w którym współpracując z różnymi systemami implantologicznymi, jesteśmy w stanie podczas konsultacji implantologicznej usłyszeć od doświadczonego lekarza, który system dla pacjenta jest najlepszy i dlaczego ?

Wrocław jest zaś tym miastem, gdzie ze względu na mocno rozwijające się miasto jak i coraz bardziej rosnącą gałąź turystyki medycznej oraz stomatologicznej rynek tego typu usług, rozwija się szczególnie dynamicznie. Zęby odbudowane na implantach są w stanie być idealnie dopasowane do naszych naturalnych pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

W porównaniu do uzupełnienia braków zębowych z wykorzystaniem mostów, nie dokonuje się oszlifowania zdrowych zębów ościennych, które nie mają żadnych ubytków czy wypełnień.

Kolejną korzyścią z decyzji uzupełnienia braku zębowego implantami jest równomierne rozłożenie sił, które działają na nasze zęby podczas jedzenia, dzięki czemu zachowujemy większą trwałość i żywotność naszych naturalnych zębów.

Bardzo ważną kwestią jest również nasz układ kostny. Pamiętajmy, że zwlekanie z uzupełnieniem braków zębowych może doprowadzić do zaniku kości. Co wiąże się z faktem, że nie będziemy mieć tak dobrych warunków kostnych by implant był wszczepiony w naszą kość bez dodatkowych zabiegów.

Implanty są stabilne, co niekoniecznie można było powiedzieć o innych rozwiązaniach, stosowanych w przeszłości.

Dodatkowo przy ich mocowaniu unikamy pokrywania podniebienia masą akrylową, co zwiększa komfort mówienia i odczuwania smaku.

Zastosowanie implantów pozwala nam też na komfort pięknego i zdrowego uśmiechu.

Zabieg wszczepienia implantu jest zabiegiem, który w mniejszym stopniu obciąża nasz organizm w porównaniu do zabiegu ekstrakcji ( usuwania) zęba.

W Stomo Clinic pracujemy na implantach firm Biomet 3i oraz Straumann.

W przypadku zabiegów bardziej skomplikowanych oraz pełnej odbudowy łuku stosujemy szablony chirurgiczne,

Szablony pozwalają nam wprowadzić implant zgodnie projektem, który wcześniej dokonujemy z użyciem specjalnego oprogramowania.1

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *