Wybielanie zębów, czyli biały uśmiech w 3 dni

wybielanie zębów Wrocław

Wybielanie zębów w STOMO Clinic spełnia marzenia o olśniewająco białym uśmiechu. Często pytacie nas, czy można wybielić zęby szybko, dosłownie w kilka dni. I mieć do tego super efekty? Postanowiliśmy więc zająć się ekspresowym wybielaniem.

Czy można wybielić zęby w jeden dzień?

To wcale nie są rzadkie sytuacje, gdy przychodzicie po biały uśmiech za pięć dwunasta. Bo ślub, po święta, po spotkanie z koleżankami po latach. Na szczęście u dentysty można ekspresowo wybielić uzębienie, pod warunkiem jednak że wszystkie zęby są ZDROWE.

Przed zabiegiem rozjaśniania zębów wykonujemy więc standardową konsultację (ZAPISZ SIĘ) i kwalifikujemy pacjenta do zabiegu. Jeśli stwierdzamy ubytki, musimy je wcześniej oczyścić z próchnicy, a ząb zaplombować. Wszystkie zęby są wyleczone? Nie ma też na przykład stanów zapalnych dziąseł? Więc umawiamy termin na wybielanie. Chyba że… no właśnie. Jest jeszcze jedna sprawa do odhaczenia i wcale nie jesteśmy tutaj marudni 🙂 Zęby do wybielania trzeba po prostu też odpowiednio przygotować.

Jak się przygotować do wybielania zębów?

Konsultacja potwierdzająca, że zęby są zdrowe to absolutny obowiązek przed wybielaniem uśmiechu. Ale nie ma też sensu umawiać się na wybielanie, jeśli zęby są zanieczyszczone, czyli pokryte kamieniem dziąsłowym czy osadem. Dlatego przed wybielaniem nasze higienistki wykonują standardowo skaling z piaskowaniem. Zwłaszcza że skaling należy wykonywać co 6 miesięcy! Dobrze to zaplanuj. A więc najpierw usuwamy złogi, dzięki czemu preparat wybielający jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków i pięknie, bo równomiernie rozjaśnić uśmiech. Nie chcesz mieć przecież zębów w cętki.

Wybielanie zębów w stylu „speed”

Teraz czas na przyspieszenie. Pacjentom, którym zależy na ekspresowym rozjaśnieniu uśmiechu, polecamy przede wszystkim metodę Phillips Zoom WhiteSpeed, która łączy profesjonalne wybielanie gabinetowe z wybielaniem nakładkowym. Cała procedura trwa zaledwie 3 dni i nie wymaga długotrwałego noszenia nakładek. Ale po kolei…

Etap 1: Wybielanie gabinetowe z użyciem lampy

Zanim zaczniemy wybielać Twój uśmiech w gabinecie, oznaczamy aktualny kolor uzębienia, żeby porównać go z osiągniętym efektem po zakończeniu leczenia. Następnie zakładasz okulary ochronne, a my przystępujemy do pracy. Układamy fotel w wygodnej pozycji, aby ułatwić odprowadzanie śliny i zabezpieczamy dokładnie dziąsła za pomocą płynnego koferdamu. Dokładna ochrona dziąseł jest bardzo ważna, ponieważ eliminuje ryzyko podrażnień. Po utwardzeniu koferdamu nakładamy następnie profesjonalny żel wybielający Phillips Zoom WhiteSpeed, a następnie przyspieszamy proces rozjaśniania zębów za pomocą lampy, emitującej niebieskie światło. Takie 15-minutowe naświetlanie wykonujemy trzykrotnie.

Powiesz zatem, że wybielanie zębów metodą gabinetową to zaledwie trzy kwadranse. Jednak nie, ponieważ dokładne przygotowanie i zabezpieczenie zębów wydłuża zabieg. W praktyce przygotuj się na to, że spędzisz w STOMO Clinic ok. 90 minut. Po osiągnięciu pożądanego odcienia usuwamy koferdam i nakładamy preparat znoszący nadwrażliwość i wzmacniający szkliwo. Informujemy Cię też o tym, jak dbać o zęby i stosować białą dietę po wybielaniu. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ.

Etap 2: Szybkie wybielanie nakładkowe w domu

Zachwycasz się bielą swojgo uśmiechu? Super! Wybielanie gabinetowe jest faktycznie efektowne, ale wymaga utrwalenia. Dlatego w systemie Phillips Zoom WhiteSpeed dostajesz do domu komplet nakładek wraz z żelem wybielającym Zoom NiteWhite. Stosujesz nakładki tylko przez 3 noce z rzędu! To świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Pacjenci, którzy nie tolerują nocnych nakładek i wolą nosić nakładki w ciągu dnia otrzymują od nas inny preparat Zoom Day White 2. Stosuje się go dwa razy dziennie przez ok. 30 minut. Wtedy jednak wybielanie nakładkowe należy wydłużyć do 8-10 dni.

Profesjonalne wybielanie zębów. Czy warto?

Ogromną przewagą profesjonalnych systemów wybielających jest to, że dają spektakularne efekty z zachowaniem bezpieczeństwa. Obecne prawo nie pozwala przecież na stosowanie medycznych preparatów wybielających na bazie nadtlenku wodoru lub karbamidu poza gabinetami stomatologicznymi. Najnowsze hybrydowe systemy wybielania zaprojektowane dla gabinetów dentystycznych rozjaśniają uśmiech aż o 5-12 odcieni. Musimy mieć pewność, że Twoje zęby nadają się do wybielania, a taką pewność daje tylko konsultacja stomatologiczna.

W wybielaniu przede wszystkim ważne jest bezpieczeństwo, więc robienie tego na własną rękę poza gabinetem to duże ryzyko. Nawet jeśli jest to wybielanie nakładkowe. Po pierwsze, żel wybielający, który otrzymujesz od nas, jest bezpieczny dla Twojego uzębienia. Po drugie, zawsze aplikujesz go do indywidualnych nakładek, które wykonujemy dla Ciebie na podstawie wycisków. Są one idealnie dopasowane do Twojego uzębienia. Gdy szyny są uniwersalne, są przez to po prostu nieszczelne. Wtedy preparat wybielający wypływa z szyn i podrażnia dziąsła. wydostawać się z szyny i podrażniać dziąsła.

Ponadto, jeśli w przyszłości będziesz chcieć znów się wybielać, zachowaj swoje szyny, a po strzykawki ze środkiem wybielającym zgłoś się do nas. Otrzymasz je w STOMO Clinic, gdy tylko potwierdzimy, że Twoje zęby są zdrowe  i mogą być znów rozjaśniane metodą nakładkową.