Współczesny aparat na zęby: nakładki. Leczymy każdą wadę zgryzu

Nakładki Ortodontyczne Stomo Clinic

Współczesny aparat na zęby: nakładki. Leczymy każdą wadę zgryzu

Chyba nie ma osoby, która w młodości nie marzyłaby o idealnych zębach. Dzięki współczesnej stomatologii marzenie to może stać się rzeczywistością. Jeśli borykasz się z wadami zgryzu, usuwanie zębów, które zapewniłyby miejsce na stałe aparaty ortodontyczne, niekoniecznie jest jedynym rozwiązaniem. Dziś dostępne są nowoczesne aparaty ortodontyczne – nakładki, które skutecznie korygują wszelkie problemy z zębami i zgryzem. 

Nakładki Ortodontyczne Stomo Clinic

Dzięki przejrzystym nakładkom nie tylko skorygujesz wady zgryzu, ale też zyskasz komfort, którego nie zapewniały tradycyjne aparaty. Nakładki są dyskretne, łatwe do zdejmowania i nie ranią delikatnej tkanki jamy ustnej. Oznacza to, że możesz swobodnie przyjmować posiłki, jak również utrzymać higienę zębów bez trudu.

Niezależnie od tego, czy masz zbyt ciasne ułożenie zębów, przesunięcia, przerwy między zębami czy inne wady zgryzu, nakładki ortodontyczne są w stanie wszystko to skorygować. Są doskonałym rozwiązaniem również dla osób, które nie mogą nosić tradycyjnego aparatu, na przykład z powodu alergii.

Wybierz nowoczesne nakładki ortodontyczne i ciesz się pięknym, zdrowym uśmiechem bez wyrzeczeń.

STOMO Clinic | Stomatolog Wrocław Ortodonta | Implanty zębów | Bonding | Licówki 1

Wprowadzenie do nowoczesnych aparatów ortodontycznych

Istnieje prawdopodobnie niewielu ludzi, którzy w młodości nie marzyli o idealnych zębach. Dzięki nowoczesnej stomatologii, to marzenie może stać się rzeczywistością. Jeśli borykasz się z wadami zgryzu, usunięcie zębów, które stworzyłyby miejsce na stałe aparaty, nie jest jedynym rozwiązaniem. Dzisiaj dostępne są nowoczesne aparaty ortodontyczne – nakładki, które skutecznie korygują wszelkie problemy z zębami i zgryzem.

Dzięki przeźroczystym nakładkom, nie tylko naprawisz wady zgryzu, ale także zyskasz komfort, którego tradycyjne aparaty nie zapewniają. Nakładki są dyskretne, łatwe do zdjęcia i nie ranią delikatnych tkanek jamy ustnej. Oznacza to, że możesz swobodnie jeść oraz utrzymywać higienę jamy ustnej bez trudności.

Czy masz zbyt ciasno ustawione zęby, wady zgryzu, szparki między zębami lub inne wady zgryzu? Ortodontyczne tace mogą to wszystko skorygować. Są również doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą nosić tradycyjnych aparatów, na przykład z powodu alergii.

Wybierz nowoczesne ortodontyczne tace i ciesz się pięknym, zdrowym uśmiechem bez żadnych poświęceń.

Zrozumienie wad zgryzu

Wady zgryzu to problemy z prawidłowym ustawieniem zębów i szczęk.

Mogą występować różne rodzaje wad zgryzu, takie jak:

i wiele innych. Wady zgryzu mogą prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, takich jak trudności w jedzeniu, trudności w mówieniu, a nawet bóle głowy i szyi.

Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z ortodontą, jeśli masz wątpliwości co do swojego zgryzu. Ortodonta przeprowadzi dokładne badanie i oceni, jakie wady zgryzu masz oraz jaki rodzaj aparatów ortodontycznych będzie dla Ciebie najlepszy.

Różne rodzaje nowoczesnych aparatów ortodontycznych

Na rynku dostępne są różne rodzaje nowoczesnych aparatów ortodontycznych, które pomagają w korekcji wad zgryzu. Jednym z najpopularniejszych typów aparatów są nakładki ortodontyczne, znane również jako nakładki. Nakładki to przezroczyste, elastyczne tace wykonane z tworzywa sztucznego. Są one niemal niewidoczne na zębach, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą nosić tradycyjnych aparatów.

Innym rodzajem nowoczesnych aparatów ortodontycznych są aparaty lingwalne. Są one umieszczane na wewnętrznej stronie zębów, co sprawia, że są zupełnie niewidoczne podczas uśmiechu. Aparaty lingwalne są skuteczne w korekcji wad zgryzu i mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku.

Kolejnym rodzajem aparatów ortodontycznych są aparaty ceramiczne. Są one wykonane z przezroczystego materiału, który imituje kolor naturalnych zębów. Dzięki temu są mniej widoczne niż tradycyjne metalowe aparaty.

Warto tutaj zaznaczyć, że tak w przypadku aparatów lingaalnych jak i ceramicznych, może się w okół zamków odkładać osad i kamień, co może wpływać na pogorszenie się higieny, jak i na występowanie innych niekorzystnych czynników.

Jednak w przypadku prowadzenia leczenia ortodontycznego w Stomo Clinic, pracujemy od roku 2021 tylko na nakładkach. Tym bardziej, widzimy ich zalety w prowadzeniu leczenia naszych pacjentów.

Zalety nakładek w leczeniu wad zgryzu

Nakładki ortodontyczne mają wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Oto kilka z nich:

1. Dyskrecja: Nakładki są przezroczyste i trudno je zauważyć na zębach. Dzięki temu można nosić je bez obaw o wygląd.

2. Wygoda: Nakładki są wykonane z elastycznego materiału, który jest łagodny dla tkanek jamy ustnej. Nie powodują one boleszych otarć czy zranień, jak tradycyjne aparaty.

3. Łatwość w utrzymaniu higieny jamy ustnej: Nakładki można łatwo zdjąć podczas mycia zębów i usuwać jedzenie, co ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej.

4. Możliwość swobodnego jedzenia: Nakładki można zdjąć podczas jedzenia, co oznacza, że nie ma żadnych ograniczeń dotyczących spożywania ulubionych potraw.

5. Skuteczność: Nakładki są skuteczne w korekcji wad zgryzu i można je stosować przy różnych rodzajach wad, takich jak przerwy między zębami, nadmierny nachylanie się zębów, skrzyżowanie zgryzu itp.

Dzięki tym zaletom nakładki ortodontyczne są coraz bardziej popularne wśród osób, które nie tylko chcą skorygować uszeregowanie zębów, ale w przypadku naszych pacjentów w Stomo Clinic wyleczyć wadę zgryzu.

Jak działają nakładki

Nakładki ortodontyczne działają poprzez stopniowe przesuwanie zębów do pożądanej pozycji. Na początku leczenia ortodonta wykonuje skan Twoich zębów, a następnie na podstawie tych danych wykonuje plan pod Twoje indywidualne nakładki dla Ciebie.

Nakładki są noszone przez określony czas, zazwyczaj przez kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od stopnia wad zgryzu. Raz na tydzień pacjent wymienia nakładki na nowy komplet.

W trakcie leczenia spotkania z Ortodontą jak najbardziej są planowane, jednak planowanie odbywa się w porozumieniu z pacjentem i jego możliwościami logistycznymi, szczególnie pacjenci z zagranicy lub z poza Wrocławia cenią sobie dużą elastyczność co do harmonogramu wizyt.

Wybór odpowiedniej nakładki dla danej wady zgryzu

Wybór odpowiednich nakładek ortodontycznych zależy od rodzaju i stopnia wady zgryzu. Wizyta u ortodonty jest kluczowa, aby ocenić Twoje potrzeby i zalecić odpowiednie nakładki.

Ortodonta przeprowadzi dokładne badanie Twojego zgryzu. Opowiemy Ci również o kosztach leczenia ortodontycznego w Stomo Clinic. W momencie, kiedy podejmiesz decyzję, umów się do nas na wizytę celem diagnostyki ortodontycznej. Następnie dr Anna Duda zaplanuje Twoje leczenie i przedstawimy Ci nasz plan na Twój uśmiech.

Odpowiednio dobrane nakładki pozwolą na osiągnięcie pożądanego efektu. W przypadku nakładek mamy możliwość dostosowania ich twardości, jest to możliwe w zależności od uszeregowania zębów. Od konieczności użycia konkretnych technik ortodontycznych i sił potrzebnych do prostowania zębów.

Proces planowania leczenia ortodontycznego nakładkami

Proces planowania oraz później zamówienia spersonalizowanych nakładek ortodontycznych dla pacjenta obejmuje kilka kroków. Oto podstawowe etapy:

1. Konsultacja z ortodontą: Pierwszym krokiem jest umówienie się na konsultację z ortodontą.

2. Po konsultacji zostaniesz zaproszony na wykonanie skanu Twoich zębów oraz wykonamy badanie RTG 3D (CBCT)

3. Przedstawimy Ci Twój indywidualny plan leczenia – po jego akceptacji, przejdziemy do kolejnego kroku

4. Wykonanie nakładek: Na podstawie naszego Indywidualnego planu leczenia zostaną wykonane indywidualne nakładki i będziemy mogli umówić kolejną wizytę, aby rozpocząć leczenie ortodontyczne nakładkami.

5. Wizyty kontrolne: Leczenie ortodontyczne – to również wizyty aktywacyjne. Wiemy, że w dzisiejszym świecie nic tak bardzo nie cenicie jak czas. Dlatego dostosowujemy wizyty do Waszych możliwości logistycznych tak jak to tylko możliwe. Już na samym początku leczenia jesteśmy w stanie przewidzieć w którym tygodniu lub na której nakładce konieczna będzie wizyta aktywacyjna. Wtedy będziemy wprowadzać kolejne techniki ortodontyczne.

6. Utrzymanie uszeregowania zębów: Po demontażu attachemntów i demontaży innych elementów leczenia ortodontycznego, rozpoczynamy leczenie retencyjne. W ramach leczenia retencyjnego stosujemy aparaty, techniki odpowiednie dla wyleczonej wady zgryzu pacjenta.

Pielęgnacja i utrzymanie nakładek

Aby utrzymać nakładki w dobrym stanie i zapewnić efektywność leczenia, ważne jest, aby odpowiednio o nie dbać. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji i konserwacji nakładek ortodontycznych:

1. Higiena jamy ustnej: Regularnie myj zęby i nakładki. Zdjęcie nakładek ułatwi dokładne wyczyszczenie zębów.

2. Unikaj jedzenia z nakładkami: Zdejmij nakładki przed jedzeniem, aby uniknąć uszkodzenia i utraty ich skuteczności.

3. Regularne wizyty u ortodonty: Przychodź na regularne wizyty kontrolne, aby ortodonta mógł monitorować postępy leczenia i dostosować je, jeśli jest to konieczne.

4. Przechowywanie nakładek: Po zdjęciu nakładek umieść je w specjalnym pojemniku, aby uniknąć zgubienia lub uszkodzenia.

5. Unikaj substancji barwiących: Unikaj napojów i pokarmów, które mogą barwić nakładki, takich jak kawa, herbata czy czerwone wino.

Przestrzeganie tych wskazówek pomoże utrzymać nakładki w dobrym stanie i zapewnić skuteczność leczenia.

Powszechne błędne przekonania na temat nakładek

Nakładki ortodontyczne są stosunkowo nowym rozwiązaniem w leczeniu wad zgryzu w Polsce, dlatego istnieje wiele błędnych przekonań na ich temat. Oto kilka powszechnych błędnych przekonań i ich obalenie:

1. Nakładki są niewygodne: W rzeczywistości, nakładki są wygodne i nie powodują dyskomfortu. Są one wykonane z elastycznego materiału, który jest łagodny dla tkanek jamy ustnej.

2. Nakładki są widoczne: Nakładki są przezroczyste i trudno je zauważyć na zębach. Są one niemal niewidoczne podczas uśmiechu.

3. Nakładki są drogie: Cena nakładek ortodontycznych może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Jednak często są one bardziej dostępne cenowo niż tradycyjne aparaty ortodontyczne. Na pewno w przypadku nakładek ortodontycznych cena może być stała i niezmienna w całym procesie leczenia. Sprawdź ceny leczenia ortodontycznego

4. Nakładki są nieskuteczne: Nakładki są skuteczne w korekcji wad zgryzu i mogą być stosowane przy różnych rodzajach wad, takich jak przerwy między zębami, nadmierny nachylanie się zębów, skrzyżowanie zgryzu itp.

Ważne jest, aby uzyskać informacje od doświadczonego ortodonty, który może odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości i obalić błędne

Podsumowanie: Osiągnięcie idealnego uśmiechu dzięki nowoczesnym aparatom ortodontycznym

Prawdopodobnie nie ma osoby, która nie marzyłaby o idealnych zębach w młodości. Dzięki nowoczesnej Ortodoncji, ten sen może stać się rzeczywistością. Jeśli borykasz się z wadą zgryzu, usuwanie zębów, które zapewniłyby miejsce na stałe aparaty, nie jest jedynym rozwiązaniem. Dzisiaj dostępne są nowoczesne aparaty – nakładki, które skutecznie korygują wszelkie problemy z zębami i zgryzem.

Dzięki przeźroczystym nakładkom nie tylko korygujesz wadę zgryzu, ale także zyskujesz komfort, którego tradycyjne aparaty nie zapewniały. Nakładki są dyskretne, łatwe do zdjęcia i nie powodują bólu delikatnych tkanek jamy ustnej. Oznacza to, że możesz swobodnie jeść oraz utrzymywać higienę jamy ustnej bez trudności.

Bez względu na to, czy masz zęby zbyt mocno ustawione, krzywe, luki między zębami, czy inne wady zgryzu, ortodontyczne nakładki mogą to wszystko skorygować. Są także doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą nosić tradycyjnych aparatów, na przykład ze względu na alergie.

Wybierz nowoczesne nakładki ortodontyczne i ciesz się pięknym, zdrowym uśmiechem bez poświęceń.