RTG zębów i szczęki we Wrocławiu

STOMO CLINIC WROCLAW LOGO 1050x1050

Radiografia, czyli RTG zębów i szczęki, jest kluczowym elementem diagnostyki stomatologicznej we Wrocławiu, tym bardziej w Stomo Clinic, gdzie bardzo zależy nam na najlepszej identyfikacji problemu, z którym przychodzi do nas pacjent.

Czym jest RTG zębów i szczęki?

RTG zębów i szczęki to technika diagnostyczna, która pozwala na uzyskanie szczegółowego obrazu struktur jamy ustnej i twarzy.

Jak działa radiografia?

Radiografia działa na zasadzie przechodzenia promieniowania przez różne tkanki, które są następnie rejestrowane na specjalnym detektorze, a lekarz prowadzący na końcu badania, może obserwować na monitorze stan układu kostnego pacjenta

Dlaczego wykonuje się badania RTG?

Badania RTG są wykonywane w celu wykrycia różnych problemów zdrowotnych tzn. układem kostnym,, zębami mądrości, czy zmianami patologicznymi w tkankach szczęki.

Technologia CS9600 w badaniach RTG zębów

Technologia CS9600 to nowoczesny system radiograficzny, który umożliwia wykonanie dokładnych i detalicznych zdjęć RTG zębów i szczęki. Finalny oraz możemy uzyskać w ramach badania 2D lub badania CBCT = 3D

Zalety technologii CS9600

Technologia CS9600 oferuje wiele zalet, takich jak wyższa jakość obrazu, mniejsza ekspozycja na promieniowanie, czy możliwość przeprowadzania różnorodnych badań.

Aparat CS9600 pozwala automatycznie dostosować w sposób automatyczny poziom promieniowania potrzebnego do wykonania badania RTG do gęstości układu kostnego. Dzięki czemu zdjęcia są bardzo dokładne i przejrzyste dla lekarzy.

Jakie badania można przeprowadzić za pomocą technologii CS9600

Za pomocą technologii CS9600 można przeprowadzić szeroki zakres badań, od prostych zdjęć zębów, po skomplikowane badania szczęki i stawu skroniowo-żuchwowego.

Wybór odpowiedniej kliniki RTG we Wrocławiu

Wybór odpowiedniej kliniki do wykonania badań RTG jest kluczowy dla uzyskania wiarygodnych wyników. 

Czynniki do rozważenia przy wyborze kliniki RTG

Przy wyborze kliniki oraz aparatu służącego do wykonywania zdjęcia, polecamy kierowanie się kwestiami technologicznymi. Wybór aparatu CS9600 na tą chwilę jest najlepszy

Znaczenie doświadczenia i nowoczesnego sprzętu

Doświadczenie personelu i nowoczesny sprzęt to gwarancja najwyższej jakości usług. Klinika wyposażona w technologię CS9600 jest w stanie zapewnić najbardziej dokładne i bezpieczne badania.

Proces badania radiograficznego

Proces badania radiograficznego jest prosty i szybki, ale wymaga odpowiedniego przygotowania.

Pierwsza wizyta w klinice RTG

Podczas pierwszej wizyty lekarz omówi z pacjentem cel i przebieg badania. Może również zlecić wykonanie badań wstępnych, jeśli jest to konieczne.

Przebieg badania RTG

Podczas badania pacjent jest odpowiednio ustawiany przed aparatem RTG, a następnie wykonuje się serię zdjęć. Cały proces jest bezbolesny i trwa zazwyczaj nie dłużej niż kilkanaście minut.

Podsumowanie i pytania

Radiografia zębów i szczęki to niezbędne narzędzie diagnostyczne w stomatologii. Wybór kliniki wyposażonej w nowoczesny sprzęt, takie jak technologia CS9600, jest kluczowy dla zapewnienia najwyższej jakości badań.

FAQs

  1. Czy badanie RTG jest bolesne?

Nie, badanie RTG jest całkowicie bezbolesne.

  1. Czy mogę jeść przed badaniem RTG?

Tak, badanie RTG nie wymaga specjalnego przygotowania w zakresie diety.

  1. Czy mogę wykonać badanie RTG podczas ciąży?**

Najlepiej jest unikać radiografii podczas ciąży, chyba że jest to absolutnie konieczne. W takim przypadku należy poinformować personel medyczny o ciąży.

  1. Ile czasu zajmuje badanie RTG?

Badanie RTG zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od rodzaju badania.

  1. Gdzie we Wrocławiu można wykonać badanie RTG z użyciem technologii CS9600?

Na pewno jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych, gdzie stosowany jest aparat CS9600 jest nasza placówka Stomo Clinic.

Zapoznaj się z cenami badań RTG