Ortodoncja we Wrocławiu – nowości

dobry ortodonta Wrocław

Ortodoncja i Wrocław. Mieszkasz we Wrocławiu, ale możesz leczyć zgryz, korzystając z najlepszych światowych technik. W STOMO Clinic cały czas trzymamy rękę na pulsie ortodoncji. Doskonalimy się na międzynarodowych kursach i szkoleniach master oraz wdrażamy najlepsze systemy ortodontyczne.

Ortodoncja Wrocław. Czym leczymy, czyli nowa generacja zamków Damon Q2?

W terapii preferujemy aparaty samoligaturujące (bez ligatur czyli bez kolorowych gumeczek), w systemie Damon oraz Insygnia. Dlaczego na nie stawiamy? Ponieważ w trakcie leczenia działamy na zęby mniejszymi siłami niż w przypadku aparatów klasycznych (tych z kolorowymi gumeczkami), ale za to w sposób ciągły. Przez to mniej odczuwasz całą terapię ortodontyczną. Najważniejsze z medycznego punktu widzenia jest jednak to, że systemy niskiego tarcia szybciej przesuwają zęby do prawidłowych pozycji. Tak to już jest, że nowa generacja zawsze jest udoskonalona, a my zawsze idziemy z duchem czasu. Dlatego wprowadziliśmy systemy Damon Q2 jako jedni z pierwszych w Polsce, ku uciesze naszych pacjentów.

Ortodonta wyjaśnia: Dlaczego Damon Q2 jest lepszy?

Trochę fizyki dla „ścisłowców”: udoskonalona precyzyjna szczelina Damona Q2 zapewnia ponad dwukrotną poprawę kontroli rotacji zębów. Daje nam to większą precyzję i przewidywalność leczenia. Niesamowite jest to, że dzięki DQ2 możemy skracać terapię, stosując te same protokoły i druty (łuki ortodontyczne). Po prostu pacjenci zdejmują aparaty wcześniej: po 10-12 miesiącach, mimo że planowaliśmy leczenie na ok. 16 miesięcy. Zamki DQ2 są też bardziej wytrzymałe i elastycznie znoszą wszystkie projektowane przez nas działania. Dr Ania Duda szczególnie ceni sobie innowacyjne pionowe linie w konstrukcji zamków, które ułatwiają precyzyjnie pozycjonowanie. – Wiem, że to brzmi zabawawnie, ale nowe zamki DQ2 są naprawdę ekscytujące. Przede wszystkim pozwalają nam na dużo więcej! W rezultacie możemy jeszcze szybciej leczyć pacjentów z zachowaniem pełnej kontroli. Dla pacjentów ważne jest na pewno to, że zamki DQ2 są małe i zaokrąglone – przez co jeszcze mniej widać je w uśmiechu.

Aparat stały dla dziecka? Nie czekaj na wszystkie zęby stałe!

To jeden z mitów w ortodoncji dziecięcej: czekaj na wszystkie zęby stałe i dopiero wtedy zakładaj dziecku aparat stały. My działamy inaczej! Aparaty stałe Damona zakładamy także dzieciom, które są na etapie uzębienia mieszanego, czyli mają już pierwsze zęby stałe, ale jeszcze nie straciły wszystkich mleczaków. Tzw. aparaty D-Gainer – z charakterystycznymi sprężynkami w miejscach mleczaków lub braków – to nasz sposób na szybką korektę zębów stałych w momencie ich wyrzynania. Kiedy widzimy, że zęby „idą” źle i dziecku grozi pogłębienie wady, wolimy zadziałać szybko. Dzięki systemowi D-Gainer w kilka miesięcy tworzymy miejsca w zgryzie dla zębów zatrzymanych i korygujemy rotacje. Jesteśmy wielkimi zwolennikami wczesnej ortodoncji, ponieważ daje szybkie efekty i pozwala pokonać wadę, na etapie je formowania.

Ortodoncja klasy premium

To prawda, że oferujemy we Wrocławiu system Insignia Braces, sprowadzony przez nas ze słonecznej Kalifornii. W kolebce Hollywood smile powstał bowiem system zamków od razu projektowanych indywidualnie dla konkretnego pacjenta. Zamki i łuki Insignia dopasowujemy więc ściśle do anatomii i wady zgryzu każdego pacjenta. Jeśli nasi pacjenci chcą mieć dostęp do systemów najwyższej klasy, proponujemy właśnie Insignię.

Aparat Insignia we Wrocławiu

Aby ją założyć, zgłaszasz się na konsultację ortodontyczną, w trakcie której wykonujemy diagnostykę, wyciski, skanowanie oraz badanie RTG 3D (CBCT, tomografię komputerową). Te materiały wysyłane są do USA, gdzie laboratorium badawcze Insygnia przygotowuje model 3D pacjenta. Następnie dr Anna Duda rozpoczyna planowanie leczenia ortodontycznego. W efekcie wspólnie z laboratorium Insignia projektujemy dla Ciebie leczenie z wizualizacją efektów końcowych. W ten sposób zapewniamy najlepsze z możliwych efekty leczenia ortodontycznego. Po akceptacji terapii i kosztów przez pacjenta, zamawiamy indywidualne zamki, które na specjalnych transferach przyjeżdżają do nas z Kalifornii. Transfery przenoszą lokalizację zamków na zęby pacjenta. Po montażu co 8 tygodni zgłaszasz się na konsultację. W g naszych doświadczeń Insignia skraca terapię ortodontyczną o ok. 20-30%, pod warunkiem że terminowo zgłaszasz się na wizyty i postępujesz zgodnie z naszymi zaleceniami.

Ortodoncja Wrocław. Więcej na temat leczenia ortodontycznego przeczytasz tutaj: https://stomo.pl/leczenie/ortodoncja/