Koronawirus a leczenie zębów w Stomo Clinic

Stomo Clinic

Koronawirus. Jak pracuje Stomo Clinic w czasie zagrożenia epidemiologicznego?

Koronawirus sprawia, że pacjenci stomatologiczni wymagają szczególnej ochrony. Stomo Clinic w czasie zwiększonego zagrożenia epidemiologicznego dba w szczególny sposób o bezpieczeństwo pacjentów. Informujemy przede wszystkim, że nasza klinika dentystyczna pracuje normalnie z zachowaniem najwyższych środków ochrony pacjentów i personelu. Stosujemy się tutaj do zaleceń WHO oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Walka z zarazkami to codzienność w pracy stomatologa. Dezynfekcje gabinetów po każdym pacjencie, sterylizacja narzędzi, maseczki, przyłbice, odzież zabezpieczająca – w Stomo Clinic przestrzegamy wszystkich zaleceń dotyczących profilaktyki i higieny, ponieważ na codzień musimy być przygotowani do obsługi pacjentów z chorobami takimi jak np. WZW czy HIV. Teraz, w okresie pandemii koronawirusa SARS CoV-2, także pracujemy zgodne z zaostrzonymi wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia oraz Ministerstwa Zdrowia.

W związku z epidemią wirusa SARS CoV-2 wywołującego infekcję COVID-19 stosujemy specjalne zasady dezynfekcji poczekalni. Klamki, krzesła, stoliki, terminale płatnicze wszystko jest regularnie myte i dezynfekowane. Działamy tutaj także zgodnie ze wszystkimi wytycznymi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dla gabinetów stomatologicznych.

Pacjentów STOMO Clinic prosimy natomiast o przestrzeganie następujących zasad:

  • Pacjenci chorzy, w tym przeziębieni z katarem, bólem gardła, objawami grypy itp., odwołują wizyty u dentysty telefonicznie. Kontakt do nas dostępny jest TUTAJ
  • W trakcie telefonicznego potwierdzania wizyt przez recepcję zbieramy podstawowy wywiad chorobowy.  Zwracamy uwagę na stan ogólny zdrowia pacjenta. Dodatkowo poszerzamy wywiad również o objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem. Wykonujemy też wywiad w kierunku podróży zagranicznych do Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu oraz obszarów o potwierdzonej transmisji wirusa.
  • Na wizyty pacjenci przychodzą o umówionej porze. Ewentualnie można sie zgłosic 5 minut wcześniej, ale staramy się nie tworzyć niepotrzebnego tłoku w poczekalni.
  • Na wizytę u dentysty pełnoletni pacjent przychodzi sam, bez osób towarzyszących.
  • Dzieci przychodzą na wizytę stomatologiczną z jednym zdrowym opiekunem.
  • Przed wizytą w gabinecie pacjent zawsze myje i dezynfekuje ręce.
  • Po wizycie w STOMO Clinic także są dostępne środki dla pacjentów do mycia i dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i życzymy wszystkim zdrowia.
Zespół STOMO Clinic