Kiedy stosujemy implanty zębów?

Kiedy stosujemy implanty zębów?

Kiedy stosujemy implanty zębów? Pusta przestrzeń w uzębieniu? Jak przywrócić piękny i pełny uśmiech? Czy implantacja jest tym, czego potrzebujesz?  Do tej pory nie wymyślono nic lepszego w świecie stomatologii. W efekcie otrzymasz ząb stały, który będzie Ci służył bez obciążania zębów sąsiednich. Postęp w nauce i postęp technologiczny w ciągu ostatnich kilku lat doprowadził do znaczących zmian w stomatologii. Dziś wizyta w naszej nowoczesnej klinice eliminuje większość nieprzyjemnych chwil, które były obecne jeszcze kilka lat temu.Teraz implantacja jest możliwa nawet przy całkowitym braku zębów, podczas gdy wcześniej nie było o tym mowy.

Co zrobić w przypadku utraty zęba?

Szybka odbudowa utraconego zęba pomoże uniknąć ewentualnych powikłań i chorób jamy ustnej. Jedynym wyjątkiem są zęby mądrości. Pacjenci częściej martwią się utratą przednich zębów. Przede wszystkim wynika to ze strony estetycznej. Mniej obawiają się utraty zębów bocznych, dlatego nie zawsze trafiają do kliniki od razu, ponieważ bardzo szybko można przyzwyczaić się do procesu żucia nawet przy braku zęba bocznego.Tego rodzaju opóźnienie w przyszłości może przerodzić się w szereg problemów. Faktem jest, że po utracie zęba natychmiast uruchamiają się procesy, które mają destrukcyjny wpływ na sąsiednie zdrowe zęby, dziąsła i kość szczęki.

Natychmiast w miejscu usuniętego zęba tworzy się wnęka, która początkowo jest wypełniona skrzepami krwi, co zapewnia gojenie się rany i tworzenie tkanki kostnej. Ten etap trwa 2 miesiące. Z czasem kość zaczyna zanikać, a brak obciążenia żucia prowadzi do tego, że sąsiednie zęby zaczynają przesuwać się w kierunku otworu. W trudnych przypadkach doprowadzi to do tego, że źle ustawione zęby nie spełniają swoich normalnych funkcji i konieczne jest poważne leczenie, aby to skorygować.

Kiedy można wszczepić implanty zębów?

Nowoczesne metody i profesjonalizm specjalistów w naszej klinice stomatologicznej pozwalają na wymianę zęba, którego nie da się już odbudować. Jedną z najbardziej zaawansowanych technik jest implantacja zębów. Kiedy zastosujemy implanty zębów? W przypadku braku jednego lub większej ilości zębów aż do całkowitego bezzębia. Zabieg możemy wykonać w sytuacji, gdy zostaną wyleczone ogniska zapalne, wypełnione będą ubytki.Taki zadaniem zajmują się nasi specjaliści a należą do nich: chirurg, implantolog, ortodonta, protetyk. Do wykonania wszczepienia implantu trzeba przygotować przyzębie. Jeżeli specjaliści stwierdzą brak odpowiedniej ilości kości, wykonają zabieg chirurgiczny, który poprawi warunki kostne, co pozwoli bezpiecznie zainstalować implant zębów. W naszej klinice wykonywany jest przeszczepy kości własnych, z tego powodu stosujemy materiały kościotwórcze i systemy kościozastępcze. W przypadku brak miejsca na implanty, wykonujemy leczenie ortodontyczne.

Implanty zębów przy braku większej ilości zębów

W przypadkach, gdy konieczne jest odtworzenie 3-5 zębów z rzędu, lekarz stosuje mostek protetyczny. Jest to konstrukcja dwóch implantów wkręcanych w dziąsło i zębów pośrednich, które są ze sobą połączone.Tym samym, aby nie zakładać 5 implantów zębowych, wystarczy założyć konstrukcję mostkową składającą się z 5 koron i dwóch implantów. Przy całkowitej wymianie uzębienia 14 zębów z reguły wystarczy zainstalować 4-6 implantów, aby w pełni przywrócić funkcję żucia.Kiedy stosujemy implanty zębów?

W naszej klinice stomatologicznej wymieniamy całe uzębienie w łuku za pomocą protez na implantach. Przy bezzębiu możemy odbudować komplet zębów w łuku dolnym, wszczepiając implanty w żuchwę. Już 4 implanty zębowe pozwalają zamocować do nich protezę na zatrzaskach. W przypadku szczęki potrzebujemy jednak do tego w zależności od stanu kości 4-8 implantów. Ważne! Implanty zębów doskonale sprawdzają się, jako filary mostów protetycznych, dzięki którym możemy odbudowywać większe braki zębowe, bez konieczności wielu implantacji. Specjalista nie musi szlifować zdrowych zębów, aby uzyskać podparcie dla prac protetycznych.

Korzyści z implantacji zębów

Wszczepienie implantu zębowego może nastąpić bezpośrednio po utracie zęba, ale najbardziej wskazanym okresem do przeprowadzenia tej procedury jest 3 miesiące po ekstrakcji zęba.  

Niezaprzeczalnymi zaletami implantacji są:

 • Zachowanie integralności sąsiednich zębów
 • Ustanie procesów atrofii tkanki kostnej
 • Równomierne rozłożenie obciążenia żucia na wszystkie części szczęki
 • Niemożność wizualnego odróżnienia implantu od żywego zęba
 • Pielęgnacja jamy ustnej po implantacji zębów jest taka sama jak przy swoich zębach
 • Implantacja pozwala zachować kość szczękową, zapobiegając w ten sposób rozwojowi paradontozy
 • Implant tymczasowy można założyć natychmiast po ekstrakcji zęba. Pozwala to rozwiązać kilka problemów jednocześnie, w tym przemieszczenie zębów, osłabienie tkanki kostnej, upośledzenie funkcji żucia itp.
 • Funkcjonalność korony na implancie jest identyczna jak zdrowego naturalnego zęba. Korony na implantach mają długą żywotność.

Dlaczego implanty zębowe wpływają pozytywnie na zdrowie?

 • Brak choćby jednego zęba powoduje: deformację uzębienia, utratę objętości kości w miejscu usunięcia.
 • Wada zgryzu – problemy z żuciem
 • Wzrost obciążenia żucia na innych zębach. W przypadku braku kilku zębów mogą wystąpić zaburzenia dykcji, a nawet rysy twarzy mogą ulec zmianie (opadające kąciki ust, uwydatniają się podbródki i fałdy nosowo-wargowe).

Najbardziej postępową procedurą przywracania integralności uzębienia jest implantacja zębów. Jest bezpieczna, mało traumatyczna i pozwala całkowicie rozwiązać problem.