Implanty zębów kiedyś a dziś

implanty zębów

Stomatologiczne implanty zębów stanowią obecnie jedno z najlepszych rozwiązań dla pacjentów borykających się z problemem utraty uzębienia. Technologia stosowana w dzisiejszych czasach pozwoliła na wykorzystanie materiałów o bardzo dobrych właściwościach oraz specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu możliwe jest bezpieczne i skuteczne przeprowadzenie zabiegu. Radzenie sobie z problemem ubytków w zębach ma już długą historię, która na przestrzeni lat ulegała gwałtownym zmianom. Obecnie implantologia osiąga bardzo satysfakcjonujący poziom. Specjalistyczne placówki, takie jak Stomo Clinic, oferują wysokiej jakości, profesjonalne usługi w tym zakresie.

Przełom w stomatologii

Rozwój implantologii ma bardzo długą historię. Już w czasach starożytnych poszukiwano sposobów na uzupełnienie braków w uzębieniu, wykorzystując w tym celu różnego rodzaju materiały. Mogły jednak tylko w minimalnym stopniu przywrócić prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej. Początkowo były to kości zwierzęce, perły lub metale szlachetne. Czasy współczesne pozwoliły w końcu sięgnąć po materiały, takie jak porcelana lub tworzywo akrylowe. Zmieniały się również warunki, w których odbywały się zabiegi oraz wzrastało zainteresowanie coraz bardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem. Wiedza i doświadczenie lekarzy wykonujących tego rodzaju zabiegi również osiągały coraz wyższy poziom. Największe problemy sprawiało najpierw właściwe połączenie implantu z kością. Wykorzystywano w tym celu różnego rodzaju sposoby mechaniczne, co często skutkowało utratą wszczepu. Przełomowe okazały się badania nad mikrokrążeniem krwi w kościach oraz analiza procesu gojenia się ran. Istotnym elementem były również badania nad możliwością wykorzystania tytanu.

Rozwój protetyki stomatologicznej

Protetyka stomatologiczna początkowo opierała się głównie na protezach, mostach oraz koronach. Nowoczesne metody sprowadzają się do stosowania implantoprotetyki. Niegdyś, gdy dochodziło do utraty zęba, stomatolodzy proponowali pacjentom założenie mostu. Niestety wiązało się to z określonymi niedogodnościami. Głównym problemem była konieczność znacznego oszlifowania dwóch, sąsiednich zębów. Dopiero w takiej sytuacji możliwe było osadzenie mostu w odpowiedni sposób. W celu uniknięcia uszkadzania zdrowych zębów stosowano również mosty klejone. Nie przynosiło to jednak dobrego skutku, gdyż ich trwałość pozostawiała wiele do życzenia. Wszystko to doprowadziło do wejścia na rynek stomatologiczny implantu zębowego.

Implanty zębów – korzystny wybór

Implant stomatologiczny to prawdziwy przełom w nowoczesnej stomatologii. Wprowadzany chirurgicznie do kości tworzy z nią trwałe połączenie. Dzięki temu możliwe staje się wykonanie stałego uzupełnienia protetycznego lub nawet pełnej rekonstrukcji zgryzu, w przypadku osób nieposiadających żadnych zębów. Nowoczesne implanty zębów wykonane są z tytanu, ponieważ jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Dodatkowo charakteryzuje się wyjątkową odpornością na obciążenia. W Stomo Clinic korzystamy z najnowszych osiągnięć w Implantologii firmy Straumann, która charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników odrzucenia implantu przez organizm.

W ofercie Stomo Clinic znaleźć można wyłącznie sprawdzone rozwiązania charakteryzujące się najwyższą jakością. Mamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów implantologicznych, tak w kwestii uzupełnienia pojedyńczych braków zębowych jak i w przypadku rekonstrukcji całego łuku zębowego z wykorzystaniem 4, 6 lub nawet 8 implantów.

Zabiegi wprowadzenia implantu zębowego odbywają się w Stomo Clinic z użyciem szablonów implantologicznych, dzięki czemu wprowadzenie implantu obywa się dokładniej. Dzięki komputerowemu planowaniu zabiegu, jesteśmy w stanie wprowadzić implant na bezpieczną głębokość, a także pod odpowiednim kątem. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ tego typu podejście pozwala nam uniknąć uszkodzenia ościennych korzeni zębów. Podczas jednego zabiegu jesteśmy w stanie wprowadzić nawet do 8 implantów, a zabiegi związane z odbudową uśmiechu pacjenta są coraz to bardzo dostępne dla pacjentów, którzy podróżują do nas z zagranicy, gdzie czas przeprowadzenia całego zabiegu jest równie ważny co bezpieczeństwa pacjenta w całym etapie leczenia.

W przypadku problemów z uzębieniem nie warto czekać bez podejmowania odpowiednich kroków. Wiąże się to bowiem z ryzykiem wystąpienia zaników kostnych. W takiej sytuacji organizm należy dodatkowo pobudzać do wytwarzania większej ilości kości o określonej gęstości. Profesjonalna placówka stomatologiczna pomoże każdemu pacjentowi przejść przez cały proces w bezpieczny i komfortowy sposób. Warto skorzystać z możliwości, które daje nowoczesna stomatologia i cieszyć się pięknym uśmiechem każdego dnia.