Implanty zębów jak to wygląda?

Implanty zębów jak to wygląda?

Implanty zębowe ze stopu tytanu są z dużym powodzeniem stosowane w stomatologii, ponieważ posiadają najlepsze właściwości mechaniczne. Protetykę w odcinku przednim wykonujemy koronami ceramicznymi, pełnoceramicznymi lub cyrkonowymi. Po wszczepieniu i zamontowaniu koron na implancie zębowym, wyglądają one zupełnie jak naturalne zęby, ponieważ tak naprawdę korzeń zęba pacjenta zmienia się w korzeń tytanowy.

Główne wskazania do stosowania implantów zębów:

  • Brak jednego zęba ze zdrowymi zębami sąsiednimi.
  • Jednostronne i dwustronne końcowe wady uzębienia, czyli brak zębów do żucia.
  • Duże ubytki uzębienia, gdy wykonanie konwencjonalnego mostku jest utrudnione i wymagane jest dodatkowe podparcie.
  • Całkowity brak zębów, zwłaszcza w żuchwie, gdy nie ma warunków do mocowania protezy ruchomej.

Jak wygląda wszczepienie implantów – etapy instalacji?

Przygotowanie do implantacji. Może trwać kilka dni lub tygodni. Czas przygotowania zależy od stanu jamy ustnej. Na tym etapie specjalista w naszej klinice stomatologicznej sprawdza, które zęby należy wymienić, a które należy wyleczyć. W celu zbadania stanu jamy ustnej wykonujemy tomografię komputerową zębów oraz RTG szczęki. Dzięki badaniu lekarz widzi zarówno tkankę i strukturę kości. Zdjęcia umożliwiają identyfikację ukrytych patologii (ziarniniaki, torbiele itp.).

Jak wygląda odbudowa tkanki kostnej?

To inaczej augmentacja kości.Ten krok jest opcjonalny. Augmentację kości przeprowadzamy w przypadku zaniku kości. Sam zabieg trwa zaledwie kilka godzin. Wszczepienie całej nowej tkanki kostnej może trwać do 3-4 miesięcy. Dlaczego potrzebna jest odbudowa kości? Z reguły długotrwały brak zębów staje się przyczyną zaniku tkanki kostnej.

Jak wygląda odbudowa tkanki kostnej? Specjalista dokonuje wszczepienia pobranej od pacjenta tkanki kostnej w miejsce jej zaniku. Zdarza się, że jest konieczność zastosowania preparatów kościozastępczych, które stanowią matrycę dla regeneracji kostnej. Ile trawa okres odbudowy? To najczęściej kilka miesięcy, w tym czasie kość ulega regeneracji i przebudowie, wtedy lekarz jest gotowy do wykonania implantacji.

Zdarza się, że przed implantacją pojawia się konieczność podniesienie dna zatoki szczękowej. W jakim celu specjalista wykonuje ten zabieg? Jest to skuteczna metoda stosowana w przypadku zaników kostnych w kości szczęki. Kiedy one powstają? Chociażby w przypadku ekstrakcji zębów trzonowych i obniżenia dna zatoki. Nasz chirurg szczękowy podnosi dno zatoki, po czym wypełnia przestrzeń pod regenerację kości odpowiednim biomateriałem i zabezpiecza membraną.

Wszczepianie implantów

Ten etap jest najważniejszy. Może być wykonany przy użyciu różnych technologii. Aby zainstalować implant, specjalista wykonuje otwór w kości za pomocą kalibrowanych wierteł.To w nim mocowany jest implant zębowy. Brzmi przerażająco, ale uwierz mi, ta interwencja jest znacznie mniej traumatyczna niż ekstrakcja zęba. Czas przygotowania miejsca pod implant oraz jego wkręcenia wynosi od 15 do 30 minut. Ważne! Po wszczepieniu implantów bardzo ważne jest przejście na pokarm miękki. Pokarmy stałe należy wprowadzać stopniowo. Po tygodniu należy zgłosić się do naszej kliniki stomatologicznej na zdjęcie szwów.

Kolejne etapy implantacji

  • Umiejscowienie łącznika. Montaż łącznika tytanowego wzdłuż gwintu wewnętrznego implantu. Łącznik to element służący do połączenia protezy oraz implantu wykonany najczęściej z tlenku cyrkonu lub z porcelany. Faza jego montażu zajmuje tylko kilka minut.
  • Pobieranie odlewów do protetyki. Na tym etapie specjalista z pewnością wyjaśni, jakich struktur potrzebujesz.
  • Protetyka stomatologiczna.Ten etap jest ostatnim etapem implantacji zębów. Należy pamiętać, że na implantach można umieścić dowolny rodzaj protezy. Nowoczesna implantacja polega na zakładaniu zarówno pojedynczych koron zębowych, jak i pełnowartościowych dużych struktur dla całego uzębienia (mostków).

Jak wygląda implantacja jednoetapowa?

Na szczególną uwagę zasługuje implantacja jednoetapowa. Implantacja z jednoczesną ekstrakcją zęba jest bardzo wygodna. Jednak ta technika jest używana rzadziej niż klasyczna. Wynika to z faktu, że pod usuniętym zębem można znaleźć proces zapalny. W takim przypadku instalacja implantu zęba okazuje się niemożliwa! Na etapie ekstrakcji zęba nasz specjalista ocenia wszystkie zagrożenia!

Zalety wszczepienia implantu od razu po usunięciu zęba:

  • Możliwości szybkiej implantacji. Instalacja implantów jest możliwa natychmiast po ekstrakcji zęba.
  • Zmniejszenie ryzyka zaniku kości.

Czy można wszczepić implant w przypadku braku zęba przez 10 lat?

Implanty zębów jak to wygląda?

Tak, jest to możliwe, ale przeszczep kostny musi być wykonany przed implantacją. Po ekstrakcji zęba kość przestaje być odżywiana i ostatecznie zanika, czyli traci swoją objętość.

Podjąłeś decyzję o poddaniu się wszczepienia implantu zębowego? Chcesz zlecić wykonanie implantacji naszej klinice? Skontaktuj się z nami! Implantacja zębowa, której etapy instalacji opisaliśmy, zostanie przeprowadzona przez doświadczonych specjalistów. Nasi lekarze poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Wykonają nie tylko instalację implantów, ale również przygotują do niej podniesienie zatok.