Implantologia zębów i korzyści z niej płynące

implantologia Wrocław

Chirurgia stomatologiczna rozwija się w intensywnym tempie i współcześnie oferuje nam metody leczenia, które jeszcze do niedawna były nam kompletnie nieznane. Przykładem jest choćby implantologia. Największe ośrodki stomatologii w Polsce, w takich miastach jak Wrocław, Warszawa, Poznań czy Kraków, oferują swoim pacjentom zabiegi uzupełnienia braków zębowych z użyciem implantów. 

W dzisiejszych czasach leczenie implantologiczne proponuje wiele gabinetów stomatologicznych. Jednak mało jest gabinetów takich jak Stomo Clinic. Tutaj jesteśmy w stanie podczas konsultacji implantologicznej usłyszeć od doświadczonego lekarza, który system dla pacjenta jest najlepszy i dlaczego. Wrocław jest zaś tym miastem, które oferuje usługi medyczne na wysokim poziomie. Wynika to z faktu, że sama aglomeracja przeżywa wzrost gospodarczy i turystyczny.

Dlaczego implanty we Wrocławiu?

Zęby odbudowane na implantach są idealnie dopasowane do naszych naturalnych pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. W porównaniu do uzupełnienia braków zębowych z wykorzystaniem mostów, nie szlifuje się zdrowych zębów sąsiednich. Kolejną korzyścią z decyzji uzupełnienia braku zębowego implantami jest równomierne rozłożenie sił, które działają na nasze zęby podczas jedzenia. Dzięki temu zachowujemy większą trwałość i żywotność naszych naturalnych zębów.

Bardzo ważną kwestią jest również nasz układ kostny. Pamiętajmy, że zwlekanie z uzupełnieniem braków zębowych może doprowadzić do zaniku kości. Co wiąże się z faktem, że nie będziemy mieć tak dobrych warunków kostnych, by wszczepić implant w kość bez dodatkowych zabiegów. Implanty są stabilne, co niekoniecznie można było powiedzieć o innych rozwiązaniach, stosowanych w przeszłości. Dodatkowo przy ich mocowaniu unikamy pokrywania podniebienia masą akrylową, co zwiększa komfort mówienia i odczuwania smaku. Zastosowanie implantów pozwala nam też na komfort pięknego i zdrowego uśmiechu. Zabieg wszczepienia implantu jest zabiegiem, który w mniejszym stopniu obciąża nasz organizm w porównaniu do zabiegu ekstrakcji ( usuwania) zęba.

Implantologia zębów w Stomo Clinic

W Stomo Clinic pracujemy na implantach firm Biomet 3i oraz Straumann. W przypadku zabiegów bardziej skomplikowanych oraz pełnej odbudowy łuku stosujemy szablony chirurgiczne. Szablony pozwalają nam wprowadzić implant zgodnie projektem, który wcześniej dokonujemy z użyciem specjalnego oprogramowania.