Ile trwa leczenie nakładkowe?

Ile trwa leczenie nakładkowe?

Ile trwa leczenie nakładkowe? Jeśli chcesz naprawić wadę zgryzu, ale nie jesteś gotowy na noszenie aparatu ortodontycznego, dobrze trafiłeś. Zespół ortodontyczny Stomo Clinic wykonuje również prostowanie zębów bez zamków za pomocą przezroczystych zdejmowanych alignerów, czyli nakładek prostujących na zęby. Żadna technologia nie działa dziś tak komfortowo, aby pomóc w niezliczonych problemach stomatologicznych.

Pierwszą i najważniejszą przewagą alignerów nad aparatami do prostowania zębów jest przewidywalny wynik. Pacjent jest najpierw zapraszany na wirtualną prezentację dowiadując się jakim ruchom zęby będą poddawane.

Drugą zaletą jest przezroczystość. Niewidoczność nakładki, możesz rozmawiać i uśmiechać się, a nikt oprócz Ciebie nie będzie wiedział, że przechodzisz leczenie ortodontyczne.

Leczenie nakładkowe wszelkich wad zgryzu jest o około 30-40% krótsze.

Ile trwa leczenie nakładkowe?

Konstrukcja nakładek Clear Aligner została zaprojektowana w taki sposób, aby z dużą dokładnością powtarzać kontur i cechy strukturalne uzębienia. Wyrównanie następuje dzięki stałemu, ale delikatnemu naciskowi. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o korygowaniu wady zgryzu nakładkami prostującymi na zęby, trzeba zgłosić się do Stomo Clinic i przejść diagnostykę ortodontyczną, badania RTG.

Następnie zamiast klasycznych wycisków ortodonta wykonuje skan uszeregowania zębów za pomocą nowoczesnego skanera wewnątrzustnego. Pozwoli to uzyskać dokładne przesunięcia poszczególnych zębów.Ten rodzaj diagnostyki pozwoli odpowiedzieć na pytanie, ile trwa leczenie nakładkowe, jaki będzie jego koszt i jak przebiegnie cała procedura. Można stwierdzić, że czas leczenia nakładkowego wynosi orientacyjnie od 4 do 9 miesięcy, ale jest to uzależnione od złożoności wady zgryzu. Dla każdego pacjenta procedura ortodontyczna ustalana jest indywidualnie.

Pacjent po przebyciu diagnostyki otrzymuje komplet nakładek, które są dopasowane do wszystkich zębów i wymienia alignery co 7 dni do momentu całkowitego zakończenia leczenia nakładkowego. Kolejnym krokiem jest wizyta kontrola i ocena uzyskanych rezultatów. Trzeba uwzględnić okres stabilizowania się zębów w nowej pozycji a może zająć on więcej czasu niż okres samego leczenia. W tym okresie konieczne jest korzystanie z aparatu retencyjnego. 

Czym są nakładki prostujące na zęby?

Nakładki Clear Aligner to kolejny system do korekcji wad ortodontycznych, ale w przeciwieństwie do aparatów są zdejmowane i całkowicie niewidoczne.

Zakres alignerów to korekcja każdej wady zgryzu – dotyczy zębów mlecznych i stałych:

  • Zgryz otwarty.
  • Stłoczone zęby.
  • Szparowatość.
  • Zgryz krzyżowy.
  • Nagryz pionowy.     
  • Przodozgryz.

Nakładka zewnętrznie jest przezroczysta i ściśle przylega do zębów. Jest wykonana z elastycznego materiału uformowane tak, aby dokładnie pasowała do zębów. Rezultatem jest bardzo cienka i całkowicie przezroczysta płytka, która niemal całkowicie powtarza uzębienie, z wyjątkiem niewielkiej korekty mającej na celu wyeliminowanie wad ortodontycznych. Zasadą oddziaływania jest stosunkowo łagodny nacisk alignera, wystarczający do przesunięcia zęba w żądanym kierunku.

Nakładki prostujące zęby produkowane są indywidualnie, dla każdego pacjenta. Model na zęby uwzględnia dowolne cechy, gdyż jest przygotowywany na podstawie skanów. Podczas wizualizacji pacjent będzie mógł zobaczyć wszystkie metamorfozy, jakie będą zachodzić w czasie leczenia nakładkowego. Sama produkcja jest innowacyjnym procesem, w wyniku którego uzyskuje się elastyczne, przezroczyste, identyczne z zębami pacjenta, nakładki które pokrywają całą powierzchnię zęba.

Dlaczego warto wybrać nakładki prostujące na zęby?

Komfort nakładek jest po prostu nieporównywalny z doznaniami aparatów ortodontycznych. Nakładki Clear Aligner na zęby można nosić absolutnie swobodnie, nie przeszkadzają w jedzeniu i w mówieniu. Nakładki prostujące są idealnie gładkie, precyzyjnie dopasowane do zębów oraz błony śluzowej wyrostka zębodołowego. Uzyskiwane efekty leczenia zostały uznane za efektywniejsze niż w przypadku korekcji aparatami ortodontycznymi.

Zaleca się jak najmniej zdejmować nakładki, maksymalnie 2 godziny dziennie, a jeszcze lepiej tylko do mycia zębów i alignera. Chociaż oczywiście, jeśli planując pić czerwone wino lub kawę, lepiej zdjąć nakładki, aby uniknąć plam. A żucie twardych pokarmów, takich jak orzechy lub marchewki, jest również lepsze bez nakładek, aby przypadkowo nie uszkodzić elastycznego materiału.

Czas trwania leczenia nakładkowego, podobnie jak w przypadku każdego innego leczenia ortodontycznego, może zależeć od cech korygowanej wady, a także od wieku i innych indywidualnych cech pacjenta. Ważnym czynnikiem skuteczności terapii jest jakość i prawidłowe działanie nakładek.

Już podczas jednej wizyty u ortodonty można w pełni zrozumieć sytuację, ponieważ zostaną przekazane pełne informacje o zastosowaniu konkretnego leczenia ortodontycznego. Ważne! Im wcześniej zostanie rozpoczęte leczenie u ortodonty z użyciem nakładek prostujących, tym łatwiej i szybciej uda się skorygować wadę zgryzu czy nierówne zęby!