Higienizacja – na czym tak naprawdę ten zabieg polega

Zabiegi Higienizacji w Stomo Clinic Wrocław

Higienizacja jamy ustnej jest niezwykle ważnym zabiegiem dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Wrocław oferuje szeroką gamę usług dentystycznych, w tym skaling, piaskowanie i higienizację, które pomagają utrzymać higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, na czym tak naprawdę polega higienizacja i jakie są korzyści z jej regularnego wykonywania.

Czym jest higienizacja?

Higienizacja to profesjonalny zabieg przeprowadzany przez stomatologa lub higienistkę stomatologiczną, mający na celu usunięcie płytki nazębnej, kamienia nazębnego i innych osadów z powierzchni zębów. Proces ten może obejmować różne techniki, takie jak skaling, piaskowanie i polerowanie, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Skaling – usuwanie kamienia nazębnego

Skaling jest jednym z elementów higienizacji jamy ustnej. Polega on na usunięciu kamienia nazębnego, który jest twardym osadem mineralnym gromadzącym się na powierzchniach zębów. Stomatolog lub higienistka stomatologiczna używa specjalnego narzędzia, zwanego skalerem, aby delikatnie usunąć kamień nazębny z zębów. Proces ten jest bezbolesny, choć niektórzy pacjenci mogą odczuwać niewielkie napięcie lub dyskomfort.

Piaskowanie – usuwanie przebarwień

Piaskowanie jest kolejnym ważnym elementem higienizacji jamy ustnej. Ten zabieg polega na usunięciu przebarwień i osadów z powierzchni zębów za pomocą strumienia specjalnego proszku piaskowego. Stomatolog lub higienistka stosuje urządzenie piaskujące, które wyrzuca strumień powietrza i proszku piaskowego na zęby, usuwając plamy i przebarwienia. Piaskowanie jest skutecznym sposobem na przywrócenie naturalnego blasku zębów i poprawę estetyki uśmiechu.

Polerowanie – wygładzanie powierzchni zębów

Po skalingu i piaskowaniu zęby mogą być lekko chropowate. Aby zapewnić gładką powierzchnię zębów, przeprowadza się polerowanie. Proces ten polega na użyciu specjalnej pasty polerskiej i narzędzi polerskich do wygładzenia powierzchni zębów. Polerowanie pomaga usunąć resztki płytki nazębnej, wygładza powierzchnie zębów i zapobiega przyczepianiu się nowych osadów.

Korzyści z higienizacji jamy ustnej

Regularne wykonywanie higienizacji jamy ustnej przynosi wiele korzyści dla zdrowia jamy ustnej. Oto niektóre z głównych korzyści:

  1. Zapobieganie chorobom przyzębia: Usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego pomaga w zapobieganiu chorobom przyzębia, takim jak zapalenie dziąseł czy paradontoza. Usunięcie osadów pozwala utrzymać zdrowe i mocne dziąsła.
  2. Zapobieganie próchnicy: Higienizacja jamy ustnej pomaga w usuwaniu bakterii i osadów, które mogą prowadzić do powstawania próchnicy. Regularne usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów.
  3. Poprawa estetyki uśmiechu: Skaling, piaskowanie i polerowanie pomagają w usuwaniu przebarwień i plam z powierzchni zębów, co prowadzi do poprawy estetyki uśmiechu i bardziej promiennego wyglądu.
  4. Poprawa ogólnego zdrowia: Zdrowie jamy ustnej ma wpływ na ogólny stan zdrowia. Regularne wykonywanie higienizacji jamy ustnej pomaga w utrzymaniu zdrowego układu stomatognatycznego i może przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Dostępność higienizacji jamy ustnej we Wrocławiu

Wrocław oferuje wiele klinik stomatologicznych, które specjalizują się w higienizacji jamy ustnej. Przed wyborem kliniki warto sprawdzić opinie pacjentów, doświadczenie personelu oraz dostępność różnych technik, takich jak skaling, piaskowanie i polerowanie.

Regularne wykonywanie higienizacji jamy ustnej jest kluczowe dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Zaplanuj regularne wizyty u stomatologa lub higienistki stomatologicznej, aby cieszyć się zdrowym uśmiechem i utrzymać higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie.

Jeżeli chcesz się umówić na wizytę to zapraszamy do rezerwacji online -> TUTAJ

Cennik naszych usług dostępny jest na naszej stronie – TUTAJ