Czy nakładki prostujące zęby działają?

Czy nakładki prostujące działają?

Czy nakładki prostujące działają?Wiele osób marzy o idealnym uśmiechu, ale nie każdy jest gotowy nosić przez długi czas nieściągalne i przyklejone na stałe aparaty ortodontyczne, aby skorygować zgryz. W niektórych przypadkach pacjent chętnie wyprostowałby zęby aparatem ortodontycznym, ale nie jest to możliwe ze względu na strukturę szkliwa, alergie na metale i inne czynniki. Dobrze, że we współczesnej ortodoncji istnieją inne metody wyrównania zębów. Nakładki prostujące Clear Aligner zostały zaprojektowane dla pacjentów ceniących sobie wygodę, komfort oraz estetykę. Zamiast metalowych elementów założysz biokompatybilny aligner, który jest prawie niewidoczny dla innych. Nakładki można łatwo wyjąć i wyczyścić w dowolnym momencie. Na podstawie skanu zębów(cyfrowy model diagnostyczny) tworzona jest wizualizacja planu leczenia oraz  zostają wyprodukowane indywidualnie zaplanowane przezroczyste alignery. W trakcie leczenia co 7-10 dni nakładki są wymieniane na kolejny komplet, który ma zaplanowany następne przesunięcia zębów, dzięki czemu każdy aligner będzie pasował do indywidualnego postępu leczenia, a zęby będą korygowane krok po kroku.

Czy nakładki prostujące działają?

Obecnie znane są już sposoby prostowania zębów bez montażu stałych  aparatów ortodontycznych. W Stomo Clinic ortodonta ma także do zaoferowania nakładki prostujące zęby które doskonale sprawdzają się przy korygowaniu każdej wady zgryzu (np. stłoczenie zębów, zgryz krzyżowy,tyłozgryz czy domykanie przestrzeni międzyzębowych).

Korekcja wady zgryzu nakładkami Clear Aligner sprawdza się u dzieci poniżej 12 roku życia oraz u osób dorosłych. Pozytywny wynik leczenia zostanie osiągnięty przy prawidłowym i regularnym noszeniu nakładek prostujących, tylko w takim przypadku możliwe jest skuteczne wyleczenie pacjenta. Pacjenci, którzy korzystali już z nakładek prostujących potwierdzają, że działają one znakomicie i udało się im uzyskać w krótkim czasie proste zęby i piękny uśmiech. To niezwykle wygodny sposób na wyrównanie zębów i jednocześnie optymalne efekty leczenia.

Przezroczyste nakładki są nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych i mają pomóc w ułożeniu zębów we właściwej pozycji. Podobnie jak w przypadku standardowych rozwiązań przezroczyste alignery wykorzystują stopniową siłę do kontrolowania ruchu zęba, ale bez metalowych drutów. Ponadto leczenie jest zaplanowane komputerowo więc dokładnie wiemy jaki ruch z danym zębem chcemy wykonać, dzięki temu leczenie jest dużo krótsze niż leczenie klasycznym aparatem ortodontycznym. Nakładki prostujące na zęby wykonane są z wytrzymałego, elastycznego materiału i są dopasowywane do uzębienia każdego pacjenta. Jeśli wymagana jest seria alignerów, każdy z nich przesuwa zęby stopniowo, aż do uzyskania pożądanego ustawienia zębów.

Nakładki nosi się przez co najmniej 20 godzin dziennie, aby osiągnąć pożądaną maksymalną skuteczność. Każdą nakładkę nosi się przez tydzień przed przejściem do następnej. Czas trwania leczenia nakładkami zależy od złożoności wady zgryzu każdego indywidualnego przypadku. Korzystając z nakładek Clear Aligner trzeba mieć na uwadze okres stabilizowania się zębów w nowej pozycji, w tym czasie niezbędne jest korzystanie z aparatu retencyjnego.

Alignery to całkowicie przezroczyste nasadki wykonane ze specjalnego, opatentowanego materiału. Istotą zabiegu jest noszenie serii nakładek, które są wykonywane specjalnie dla pacjenta, po dokładnym obliczeniu obciążenia i nacisku na każdy ząb. Nakładki prostujące na zęby są hipoalergiczne, prawie niewidoczne na zębach, są łatwe w pielęgnacji, nie uszkadzają szkliwa i w razie potrzeby można je tymczasowo usunąć. Generalnie leczenie nakładkami jest znacznie krótsze niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Dbanie o zęby i nakładki prostujące na zęby jest proste: higiena jamy ustnej odbywa się jak zwykle, a nakładka jest płukana po każdym posiłku i czyszczona wieczorem podczas mycia zębów.

Korzyści z korekty zgryzu nakładkami Clear Aligner:

  • Nakładka wykonana jest z dość miękkich materiałów, które nie powodują żadnych uszkodzeń mechanicznych i chemicznych, dzięki czemu ta konstrukcja jest całkowicie nieszkodliwa dla szkliwa zębów i błony śluzowej jamy ustnej.
  • Przezroczyste nakładki są wygodne i mniej podrażniają dziąsła i policzki
  • Możliwość zdejmowania nakładek pozwala na zachowanie wysokiej jakości higieny jamy ustnej.
  • Używanie nakładek nie zaburza mowy.
  • Nie powodują nieprzyjemnych bolesnych odczuć.
  • Nakładki są dość estetyczne, ponieważ nie mają łuków ani zamków.

Zawsze miło jest widzieć osobę, która się szeroko uśmiecha. Sprawia, że czujesz się swobodnie, miło jest z nią rozmawiać. Ale nawet jeśli natura nie obdarzyła Cię równym uzębieniem, ortodonta pomoże Ci go zdobyć! Specjaliści w Stomo Clinic są gotowi zaoferować dowolny projekt ortodontyczny w celu wyrównania zgryzu. A jeśli Twój wybór dotyczy przezroczystych nakładek prostujących, to możesz być całkowicie pewien, że w końcu uzyskasz idealny i prosty zgryz. Główną zasadą naszej pracy jest chęć osiągnięcia maksymalnych rezultatów. Nasza klinika zatrudnia ortodontę, który stale doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w różnych kursach i seminariach, wykorzystując w swojej praktyce wyłącznie współczesne światowe osiągnięcia w dziedzinie ortodoncji.