Co to są implanty zębowe?

Co to są implanty zębowe?

Jeśli odczuwasz zakłopotanie z powodu braku jednego lub kilku zębów, jeśli masz dość noszenia nieporęcznych protez to nowoczesna metoda protetyki i implantacja zębowa będzie Twoim wybawieniem! Implantacja to nowoczesna metoda odbudowy brakujących zębów, która jak dotąd jest najbardziej niezawodna. Przestarzałe zdejmowane systemy mostków i protez nigdy nie będą w stanie zapewnić stopnia niezawodności i wygody, jaki zapewnia implant.

Czym są implanty zębowe?

Mówiąc prościej, implant zębowy jest sztucznym zamiennikiem utraconego korzenia zęba.To tytanowy wkręt, który umieszczamy w szczęce lub żuchwie w miejsce brakującego zęba, następnie zakładamy łącznik (element okostnowy) i mocujemy na nim koronę zębową. Implanty zębowe w swojej nowoczesnej formie wynaleziono stosunkowo dawno – pierwsza udana implantacja zębowa została przeprowadzona 70 lat temu. Co ciekawe, pierwszy pacjent żył z implantami do końca życia – ponad 41 lat. Od tego czasu nowoczesne implanty i technologie implantacji uległy znacznej poprawie, ale ogólna zasada ich działania pozostała niezmieniona. Implant zębowy to nowoczesna konstrukcja dentystyczna, która może całkowicie zastąpić utracony ząb. A w swojej strukturze bardzo przypomina naturalny ząb.

Implant składa się z trzech elementów:

  • Śruba wszczepiona w kość szczęki (w zębie naturalnym – korzeń).
  • Element łączący zwany łącznikiem (w zębie naturalnym – szyjka).
  • Proteza lub korona (w zębie naturalnym – część koronowa).

Korzyści z implantów zębowych

Do tej pory mostki dentystyczne i protezy ruchome są stosowane w stomatologii, czasem ze względów ekonomicznych, czasem z obawy pacjentów przed samym zabiegiem implantacji. Czasem z powodu przeciwwskazań, ale oczywiście są to metody znacznie mniej niezawodne i nowoczesne niż instalacja implantu zębowego, a oszczędności na dłuższą metę są wątpliwe.

Aby było jasne, co jest, czym, proponujemy rozważyć zalety implantów:

  • Wysoki potencjał żucia. Niezawodność mostku czy korony jest znacznie mniejsza niż implantu, dlatego przy ich montażu należy unikać długiej listy produktów, które są zbyt twarde dla tych konstrukcji. Z implantami zębowymi jesz tak samo jak własnymi naturalnymi zębami – bez żadnych ograniczeń.
  • Efekt kosmetyczny. Implant zębowy idealnie wpasowuje się w uzębienie i jest prawie niemożliwy do odróżnienia od zębów rodzimych, czego nie można powiedzieć o mostkach.
  • Trwałość. Wysokiej jakości implant zębowy umieszczony przez naszego specjalistę prawdopodobnie wystarczy na całe życie. To radykalne rozwiązanie problemu i możesz już o tym nie myśleć. Zarówno mostki, jak i korony nie wytrzymują tak długo.
  • Zachowanie sąsiednich zębów. Implant zębowy jest konstrukcją wszechstronną i autonomiczną, a żeby zamontować mostek, trzeba oszlifować sąsiednie zęby i zwiększyć ich obciążenie.
  • Naturalność doznań – po ostatecznym założeniu implantu zębowego nie poczujesz go w ustach, jak to ma miejsce przy zakładaniu protez ruchomych, do których przyzwyczajenie się zajmuje dużo czasu.

Na tym korzyści się nie kończą, tutaj wymienione są tylko te główne, a w razie pytań możesz skonsultować się z nami w naszej klinice stomatologicznej.

Jak wybrać implant odpowiedni dla siebie?

Oczywiście wybór implantu najlepiej powierzyć lekarzowi, niemniej jednak postaramy się na bieżąco informować o tym, czym mogą być implanty i czym się różnią. W naszej klinice pracują wybitni specjaliści tacy jak: chirurg, implantolog, ortodonta i protetyk, wspólnie zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie. Będziesz cieszył się zdrowym zgryzem i wysoką estetyką uzębienia. Pracujemy tylko z implantami certyfikowanymi najwyższej jakości, co jest bardzo istotne podczas ich długotrwałego użytkowania.Co to są implanty zębowe?

Dysponujemy sprawdzonymi implantami zębowymi Straumanna, których przetrwanie wynosi 98,8%. Nasi pacjenci są zadowoleni z implantacji, ponieważ ich uśmiech jest wreszcie promienny a ich zęby posiadają jednakowy kolor. Doskonale sprawdzają się do celów estetycznych w odcinkach przednich i przedniobocznych a także do odbudowy trzonowców. Dzięki wykorzystaniu implantów zębowych tej firmy możemy wykonać usunięcie zęba i wszczepienie implantu podczas jednej wizyty, ich integracja z kością przebiega bardzo szybko.

Etapy wszczepiania implantów zębowych

Jeśli w końcu zdecydowałeś się na implantację oznacza to, że wybrałeś najbardziej niezawodne rozwiązanie problemu utraconego zęba lub zębów. Jak to wszystko działa? Wykonamy analizę komputerową (CBCT) lub RTG Twojej szczęki w celu określenia parametrów tkanki kostnej, położenia kanałów z pniami nerwowymi i na podstawie tej analizy dobierzemy system implantacji i metody leczenia. Następnie sporządzany jest plan krok po kroku, obliczany jest termin i koszt każdego etapu.

Implantolog wykonuje otwór w kości za pomocą odpowiedniego kalibrowanego wiertła i wykonuje wkręcenie śruby tytanowej, to jedynie 15 do 30 minut. Nie będziesz odczuwać żadnych dolegliwości bólowych, ponieważ wykonamy znieczulenie miejscowe. Po około 7 dniach zdejmiemy szwy. Po 6 miesiącach następuje umocowanie korony, może to być jedna, kilka lub wiele koron dla odbudowy całego uzębienia. Otrzymujesz pełnowartościowe zęby, które są funkcjonalne, wyglądają idealnie, nie bolą, nie przeszkadzają, a wytrzymają bardzo, bardzo długo.