Ile kosztuje leczenie aparatem ortodontycznym we Wrocławiu?

aparat ortodontyczny Damon Wrocław

Aparat ortodontyczny. Za co płacisz, gdy decydujesz się na montaż i rozpoczęcie leczenia wady zgryzu?

Aparat ortodontyczny nie należy do tanich rozwiązań w medycynie. Wiemy to i dlatego staramy się trzymać rozsądną stawkę we Wrocławiu. Jednak musimy to wytłumaczyć: CENA NA STARCIE LECZENIA ORTODONTYCZNEGO nie jest tylko ceną aparatu. Rozpoczęcie leczenia nie polega bowiem tylko na zakupie zamków ortodontycznych oraz elementów dodatkowych, takich jak kolce językowe, zamki turbo bite oraz zamki na zęby trzonowe, i przyklejeniu ich do zębów. Gdyby tak było, to – nie umniejszając nikomu – aparaty ortodontyczne kleiłyby przecież specjalistki od tipsów wyposażone w lampy światło utwardzalne.

Płacisz nie tylko za aparat, ale też za know-how

Montaż aparatu to cały know-how, które wdrażamy w życie w momencie rozpoczęcia leczenia.  Bardzo precyzyjnie montujemy zamki, ustawiając je względem linii dziąseł, poszczególnych zębów i całego zgryzu. Wymaga to przede wszytskim podejścia projektowego i koncepcji leczenia. Tak jak nie ma dwóch takich samych osób, tak nie ma identycznego uzębienia. Dlatego do każdego leczenia musimy opracować nowe podejście. Tak chyba można to wyjaśnić: my projektujemy każde leczenie indywidualnie, przewidujemy też, jak będą przesuwać się zęby w trakcie terapii ortodontycznej. Prognozujemy następnie cały ten proces, który trwać będzie około 1 rok i 6 miesięcy (w zależności od rodzaju wady i współpracy z pacjentem). Cała koncepcja leczenia wraz z ceną aparatu składają się w rezultacie na cenę startową. Potem płacisz już za wizyty ortodontyczne, które w systemach Damon oraz Insygnia odbywają się najczęściej co 8 tygodni.

Ortodoncja bez usuwania zębów we Wrocławiu

Juz wiesz, że aparat ortodontyczny – nawet najlepszy – nie leczy sam. Gdyby tak było, każdy mógłby je montować. Tak jak nie nauczysz się grać w momencie zakupu pianina, tak bez ortodonty aparat nic nie wskóra. Potrzebny jest lekarz – jego wiedza, doświadczenie i umiejętności. A także wyobraźnia, ponieważ w ortodoncji wyjątkowo trafnie trzeba przewidywać reakcje zębów na terapię w dłuższym okresie. Nie każdy to potrafi i dlatego nie każdy stomatolog jest ortodontą! A wśród praktyków też są różne szkoły i style pracy. Jedni ortodonci leczą szybko i mają efekty bez usuwania zębów. Inni podchodzą do tematu bardziej klasycznie, zachowawczo i z zasady ekstrakcyjnie.

W STOMO Clinic nie usuwamy zębów, jeśli nie wymaga tego profil pacjenta. Zależy nam przecież na tym, by pacjenci nie musieli rozstawać się ze zdrowymi zębami. Poza tym wyleczony zgryz ma korzystnie wpływać na wygląd całej twarzy! Jesteśmy szczerzy: ekstrakcje są czasem przez nas stosowane, ale tylko gdy jest to alternatywa dla zabiegu chirurgicznego lub gdy pacjent ma zbyt wypukły profil i chcemy go nieco wypłaszczyć. Wyjątkiem są oczywiście ósemki, które usuwamy ze wskazań ortodontycznych, jeśli tylko przeszkadzają w leczeniu zgryzu.

Więcej na temat leczenia ortodontycznego przeczytasz w zakładce Leczenie. Tutaj zostawiamy link https://stomo.pl/leczenie/ortodoncja/