Badania tomograficzne CBCT

Badanie tomograficzne CBCT

Dlaczego tomografia komputerowa jest lepsza od zdjęć panoramicznych zębów?

Dlatego że istniejemy w trzech wymiarach i każde obrazowanie 3D ułatwia leczenie stomatologiczne. Dwuwymiarowe zdjęcia, takie jak popularna „panorama”, są tylko rzutem na płaszczyznę, nie dają tak pełnego obrazu, który potrzebny jest do skomplikowanych zabiegów implantologicznych, chirurgicznych i leczenia ortodontycznego. W STOMO Clinic posługujemy się najwyższej klasy tomografem dostępnym na rynku. Wielofunkcyjny system Carestream Dental CS 9600 wykonuje wszystkie badana diagnostyczne, potrzebne w stomatologii.

System tomografii komputerowej z wiązką stożkową CS 9600 (CBCT)

to najbardziej inteligentna technologia,

zaprojektowana na potrzeby chirurgii jamy ustnej i implantologii!

Ale nie tylko. W STOMO Clinic stosujemy Carestream Dental 9600 w ortodoncji, stomatologii ogólnej, endodoncji i periodontologii. Wykonujemy badania diagnostyczne dla laryngologów oraz przed zabiegami chirurgii szczękowej.

Carestream Dental to jeszcze do niedawna znana wszystkim dobrze marka Kodak, o wieloletnim doświadczeniu w produkcji urządzeń optycznych, diagnostycznych i fotograficznych. Pod nową nazwą kontynuuje wieloletnie tradycje na globalnym rynku.

Czy tomografia komputerowa jest bezpieczna?

System diagnostyczny CS 9600 ściśle przestrzega zasady ALARA (ang. As Low As Reasonably Achieavable), tzn. dąży do uzyskania maksymalnych ilości informacji diagnostycznych przy tak dużej redukcji dawki promieniowania, jak to jest możliwe. Dzięki zastosowaniu w urządzeniu przełomowego generatora  dużej mocy 120 kV uzyskujemy najwyższej jakości obrazy, potrzebne w diagnostyce, przy rekordowo niskich dawkach promieniowania, mniejszych niż emitują starsze modele tomografów. Mało tego! Dawka promieniowania jest mniejsza od tej, która działa na nas podczas lotu samolotem. Zdrowie i dobro pacjenta są dla nas najważniejsze. Kiedy będziesz musiał wykonać zdjęcie radiologiczne w innym gabinecie, dopytaj o swoje bezpieczeństwo.

Diagnostyka szyta na miarę

Twórcy Carestream Dental 9600 sami sobie podnieśli poprzeczkę. W najnowszym urządzeniu po raz pierwszy dawka promieniowania jest indywidualnie dobierana do pacjenta, nie na podstawie jego wieku, wagi czy płci, lecz na podstawie jego budowy. Jak to się dzieje? Urządzenie za pomocą systemu SmartAuto Pan skanuje najpierw morfologię osoby badanej i – w oparciu o jej kształt i rozmiar szczęk – oblicza prawidłowe ustawienia ekspozycji z jak najniższą dawką. Jest to szczególnie ważne podczas diagnostyki dzieci. W STOMO Clinic jesteśmy szczególnie dumni z tego, że stosujemy technologie tak dopasowanie do indywidualnych cech każdego pacjenta. To jeszcze większe bezpieczeństwo!

Zalety tomografii komputerowej

Rzeczywisty obraz tkanek pacjenta i precyzyjne pomiary – to właśnie daje nam – stomatologom tomografia komputerowa. Moglibyśmy opisywać, że CS 9600 to aż 14 pól obrazowania (od 4×4 cm aż do 16×17 cm), mniejsza liczba artefaktów, najlepsza jakość zdjęć. Tylko co to powie pacjentowi?

Na pewno ważne jest szerokie pole działania. Za pomocą tego urządzenia możemy badać całą okolicę twarzowo-szczękową, diagnozować zarówno pojedynczego zęba, jak i całe uzębienie, a nawet zatoki aż po czubek nosa. CS 9600 ułatwia nam precyzyjne planowanie wszczepiania implantów, ekstrakcje zatrzymanych zębów, w tym ósemek, a także różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne, takie jak przeszczepy kostne czy podniesienie zatoki szczękowej.

Dzięki tomografii możemy dobrze przygotować się do leczenia nawet najbardziej skomplikowanych przypadków. Jesteśmy potem podczas zabiegów maksymalnie precyzyjni, a to zwiększa bezpieczeństwo i powodzenie terapii.

Dobra diagnostyka skraca naszą pracę i pozwala nam celnie działać. Dzięki temu pacjent nie jest narażony na przewlekłą chorobę i długotrwałe leczenie. Jest to szczególnie ważne np. przy leczeniu kanałowym oraz powtórnym leczeniu endodontycznym.

Samo obrazowanie jest także bardzo szybkie i wygodne dla pacjenta. Automatycznie mamy dostępną rekonstrukcję obrazu 3D, pacjent nie musi czekać na wyniki.

Kiedy szczególnie przydaje się tomografia komputerowa?

  • Trudne przypadki chirurgiczne (np. zatrzymany ząb w sąsiedztwie kanału nerwu zębodołowego dolnego, podniesienie zatoki szczękowej, przeszczepy kostne)
  • Planowanie zabiegów implantologicznych (szczegółowe pomiary wysokości i szerokości wyrostka zębodołowego)
  • Leczenie kanałowe (poszukiwanie i obrazowanie kanałów, diagnostyka perforacji i zmian okołowierzchołkowych, a także ewentualnych urazów, które są niewidoczne na zdjęciu pantomograficznym lub wewnątrzustnym)
  • Ortodoncja (planowanie leczenia ortodontycznego, precyzyjna lokalizacja zębów zatrzymanych, zwłaszcza kłów, analiza stanu korzeni zębów, ocena stanu stawów skroniowo-żuchwowych).
  • Periodontologia (lepsza diagnostyka ubytków kostnych)

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek8.00 – 20.00

Sobota8.00 – 14.00

Umów wizytę

STOMO Clinic | Implantologia, Ortodoncja, Stomatologia Estetyczna, Stomatologia Dziecięca, Protetyka

Kontakt

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń!

Oferujemy szereg usług stomatologocznych

Sprawdź naszą ofertę leczenia