534 009 002

ul. Krucza 2A/2B
Wrocław

Godziny otwarcia

pon - pt: 8.00 - 20.00
sobota: 8.00 - 15.00

Lokalizacja

Implantologia zębów i korzyści z niej płynące

Leczenie chirurgiczne zęba

Chirurgia stomatologiczna rozwija się w niezwykle intensywnym tempie i współcześnie oferuje nam metody leczenia, które jeszcze do niedawna były nam kompletnie nieznane. Przykładem jest choćby implantologia.

Największe ośrodki Stomatologii w Polsce w takich miastach jak Wrocław, Warszawa, Poznań, czy Kraków oferują dla swoich pacjentów zabiegi uzupełnienia braków zębowych z użyciem implantów.

W dzisiejszych czasach leczenie implantologiczne oferuje wiele gabinetów stomatologicznych.

Wrocław jest zaś tym miastem, gdzie ze względu na mocno rozwijające się miasto jak i coraz bardziej rosnącą gałąź turystyki medycznej oraz stomatologicznej rynek tego typu usług, rozwija się szczególnie dynamicznie. Zęby odbudowane na implantach są w stanie być idealnie dopasowane do naszych naturalnych pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

W porównaniu do uzupełnienia braków zębowych z wykorzystaniem mostów, nie dokonuje się oszlifowania zdrowych zębów ościennych, które nie mają żadnych ubytków czy wypełnień.

Kolejną korzyścią z decyzji uzupełnienia braku zębowego implantami jest równomierne rozłożenie sił, które działają na nasze zęby podczas jedzenia, dzięki czemu zachowujemy większą trwałość i żywotność naszych naturalnych zębów.

Bardzo ważną kwestią jest również nasz układ kostny. Pamiętajmy, że zwlekanie z uzupełnieniem braków zębowych może doprowadzić do zaniku kości. Co wiąże się z faktem, że nie będziemy mieć tak dobrych warunków kostnych by implant był wszczepiony w naszą kość bez dodatkowych zabiegów.

Implanty są stabilne, co niekoniecznie można było powiedzieć o innych rozwiązaniach, stosowanych w przeszłości. Dodatkowo przy ich mocowaniu unikamy pokrywania podniebienia masą akrylową, co zwiększa komfort mówienia i odczuwania smaku.

Zastosowanie implantów pozwala nam też na komfort pięknego i zdrowego uśmiechu.

Zabieg wszczepienia implantu jest zabiegiem, który w mniejszym stopniu obciąża nasz organizm w porównaniu do zabiegu ekstrakcji ( usuwania) zęba.

W Stomo Clinic pracujemy na implantach firm Biomet 3i oraz Straumann, a w przypadku zabiegów bardziej skomplikowanych oraz pełnej odbudowy łuku stosujemy szablony chirurgiczne, które pozwalają nam wprowadzić implant zgodnie projektem, który wcześniej dokonujemy z użyciem specjalnego oprogramowania.